Klocki magnetyczne

Klocki magnetyczne to jeden z rodzajów klocków. Możemy je poznać po tym, że poszczególne elementy łączą się ze sobą za pomocą przyciągania magnetycznego. Zestawy klocków magnetycznych zawierają kulki oraz patyczki. Te rozbudowane, mogą też zawierać dodatkowe elementy, które umieszcza się między magnetycznymi częściami lub ruchome części, które uatrakcyjniają wygląd tworzonych budowli. W naszym sklepie znajdziesz klocki konstrukcyjne płaskie lub trójwymiarowe.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Klocki magnetyczne dla dzieci

Wbrew pozorom klocki magnetyczne to zabawka nie tylko dla starszych dzieci i nastolatków. Bawić mogą się już dzieci od 3 roku życia. Dla najmłodszych konstruktorów stworzone są małe zestawy klocków magnetycznych, które zawierają większe i bezpieczne elementy.

Jak bawić się klockami magnetycznymi?

Zabawa klockami magnetycznymi daje wiele możliwości, a jednocześnie jest prosta w założeniu. Zabawa polega na łączenie ze sobą namagnesowanych kulek i patyczków. Pewnym utrudnieniem zabawy jest fakt, że klocki mogą się dopychać, jeśli będzie się próbowało je łączyć tymi samymi biegunami magnetycznymi. Z klocków magnetycznych można układać proste i płaskie budowle np. figury geometryczne, kontury budynków, cyferki, literki. Dzięki temu klocki magnetyczne świetnie sprawdzają się nie tylko jako zabawka, ale i jako pomoc naukową. Bardziej skomplikowane i zaawansowane budowle tworzy się z klocków magnetycznych trójwymiarowych. Są one dedykowane starszym dzieciom. Zabawa klockami trójwymiarowymi ćwiczy myślenie przestrzenne, wyobraźnię, kreatywność, zręczność. W niektórych zestawach klocków dostępnych w naszym sklepie znajduje się instrukcje wraz z obrazkami, które powiadają, jakie budowle można stworzyć z elementów zawartych w pudełku. Z klocków można również tworzyć dowolne konstrukcje, zbudowane według swojego autorskiego pomysłu.

Jakie klocki magnetyczne wybrać?

Nasz sklep zapewnia szeroki wybór klocków magnetycznych. Dzięki temu można dopasować je do wieku dziecka. Małe dzieci nie powinny bawić się tymi dla starszych, ponieważ zawierają one niebezpieczne i niewielkie elementy. Starszym dzieciom nie warto natomiast kupować klocków dla maluchów, ponieważ zabawa nimi będzie dla nich nudna. Jakie klocki magnetyczne wybrać dla dzieci?

Dla maluchów od 8 miesięcy do 3 lat dedykowane są klocki magnetyczne dla najmłodszych; zestawy zawierają duże klocki, których magnesy są pokryte bezpiecznym dla dziecka tworzywem; klocki magnetyczne do lat 3 zawierają często zwierzątka czy figurki, które mogą zostać wprawione w ruch;

Dla dzieci powyżej 3 lat dostępnych jest wiele zestawów klocków magnetycznych; można wybierać pomiędzy tymi metalowymi lub drewnianymi; pozwalają one na budowanie nieskomplikowanych konstrukcji; zestawy dla 3 latków zawierają od 40 do 100 elementów.

Czym są klocki magnetyczne?

Kupując klocki magnetyczne, warto zwrócić uwagę na ilość zawartych w klockach elementów. Im jest ich więcej, tym bardziej skomplikowane budowle można stworzyć z jednego zestawu. W naszym sklepie dostępne są klocki magnetyczne zawierające kilka elementów, jak i te z 1000 części. Przy zakupie dobrze też sprawdzić, czy klocki są bezpieczne dla dziecka i dopasowane do jego wieku. Dla najmłodszych należy wybierać te, w których magnes pokryty jest specjalną zabezpieczającą powłoką. Jedna z najlepszych klocków magnetycznych dla dzieci to te szwajcarskiej firmy Geomag. W naszym sklepie można również znaleźć klocki innych remontowanych marek, które również wykonane są z bezpiecznych materiałów i posiadają wymagane certyfikaty oraz atesty.

Klocki magnetyczne dla dziewczynek i dla chłopców

Klocki magnetyczne to zabawka dla dzieci obydwóch płci. Chętnie bawią się niemi dziewczynki i chłopcy. W naszym sklepie znajdują się zestawy uniwersalne, a także te dedykowane chłopcom i dziewczynkom. Zestawy te również się do się od siebie praktycznie tylko kolorem poszczególnych elementów i dodatkowych paneli. Klocki magnetyczne dla dziewczynek często są w kolorze różowym lub żółtym. Klocki magnetyczne dla chłopców to te, które pozwalają na układanie stacji kosmicznych, pojazdów, robotów czy innych bestii. Chłopcy często sięgają po klocki magnetyczne z serii Geomag Kor.

Klocki neodymowe

Warto również wspomnieć o klockach magnetycznych neodymowych. Są to kulki magnetyczne, które stanowią jedyny element zestawu klocków. Zasady układania tego rodzaju klocków magnetycznych są nieco inne niż klasycznych zestawów. Konstrukcje tworzy się, układają klocki w sześcian lub piramidę. Układanie takich konstrukcji może być trudne dla najmłodszych budowlańców, dlatego klocki neodymowe polecane są starszym dzieciom, nastolatkom, a nawet osobom dorosłych. Klocki neodymowe to znakomite narzędzie do ćwiczenia i rozwijania wyobraźni oraz kreatywności. Można z nich budować imponujące i niecodzienne konstrukcje.

Producenci klocków na magnesy

Najpopularniejsze klocki magnetyczne to te firmy Geomag. Są one często wybierane przez rodziców nawet najmłodszych dzieci. Wyróżniają się one trwałością i dobrym wykonanie. Alternatywą dla nich są klocki na magnesy takich producentów jak: Magformers, Magnastix, Xmag, Bambino, Witka, Brio, Bornimago, Mega Creative.