Samochody RC

Czym są samochody RC?

Samochody RC to nic innego jak popularne i powszechne znane samochody zdalnie sterowane. Uwielbiane są one przez dzieci w różnym wieku, a od zabawy nimi nie stronią nawet dorośli. Oferta samochodów zdalnie sterowanych RC jest bardzo bogata, dlatego bez problemu można wybrać pojazdy wyposażone w podstawowe funkcje lub te z rozbudowanymi parametrami i możliwościami. Po te ostatnie sięgają przede wszystkim dorośli fani modelarstw. Dla laików przeznaczone są mniej skomplikowane maszyny, które jednak wcale nie zapewniają gorszej rozrywki.  Warto również pamiętać, że samochody RC to dobry pomysł na prezent dla dziecka. Bawić mogą się nimi już 3 -latki. Grunt, tylko aby dobrać samochód RC dopasowany do wieku i możliwości obdarowywanego. Należy pamiętać, że samochody RC to te wyróżniające się niezwykłą szybkością. Zaawansowane modele mogą rozwijać prędkość do 40 km na godzinę. Sterowane są one za pomocą radia o dalekim zasięgu, które pozwala precyzyjnie określać sposób poruszania się zabawką. Modele są zaprojektowane w taki sposób, aby były widoczne z bardzo duże odległości. Z racji swoich funkcji i możliwości samochody RC należą do tych trwałych i solidnych. Nawet najmniejsze części wykonywane są w wysokiej jakości materiałów.

Wyświetlanie 1–24 z 193 wyników

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
1:24 RC Rock Cruiser 4x4 - 0844981
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Auta 3 - RC 2-pack LMQ + Jackson Storm (262766)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Auto czerwone RC (NO-1001302)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Auto RC Policja (NO-1001305)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Auto terenowe RC
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Auto terenowe RC
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Auto terenowe RC
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Auto terenowe RC
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Auto terenowe RC mix
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Auto terenowe RC mix
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Auto żółte RC (NO-1001306)

Rodzaje samochodów RC

W naszym sklepie możesz zakupić kilka odmian samochodów RC. Poszczególne odmiany wyróżniają się innymi możliwościom, a także pozwalają na zabawę nimi w innych warunkach. Podstawowy podział samochodów RC obejmuje auta torowe oraz samochody terenowe. Te pierwsze przeznaczone są do jazdy po asfalcie lub torze. Posiadają gładkie opony i niskie zawieszenia, przez co są bardzo szybkie i łatwo wchodzą w zakręty. Auto terenowe RC to te, które umożliwiają jazdę po zróżnicowanym podłożu. Można nimi jeździć zarówno po asfalcie, jak i nierównych drogach.

W naszym sklepie znajdzie obydwa rodzaje aut RC, a także ich najpopularniejsze modele. Wśród nich wymienia się auta terenowe RC Crawler, które są stworzone do jazdy po terenie kamienistym. Są wolne, ale bardzo dokładne, a także posiada specjalną sztywną koś między kołami i dają możliwości dużego skoku amortyzatorów. Innymi popularnymi modelami jest BMW oraz samochody RC Buggy, które mogą poruszać się po glinie i innych ziemiach, bez problemów pokonują wszelkie wybicia i lądowania. Za najlepsze samochody RC uważa się te marek Buddy i Revell.

Jaki samochód RC kupić?

Wybór samochodu RC to nie łatwe zadanie. Pojazdy posiadają wiele parametrów, których rozszyfrowanie dla laika może stanowić niemały problem. Trzeba jednak nad nimi się pochylić, aby wybrać samochód dopasowanych do naszych potrzeb.

Jednym z najważniejszych parametrów jest skala samochodu RC. Informuje ona o wielkości modelu względem oryginalnego odpowiednika. Mówi, ona o ile model jest mniejszy od pełnowymiarowego samochody. Samochody RC dla dzieci czy te przeznaczone do zabawy w domu lub na równej powierzchnie są znaczenie pomniejszone, a ich skali wynosi zazwyczaj 1:44, 1:30 lub 1:12. Profesjonalne samochody RC, które umożliwiają zabawę na świeżym powietrzu i bez problemu pokonują nierówności, to te o skali 1:10. Trzeba jednak pamiętać, że są one przeznaczone dla doświadczonych kierowców i faktycznych pasjonatów tej formy rozrywki.

Kolejny istotny parametr to zasięg i sterowanie pojazdy RC. Mówi on o tym, na jaką odległość samochód będzie mógł odjechać od sterującego. Poza tym terenie pojazd ni będzie działał. Samochody RC dla dzieci zazwyczaj posiadają zasięg do 10 metrów i zasilane są pilotem. Pilot działa na określonej częstotliwości radiowej – najczęściej wynosi ona 2,4 GHZ. Piloty do samochodów mogą być różnych kształtów, w przypadku pojazdów dedykowanych najmłodszym najczęściej spotyka się te w formie kierownicy. Na niej zamontowane są specjalne przyciski, które po naciśnięciu mogą dodatkowo wydawać dźwięki.

Kupując samochód zdalnie sterowany, nie można pominąć również prędkości, jaką może on osiągnąć i zasilania. Samochody RC dla dzieci to te zasilane akumulatorami lub bateriami AA. W przypadku samochodu zasilanego akumulatorem w zestawie znajduje się specjalna ładowarka. Podstawowe samochody RC osiągają prędkość między 7 a 10 kilometrów na godzinę.

Samochody RC dla dzieci

W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór samochodów RC dla dzieci. Są one wizualnie atrakcyjne dla najmłodszych. Kolorowe i wykonane z plastiku wykonane są w skali 1:42, 1:30, 1:12, 1:16. Wraz z nimi w zestawie znajduje się pilot. Często takie samochody mają wbudowany klakson, kolorowe światła i inne gadżety mające uatrakcyjnić zabawę. Pojazdy tego typu nie są drogie, można kupić je średnio za 100 złotych. Mają one jednak niewiele funkcji i nie zadowolą starszych dzieci. Te wolą samochody RC bardziej zwrotne, szybkie i posiadają dodatkowe funkcje. Starszaki wybierają modele odwzorowujące znane modele samochodów sportowych. Najlepsze samochody RC wykonywane są z metalowego odlewu, dzięki czemu są trwałymi konstrukcjami, odpornymi na uszkodzenia. Zaawansowane modele mają ruchome zawieszenie, które pozwala na wykonywanie precyzyjnych manewrów, skrętów i obrotów.