Samoloty RC

Modele RC latające

Pojazdy latające od dawien dawna intrygowały i ciekawiły ludzkość. Dziś podróż samolotem nie jest żadnym novum. Loty odbywają się zarówno na krótkich, jak i długich dystansach. Jednak sam lot to tylko namiastka podniebnej przygody, emocje budzi też możliwość samodzielnego zbudowania statku latającego. Taką szansę dają modele RC samolotów. Są one prawdziwa gratka dla każdego fana lotnictwa. Stworzony model można wprawić w ruch i sterować niczym pilot podniebną maszyną. Samoloty RC są zabawkami, po które równie chętnie sięgają i dzieci i dorośli. W naszym sklepie znajdziesz samoloty zdalnie sterowane dla dzieci, jak i zaawansowane maszyny przeznaczone dla profesjonalistów. Poszczególne modele dostosowywane są do grupy wiekowej i warunków, w jakich chce się wykorzystywać sprzęt.

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
RC Samolot i RC Czołg
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Samolot RC

Rodzaje samolotów RC

Nasz sklep proponuje różne modele samolotów RC. Na półkach znajdują się modele akumulatorowe, spalinowe, elektroniczne, czyli na baterie. Oferujemy samoloty RC w różnych cenach i o różnym stopniu zaawansowane. Te dedykowane najmłodszym fanom lotnictwa mają niewiele opcji, są proste w użytkowaniu, a ich parametry nie pozwalają na długie podróże i skomplikowane manewry. Rodzice doceniają je jednak za niską cenę. Na drugim biegunie są samoloty RC dla profesjonalistów. Ich ceny wynoszą nawet kilkaset złotych, ale dają one szerokie możliwości odkrywania przestworzy. Wybór odpowiedniego modelu samolotu zdalnie sterowanego w naszym sklepie ułatwiają wprowadzone filtry. Pozwalają one sortować produkty od najniższej/najwyższej ceny, popularności, producencie. Dajemy również możliwość określenia konkretnych kryteriów wyszukiwania np. wieku przyszłego właściciela modelu.

Warto też pamiętać, że samoloty zdalnie sterowane posiadają dwa podstawowe oznaczenia. Pierwsza to RTF. Symbol ten znajduje się na modelach już gotowych do lotu z pełnym wyposażeniem i aparaturą sterującą w zestawie. Drugim rodzajem samolotów zdalnie sterowanych są modele ARF. Mają one zmontowany silnik, regulator i serwomechnizmy, ale aparaturę startującą trzeba dokupić we własnym zakresie. Ostatnim rodzajem samolotów RC są modele w wersji KIT. Są to zestawy elementów konstrukcyjnych, w których skład wchodzi np. kadłub, skrzydła, lotki, ale bez wyposażenia (silnik, akumulator) i aparatury sterującej.

Samoloty RC dla dzieci

Samoloty RC dla dzieci to mnogość różnorodnych modeli. Dla najmłodszych zazwyczaj wybiera się te o podstawowych parametrach i proste w użytkowaniu, a przez to też niedrogie. Tanie samoloty RC są idealną maszyną, aby spróbować swoich sił w konstruowaniu modelu oraz późniejszym sterowaniu nim. Model samolotu można dopasować do wieku dziecka. Im jest ono mniejsze, tym model powinien być prostszy i zawierać mniej elementów konstrukcyjnych.

Samoloty RC to doskonały prezent dla małych konstruktorów, którzy wykazują zainteresowanie mechaniką, maszynami i lotnictwem. Samolot jest świetną alternatywą dla tradycyjnego samochodu czy pojazdów militarnych. Zapewnia on mnóstwo zabawy i frajdy, a jego budowa to często czas wspólnie spędzany z tatą czy dziadkiem. Podobnie jak całe modelarstwo samoloty RC uczą dziecko cierpliwości, zręczności, spostrzegawczości, rozwijają kreatywność i zdolności motoryczne.

Jak zbudować pierwszy samolot RC?

Budowa modelu samolotu RC nie jest łatwa. W zestawie można znaleźć liczne części, dzięki którym model będzie odwzorowywał pełnowymiarowy pierwowzór. Zazwyczaj zestawy nie zawierają jednak dodatkowych akcesoriów takich jak klej czy nożyczki modelarskie – te można kupić w naszym sklepie w zakładce narzędzia modelarskie oraz materiały modelarskie. Niektóre modele wymagają też zakupu częściej elektronicznych, napędów czy akumulatorów, które będą wprawiać samoloty RC w ruch. Samoloty RC składa się w oparciu o dołączoną przez producenta instrukcje, czyli dokładny plan samolot RC. Mnogość części, które trzeba umieścić w modelu, sprawia, że małe dzieci przy budowie zazwyczaj potrzebują asysty i pomocy dorosłego. Samodzielnie modele składać mogą dopiero starszaki.

Jak się bawić samolotem RC?

Samolot RC zapewnia mnóstwo frajdy i zabawy. W zależności od rozmiaru modelu i jego możliwości można nim latać w domu lub w plenerze, na otwartej przestrzeni. Do domowego użytku przeznaczone są małe samoloty RC. Na zewnątrz lata się większymi i bardziej zwrotnymi samolotami. Należy pamiętać, że samoloty zdalnie sterowane potrzebują wiele miejsca zarówno do latania, jak i przechowywania. Aby zabawa nimi była bezpieczna i nie przyczyniła się do szkód w domu czy w ogrodzie, samolot musi mieć miejsce, w którym rozwinie skrzydła.

Dolnopłat, górnopłat szybowiec, odrzutowiec?

Typ samolotu mówi o tym, jak będzie się on prezentował, ale także, jakie będą jego właściwości dolnopłaty to samoloty, które są wolne, a tym samym dają czas na reakcję w przypadku nieprzewidzianych sytuacji w powietrzu. Ładnie wyglądają, a przy tym szybko latają samoloty RC odrzutowe. Z racji rozwijanych prędkości nie są one wskazane dla początkujących modelarzy.  Co często wybierają natomiast modele górnopłatów takie jak popularna Cessna czy Piper. Nie są one trudne w prowadzeniu, lata się nimi łatwo i niezbyt szybko, dzięki czemu zawsze można skorygować tor poruszania się podniebnego pojazdu.