Łodzie i żaglówki RC

Modele RC pływające

Pojazdy zdalnie sterowane to zabawki lubiane zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Zazwyczaj wybierają oni te najpopularniejsze modele RC, czyli samochody ewentualnie samoloty. Warto jednak wiedzieć, że równie znakomitą rozrywkę zapewniają modele RC pływające. Wśród nich wyróżnia się łodzie RC, statki, łodzie podwodne, łodzie latające oraz łódki RC. W naszym sklepie znajdują się modele RC pływające każdej półki cenowej, przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Szeroki wybór zapewnia współpraca z renomowanymi producentami łodzi i żaglówek RC takimi jak GPX, Joysway, czy TW Vector. Osobom poszukującym tańszych modeli oferujemy łodzie i statki od firm NoName. Te świetnie sprawdzają się jako zabawki dla dzieci, a także jako modele RC dla początkujących.

Wyświetlanie jednego wyniku

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Łódka RC Race Boat czerwona (GXP-628972)

Rodzaje łodzi i żaglówek RC

Wybierając łódź lub żaglówkę RC, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, czy mamy do czynienia z modelem spalinowym czy elektrycznym. W naszym sklepie dostępne są obydwie opcje, a rozbudowane opcje wyszukiwania pozwalają zapoznać się tylko z produktami znajdującymi się w sferze naszego zainteresowania. Udostępnione przez nas opcje wyszukiwania i segregowanie produktów nie tylko pozwolą określić rodzaj zasilania modelu RC, ale i jego producenta, typ, cenę czy przeznaczenie wiekowe. W ten sposób wyszukać można wyszukać jedynie żaglówki lub łodzie podwodne RC.

Łodzie i żaglówki spalinowe

Najpopularniejszą opcją łodzi i żaglówek radio controls zasilane akumulatorami. Świetnie sprawdzają się one jako zabawki dla dzieci – są bezpieczne i nie stwarzają zagrożenia. Dla starszaków oraz osób dorosłych ciekawą alternatywą są natomiast łodzie RC spalinowe. Te maszyny zasilane są benzyną lub paliwem nitowym, w którego skład wchodzi notrometan oraz olej syntetyczny. Łodzie RC benzynowe są tymi tańszymi, wolniejszymi i mniej wydajniejszy niż nowocześniejsze i bardziej zaawansowane technologicznie łodzie na paliwo nitro. Łódki nitro mogą osiągać prędkość nawet do 50 km/h. Trzeba zaznaczyć, że modele RC spalinowe są bardziej wymagające niż te eklektyczne. Oznacza to, że są one propozycją dla zaawansowanych graczy, często profesjonalistów startujących w konkursach.

Jaka łódź RC wybrać?

Wybór łodzi i żaglówek RC w naszym sklepie jest bardzo duży. Oferujemy i małe i duże maszyny. Te największe osiągają długość 1,5 metra, natomiast najmniejsze łódki RC mają ok. 20 cm. Oferujemy również łodzie z jednym lub dwoma silnikami. To, jaki model będzie dla nas najlepszy, należy uzależnić od tego, kto będzie korzystał z łódki oraz gdzie będziemy chcieli ją wykorzystywać.

Wśród najchętniej kupowanych modeli wymienia się takie łodzie i żaglówki RC jak: łódź RC od Buddy Toys, GPX Extreme Bat Power 940NP21 RTR z silnikiem nitro, Joysway Mad Flow F1 2CH 2.4 GHz RTR, Joysway Caribbean 2CH 2.4 GHz 1:46 RTF, TW Vector 70 2.4 GHz RTR, GPX Extreme F1 Power Boat 910NP21 2CH RTR z silnikiem nitro oraz Joysway Magic CAT V4 2CH 2.4 GHz RTR. Dużą popularnością cieszą się również łódki Joysway Dragon Force Yacht V5 4CH 2.4 GHZ RTR oraz TW Claymore 2.4 GHz 2CH RTR.

Nie zapominajmy, że łodzie RC i inne wodne pojazdy dostępne są w dwóch rodzajach. Pierwszy to tzw. modele RTR, czyli gotowe do pływania zaraz po wyciągnięciu z opakowania. Polecane są one początkującym. Drugi rodzaj łodzi, żaglówek i motorówek RC to te wymagające samodzielnego złożenia. Dostępne są zarówno zestawy zawierające wszystkie części, jak i osobne elementy, które można kompletować, by złożyć wymarzoną łódkę z osprzętem. Łodzie RC do samodzielnego składania to opcja dla zaawansowanych modelarzy, którzy swojemu hobby chcą poświęcić sporo czasu, zaangażowania i pieniędzy.

Wybierając łódkę RC, pamiętajmy o tym, gdzie się nią będzie pływać. Bez względu na to, czy jest to staw, jezioro czy inny zbiornik wodny pojazd powinien spełniać obowiązujące w tym miejscu normy i wpisywać się w zasady sterowania modelami RC. Warto tu zaznaczyć, że nie wszędzie można pływać łódkami RC spalinowymi, które z racji tego, że są szybkie, mogą stanowić zagrożenia dla innych osób, korzystających ze zbiornika i dodatkowo generować hałas.

Inne istotne parametry, które trzeba sprawdzić przed zakupem to czas ładowania akumulatorów, aparaturę sterującą i częstotliwość, na której pracuje nadajnik i odbiornik, maksymalną odległość pojazdu, maksymalną prędkość, zapasowe elementy, dodatkowe opcje.

Łódka i żaglówka RC dla dziecka

Łódź, żaglówka, łódź podwodna czy motorówka RC to znakomita zabawka dla dziecka. Na początek najlepszym wyborem będzie model RTR, czyli tego gotowy do zabawy od razu po wyjściu z pudełka. Największym zainteresowaniem cieszą się pojazdy zasilane bateriami lub akumulatorami. Osiągają one niższe prędkości, dzięki temu łatwo nimi sterować. Co ważne, łódki z tym typem zasilania są również nasze niż modele spalinowe. Ponadto nie wymaga konserwacji.

Ile kosztują łodzie RC?

Najtańsze łódki RC można kupić już za mniej niż 80 złotych, podczas gdy najdroższe z nich mogą kosztować nawet ponad 2 tysiące złotych. Nasz sklep internetowy oferuje państwu łódki RC z każdej półki cenowej, dzięki czemu z łatwością dopasujecie zabawkę lub profesjonalny model pod budżet oraz upodobania dziecka.