Mozaiki

Czym są mozaiki?

Mozaiki to idealna alternatywa dla tradycyjnych klocków. Są to wielobarwne koraliki i podstawki z wypustkami. Mozaiki pozwalają na układanie z koralików z zestawu rozmaitych wzorów – do tych prostych, do tych skomplikowanych. Dziecko może dowolnie zmieniać i przekładać koraliki, aż do chwili, gdy osiągnięty efekt jest satysfakcjonujący. Co więcej, efekty końcowy pracy można utrwalić na stałe. Znajdujące się w naszym sklepie mozaiki bardzo często zawierają papier do zaprasowywania. Prasując mozaikę zwykłym żelazkiem, można na stałe utrwalić twórczość pociechy i zrobić obrazek ozdabiający pokój dziecięcy czy inne domowe pomieszczenie. Zaprasowana mozaika będzie także doskonałym prezentem dla babci, dziadka, cioci itd. Własnoręcznie wykonany przez dziecko upominek sprawdzi się na takie okazje jak Dzień Babci czy Dzień Dziadka.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak bawić się mozaikami?

W zależności do zestawu mozaiki dają wiele możliwości zabawy. Można z nich ugadać obrazki według wzoru dołączonego do zestawu przez producenta, tworzyć układani według własnego pomysłu i kreatywności, tworzyć bransoletki, naszyjnik i inną biżuterię dla dzieci. Warto też wspomnieć, że mozaiki to nie tylko kolorowe koraliki na wtyk do zaprasowywania, ale także elementy na rzepy, które można przepinać do podkładek i z łatwością później odkleić, tworząc kolejne dzieło. Zabawa mozaikami to doskonałe ćwiczenie kreatywności i wyobraźni. Oprócz tego zabawka ta polecana jest do ćwiczeń koordynacji wzrokowo-ruchowej, precyzji umiejętności merytorycznych, twórczego i logicznego myślenia. Dziecko z dostępnych w naszym sklepie mozaiek może tworzyć zwierzątka, cyferki, literki, zamki, pojazdy.

Mozaiki dla dziewczynek. Mozaiki dla chłopców

Mozaiki to klocki, po które szczególnie chętnie sięgają dziewczynki. Producenci oferują dla nich liczne zestawy, które pozwalają tworzyć kolorowe obrazki czy biżuterie. Koraliki w mozaikach dla dziewczynek są utrzymane w jasnych, pastelowych kolorach, głównie w różu. Wbrew pozorom mozaiki mogą być również świetną zabawą dla chłopców. Ci chętnie sięgają po mozaiki z pojazdami, zwierzątkami czy potworami np. z bajek. Po zestawy mozaiek mogą sięgać nawet bardzo małe dzieci. Ważne jednak, aby wybierane dla nich zestawy zawierały duże elementy, które trudno będzie połknąć czy włożyć do nosa. Małym dzieciom dedykowane są przede wszystkim mozaiki guzikowe. Zawierają one duże kolorowe kołeczki/kółka, z których powstają piękne mozaiki. Te dla najmłodszych często przedstawiają postacie z ulubionych bajek. Oprócz mozaiek guzikowych w ofercie naszego sklepu znajdują się też mozaiki koraliki, kukurydziane, kostkowe oraz rzepy. Każdy rodzic znajdzie te, które są zgodne z zainteresowaniami pociechy oraz dostosowane do jego wieku.

Jakie mozaiki wybrać?

Wybór mozaiki jest bardzo duży. Warto pamiętać, że wybrany zestaw powinien być dopasowany do wieku dziecka, które będzie się nim bawić. Elementy nie mogą być zbyt małe lub też obrazki, które będzie można ułożyć zbyt proste. Warto też zwrócić uwagę na liczbę elementów w zestawie. Jeśli mozaikę kupuje się dla rodzeństwa lub z góry zakłada, że będzie się nią bawić więcej dzieci, to lepiej wybierać tą z dużą ilością koralików i kilkoma podkładkami.

Ile kosztują mozaiki?

Mozaiki to w większości niedrogie zabawki. Najprostsze zestawy w naszym sklepie można kupić już od kilka złotych. Osoby, które szukają większych zestawów mozaiek, muszą jednak liczyć się z wyższa ceną. Rozbudowane mozaiki to koszt powyżej 100 złotych. Zawierają one wiele koralików, kilka podkładek i kilka sztuk papieru do zaprasowywania.

Mozaiki renomowanych producentów

W naszym sklepie dostępne są mozaiki renomowanych producentów zabawek dziecięcych. Nasza ofert obejmuje mozaiki marki Quercetti, Epoch, PlayMais, Hama, Alexander, Aladine i wiele innych. Zastosowane w sklepie filtry pozwalają przefiltrować dostępne produkty po producentach, cenie oraz rodzaju mozaiki. Dzięki temu wybór będzie o wiele łatwiejszy.

Mozaika dla dzieci – dobry pomysł na prezent

Mozaika to doskonały prezent dla dziecka. Ucieszą się z niej zarówno małe dzieci, jak i te większe. W naszym sklepie znajdziesz mozaik dedykowane kilkumiesięcznym szkrabom, jak i te dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Mozaika na prezent do doskonały pomysł dla jedynaka. Zabawką można bawić się samodzielnie, a mnogość elementów oraz duże możliwości, jakie dają sprawia, że mozaika będzie zabawa na długie godziny. Ten rodzaj klocków sprawdza się nie tylko do samodzielnej zabawy, ale i tej z rodzeństwem czy rówieśnikami. Dzieci mogą wspólnie układać obrazki, wymyślając samodzielne, tematyczne układanki lub odwzorowywać konstrukcje z instrukcji obsługi.

Bezpieczne i z atestem

Z racji tego, że mozaiki zawierają dużo małych elementów, należy zadać o to, aby zabawka była bezpieczna dla dziecka. Ważne jest, aby wybierać produkty posiadające atesty i certyfikaty dopuszczajcie mozaikę do obrotu na rynku europejskim. W naszym sklepie znajdują się jedynie produkty z wymaganymi certyfikatami. Dzięki temu rodzice mają pewność, że zakupione mozaiki są bezpieczne dla ich dzieci.