Helikoptery RC

Latające pojazdy zdalnie sterowane

Helikopter RC, czyli ten zdalnie sterowany to wymarzona zabawka nie tylko każdego dziecka, ale i dorosłego. W naszym sklepie znajdziesz zarówno zabawki dające mnóstwo frajdy najmłodszym, jak i profesjonalny sprzęt dla hobbystów, modelarzy i amatorów awiacji. Oferujemy helikoptery RC w różnych cenach od tych bardzo niskich za 60 -100 złotych, po sprzęty duże i droższe, za które trzeba zapłacić powyżej 1000 złotych. W naszym sklepie znajdziesz też helikoptery zdalnie sterowane przeznaczone do różnego rodzaju zabawy, warunków i kategorie wiekowej.

Wyświetlanie wszystkich 8 wyników

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Helikopter RC z pilotem LCD (25137)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
My first RC Helicopter nowość (S 84703)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
RC Thunder Storm 2
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zdalnie Sterowany HELIKOPTER RC SYMA S5H  Uniwersalny

Helikopter zdalnie sterowany dla dziecka

Helikoptery RC dla dziecka stanowią duża część oferty naszego sklepu. Przeznaczone dla najmłodszych maszyny to te o prostej konstrukcji i mało zaawansowanych parametrach pozwala one latać na niewielkich odległościach i wysokościach. Najpopularniejsze modele helikopterów RC dla najmłodszych ta te, którymi latać można po domowych pomieszczeniach. Nie są one duże i ciężkie. Rodzice dużą uwagę zwracają również na to, czy zabawki posiadają wymagane certyfikaty i atesty, które potwierdzają bezpieczeństwo sprzętu. Przy zakupie helikopter RC dla dzieci liczy się także cena. Najmłodsi dopiero zdobywają pierwsze szlify w kierowaniu pojazdami latającymi, dlatego w ich przypadku nie warto kupować drogich modeli. Największym zainteresowaniem cieszą się helikoptery RC do 200 złotych. Wybór w tym przedziale cenowym jest bardzo duży i każdy znajdzie taki sprzęt, który spełni stawiane mu wymagania.

Helikopter RC na podczerwień lub sterowany radiowo?

Helikoptery RC dzielimy na te sterowane radiowo oraz przez podczerwień (IR). Te ostatnie to głównie mini śmigłowce, które latają jedynie w pomieszczeniach zamkniętych. Lot helikopterem na podczerwień jest możliwy dzięki wbudowanemu w maszynę odbiornikowi, który odbija sygnał od ścian, a przez to możliwe jest sterowanie sprzętem. Brak obijanego od ścian sygnału oznacza, że traci się kontrolę nad helikopterem. Modele sterowane radiowo mogą mieć różne częstotliwości np.; 40Mhz, 27Mhz lub 2,4Ghz. W przypadku pierwszych dwóch są to częstotliwości modelarskie o określonej liczbie kanałów (informację o częstotliwości i kanale znajdują się zwykle na odwrocie nadajnika – aparatury). Kiedy chcemy w jednym miejscu latać kilkoma śmigłowcami, należy się upewnić, czy na pewno każdy pracuje na innym kanale, w przeciwnym wypadku będą się wzajemnie zakłócać.  W częstotliwości 2,4Ghz problem ten nie występuje.

Alternatywą dla tego rodzaju helikopterów RC są te sterowane radiowo. Można nimi latać i w pomieszczeniach i na zewnątrz, ponieważ fale radiowe rozchodzą się we wszystkich kierunkach, a pozycja maszyny względem nadajnika nie ma znaczenia. Fale radiowe przenikają nawet przez przeszkody, jednak nie działają na większych odległościach, oznacza to, że z helikopterem trzeba utrzymywać tzw. kontakt wzrokowy. W większości śmigłowce ze sterowaniem radiowym mają zasięg do 50 metrów.

Kanały w śmigłowcach RC

Jednym z najistotniejszych parametrów helikopterów RC jest liczba kanałów. Aby sprzęt mógł latać, czyli wznosić się, obracać wokół własnej osi i poruszać do przodu konieczne są minimum 3 kanały. Dziś helikoptery trzykanałowe uważane są za modele podstawowe i dedykowane nawet niewprawionym użytkownikom modeli RC. Szukając sprzętu profesjonalnego, warto przyjrzeć się ofercie helikopterów RC czterokanałowych. Modele te dają większą kontrolę i zapewniają większą swobodę lotu, są jednak bardziej wymagane w zakresie sterowania.

Modelami pośrednimi są śmigłowce, które posiadają 3,5 kanał. Ich zakres zbliżony jest do modeli trzykanałowych, ale posiadają dodatkowe udogodnienia np. światła.

Najwyższa klasa śmigłowców przeznaczona dla zawodowców to te z 6 kanałami. Modele te zachowują się jak prawdziwe helikoptery. Steruje się nimi poprzez zmianę kąta nachylenia płaszczyzny wirnika i zmianę łopat wirnika. Śmigłowce sześciokanałowe zapewniają dużą swobodę lotu i pozwalają na wykonywanie skomplikowanych akrobacji powietrznych np. lotu do góry nogami. Trzeba jednak pamiętać, że początkujący piloci będą mieli z nimi duże problemy, a rozbicie takiego modelu jest bardzo kosztowne.

Helikopter RC jedno czy dwuwirnikowy?

Kryterium, które warto brać przy zakupie śmigłowca RC, jest liczba wirników Wpływa ona na mechanikę lotu.  Helikoptery RC jednowirnikowe są bardziej zaawansowane mechanicznie. Wyposaża się je w wirnik ogonowy, który pracuje pionowo i odpowiadają za stabilizację i obrót maszyny wokół własnej oso. W helikopterach dwuwirnikowych lot odbywa się za pomocą regulacji prędkości wirników.  Szukając helikoptera zdalnie sterowanego dla dziecka, warto więc wybierać te z dwoma wirnikami. Trzeba jednak pamiętać, że możliwości jednych i drugich nie różnią się zbytnio od siebie.

Helikoptery RC dobrej jakości

W naszym sklepie znajdziesz helikoptery RC renomowanych marek. Dysponujemy sprzętami od takich firm jak KDS, Robbe, Blade, E-sky, po Syma, MJX i Double Horse. Osobom, które szukają pierwszych zdalnie sterowanych śmigłowców, proponujemy modele bez markowe, które świetnie sprawdzają się do wypróbowania sprzętu tego typu.