Klocki konstrukcyjne

Klocki konstrukcyjne to jedne z najlepszych zabawek dla dziecka i to zarówno dla tego małego, jak i starszego. Łączą one w sobie przyjemną zabawę z rozwijaniem pożytecznych umiejętności. Podstawową zaletą klocków konstrukcyjnych jest to, że rozbudowują dziecięcą kreatywność i ćwiczą wyobraźnię, w tym tę przestrzenną.

Wyświetlanie jednego wyniku

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Hero Squad - Fire box (RC-052)

Klocki dla małych konstruktorów

Klocki konstrukcyjne rozwijają więc rozwinąć twórczy umysł, ćwiczą zdolności manualne, spostrzegawczość, zręczność, analityczne myślenie.  Oznacza to, że ten typ klocków to nie tylko źródło dobrej zabawy, ale i narzędzie pozwalające rozwijać i ćwiczyć umysł. Po tę edukacyjną zabawę sięgać mogą dzieci w różnym wieku. W naszym sklepie znajdziesz klocki konstrukcyjne dla najmłodszych (klocki konstrukcyjne dla dzieci do lat 3) oraz te dla starszych latorośli. Zestawy klocków zawsze dopasowane są do dedykowanego przedziału wiekowego. Najmłodsi mogą skorzystać z klocków konstrukcyjnych o dużych rozmiarach, które zapobiegają połknięciu czy włożeniu do nosa małych elementów. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym często wybierają bardziej skomplikowane klocki. Dzięki temu, że dedykowane im zestawy zawierają dużo elementów, to mogą one w czasie zabawy tworzyć nie organiczenie wiele kombinacji, budowli i modeli. Jednym ograniczeniem dla powstających konstrukcji jest dziecięca wyobraźnia i kreatywność.

Zabawki konstrukcyjne

Klocki konstrukcyjne to uniwersalna zabawka dla chłopców i dla dziewczynek. Budzi ona żywe zainteresowanie w każdym wieku, a dziecko niełatwo oderwać od zabawy nimi. Do układania klocków konstrukcyjnych przyłączyć mogą się również rodzice, którzy docenią fenomen tej edukacyjnej zabawki. Wspólnie spędzony czas będzie dla dziecka frajda, a przy okazji zabawy klockami rodzić może uczyć pociechę cierpliwości oraz ćwiczyć umiejętności społeczne i komunikacyjne. Klocki konstrukcyjne pozwalają też na budowanie przedmiotów codziennego użytku, dzięki czemu maluch uczy się, jak wygląda i funkcjonuje świat. Kolejne zalety zabawy klockami konstrukcyjnymi to pomoc w nauce liczenia i szacowania, projektowania oraz pokazywania jak działa myślenie przyczynowo – skutkowe. Warto pamiętać, że tego rodzaju klocki to także pomoc dla osób dorosłych. Polecane są one jako pomoc naukowa przy wstępie do programowania czy projektowania architektonicznego.

Bezpieczne klocki konstrukcyjne

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór klocków konstrukcyjnych. Proponujemy klocki dedykowane różnym kategoriom wiekowym, uniwersalne, dla chłopców czy dziewczynek. Poszczególne zestawy różnią się też ilością zawartych w nich elementów oraz materiałem ich wykonania. U nas dostaniesz zarówno drewniane klocki konstrukcyjne, jak i te wykonane z plastiku czy magnetyczne. Wszystkie rodzaje klocków konstrukcyjnych w naszym sklepie łączy jedno – są one bezpieczne dla dzieci. Sprzedajemy produkty posiadające certyfikaty i atesty, które dopuszczają zabawkę do obrotu na rynku Unii Europejskiej. Każdy zestaw klocków konstrukcyjnych jest dokładnie oznaczony, dzięki temu bez problemu można je dobrać do wieku dziecka. Zawierają również instrukcję, która pokazuje, jak bawić się klockami konstrukcyjnymi, a często też podpowiada, jakie budowle można stworzyć przy pomocy konkretnego zestawu. Nie mniej jednak zabawki konstrukcyjne są zbudowane na podstawie proste zasady łączenia i nawet bez instrukcji dziecko szybko odkryje jak z nich korzystać.

Klocki konstrukcyjne dla wymagających

Po klocki konstrukcyjne sięgają nie tylko złaknione zabawy dzieci, ale i osoby dorosłe. Od lat są one ważną pomocą naukowa adeptów architektury i programowania. Osoby dorosłe wykorzystujące klocki konstrukcyjne do nauki sięgają po zestawy dla wymagających. Są to te stworzone z drewna, a przez to lekkie, trwałe i naturalne. Drewniane klocki konstrukcyjne występują w kolorze naturalnym, mogą być również pomalowane farbami (bezpiecznymi dla dziecka, dzięki czemu i one mogą się nimi bawić). Klocki konstrukcyjne z drewna mogą mieć różne zasady łączenia. Najczęściej spotykamy metodę klasyczną, czyli wkładanie jednego klocka w drugi. Inne możliwości to łączenie za pomocą specjalnie wyprofilowanych grzbietów, magnetyczne, czy mocowanie do siebie wyprofilowanymi zasiadamy umieszczonymi na bokach klocków.

Ile kosztują klocki konstrukcyjne?

Proste zestawy klocków konstrukcyjnych, z których można zbudować tylko kilka budowli to koszt około kilku złotych. W naszym sklepie znajdziesz klocki konstrukcyjne do 10 złotych. Niewielki zestaw będzie świetnym upominkiem dla dziecka bez okazji. Jeśli jednak chcesz, aby dziecko korzystało ze wszystkich zalet tej zabawki edukacyjnej, wybierze zestawy większe. Te najdroższe to koszt kilkuset złotych. Posiadają one nawet 500 elementów lub pozwalają zbudować zaawansowane maszyny i budowle.

Pamiętaj, że cena klocków konstrukcyjnych uzależniona jest również od ich producenta. W naszym sklepie znajdziesz zestawy takich marek jak Alexander, Marioinex. Quercetti, mega Creative, Classic World, BigJigs, Sevi czy Ubtech, Seroka oferta pozwala wybrać klocki odzwierciedlające zainteresowanie dziecka oraz nie rujnując domowego budżetu.