Klocki dla dzieci

Klocki to podstawowa zabawka każdego dziecka. Znajdują one miejsce już w pokojach kilkunastomiesięcznych maluchów. Lubią je zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, a do zabawy klockami bardzo chętnie przyłączają się też rodzice. Budowanie konstrukcji, odgrywanie scenek rodzajowych i składanie klocków to zabawa na długie godziny. Klocki zapewniają mnóstwo frajdy i pozwalają na kreatywnie spędzanie czasu. Zabawa nimi pobudza wyobraźnię, a przyczynia się do tego fakt, że dziś bez problemu można kupić zarówno klocki uniwersalne, jak i tematyczne.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak klocki wpływają na rozwój dziecka?

Klocki uznawane są za jedną z najlepszych zabawek dla dziecka. O ich zaletach mówi się bardzo wiele. Klocki często stosowane są w terapiach. Pomagają dziecko rozwijać wyobraźnią i kreatywność, kształtują zdolności manualne i sprawność dłoni, ćwiczą cierpliwość i precyzję. Po klocki warto więc sięgać już od najmłodszych lat. Jest to możliwe dzięki temu, że w naszym sklepie dostępne są już klocki dla dzieci poniżej roku. Są one specjalnie dopasowane do wieku i możliwości malucha. Zawierają duże części, których dziecko nie połknie czy nie włoży do buzi. Klocki dla dzieci w naszym sklepie to te bezpieczne, posiadające niezbędne certyfikaty i atesty. Rodzicom proponujemy różne klocki od tych uniwersalnych po typowe klocki edukacyjne. Wykonane z wysokiej klasy materiałów są nie tylko bezpieczne, ale i estetyczne. Jednocześnie w naszym sklepie znajdują się klocki, które pozwolą otworzyć liczne konstrukcje, budować te wymyślone samodzielnie lub wspólnie z rodzicem – jednym zdaniem, dają one nieskończone możliwości konstrukcyjne.

Ile kosztują klocki dla dziecka?

Ceny klocków dla dziecka są niezwykle zróżnicowane. Proste zestawy nieposiadające wielu elementów można kupić już za kilka złotych. Na cenę klocków wpływa również producent zabawek. Największą popularnością cieszą się klocki LEGO, marki Playmobil oraz Comi. Ich ceny są wysokie, ale jakość i ciekawość zestawów bardzo duża. Zainteresowanie budzą też klocki takich firm jak Mega Creative czy Blocki. Są to mniej znane firmy, które oferują klocki w niższych cenach.

Jakie klocki wybrać dla dziecka?

Wybór klocków dla dziecka nie jest łatwy. W czasie podejmowania decyzji przede wszystkim trzeba kierować się wiekiem dziecka. Klocki nie mogą być zbyt skomplikowane lub za proste dla malucha. Dobrze jest też w trakcie zakupu uwzględnić jego zainteresowania. Dzieci, które lubią figurki i akcesoria, odgrywanie scenek rodzajowych i tym podobne zabawy powinny sięgnąć po klocki Playmobil. Klocki LEGO to natomiast te oferujące szerokie możliwości konstrukcyjne. Zestawy pozwalają na budowanie domków na drzewie, pociągów, a nawet dronów badawczych. Do najmłodszych wielbicieli klocków skierowane są klocki z serii LEGO DUPLO z dużymi, kolorowymi elementami.

Klocki dla dzieci mogą kosztować od kilku do kilkuset złotych. Koszt ich zakupu uzależniony jest przede wszystkim od wielkości zestawu, producenta itp. Najdroższa klocki dla dzieci proponuje firma LEGO, oferuje ona wiele serii, zestawy bogate w detale, w których jest mnóstwo klocków do składania. Klocki LEGO to nie tylko te dla najmłodszych konstruktorów. Firma proponuje klocki dla nastolatków, z których można tworzyć zaawansowane i niezwykle skomplikowane konstrukcje. Z takich ucieszą się nawet dorośli!

Osoby szukające tanich klocków, a jednocześnie dobrej jakości mogą postawić na te marki Cobi oraz Playmobile. Zestawy klocków tej marki dostępne są już od kilku złotych.

Klocki dla chłopców

Po klocki w naszym sklepie sięgnąć mogą zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Wiele zestawów jest uniwersalnych i podoba się przedstawicielom obydwóch płci. W naszym sklepie znajdziesz też typowe klocki dla chłopca. Zestawy te zawierają różnego rodzaju pojazdy, związane są z policją, strażą miejską, pogotowiem. Po złożeniu tych zestawów można bawić się w zabawy pełne akcji – pościgów czy strzelanek. Klocki dla chłopca to przede wszystkim te z serii LEGO City, LEGO Star Wars, klocki Ninjago czy laser pegs. Z klocków z tych serii ucieszą się zarówno mali, jak i duzi chłopcy. Zestawy pozwolą na konstruowanie m.in. kręcących się wyrzutni, świecących pojazdów, budowli czy dinozaurów.

Dla małych (kilkumiesięcznych) fanów chłopców idealne są klocki DUPLO. Bawić się może nimi dziecko do 14 miesięcy. Dla chłopców przeznaczone są zestawy z holownikiem, motocyklem policyjnym czy samolotem. Takie zestawy, choć określane mianem chłopięcych są też prawdziwą gratką dla dziewczynek, które świetnie będą się radzić w męskim świecie.

Klocki dla dziewczynek

Klocki dla dziewczynek to te, w których znajdziemy księżniczki, wróżki, zwierzątka czy zestawy kuchenne, fryzjerskie, kosmetyczne. Hitem są klocki z serii LEGO Friends oraz zestawy Playmobil, które oferują miasteczka kojarzące się z dziewczęcym światem. Młode damy chętnie sięgają też po klocki angry birds, Krainę Lodu czy figurki z klocków BrickHeadz, wśród których można znaleźć np. myszkę Minnie. Klocki dla dziewczynek wyróżniają się pastelową kolorystyką i ponadprzeciętną estetyką, którą zachwyci małe damy.