Maski

Anonimowość na balu

Maski to jedne z ważniejszych elementów strojów karnawałowych. Zakłada się je na twarz. Mają one nie tylko pozwolić wczuć się w odgrywaną postać, ale także i pozwala zachować anonimowość na balu. W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór masek na bale przebierańców. Oferujemy zarówno maski dla dzieci kolorowe i finezyjne, jak i maski weneckie, balowe czy teatralne, po które chętnie sięgają dorośli amatorzy przebranych imprez. W naszym asortymencie są maski na twarz wykonane z różnych materiałów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Maski nie zawsze karnawałowe

Dziś maski na twarz zakłada się zazwyczaj przy okazji balów i innych imprez przebieranych, jednak warto wiedzieć, że te gadżety znane są od bardzo dawna. Maski wykorzystywane były już od czasów prehistorycznych. Wtedy to miały one symboliczne znaczenie, a je same traktowano niemal jak święte. W czasach starożytnych zakładane były przez szamanów w czasie religijnych rytuałów i ważnych wydarzeń. W tamtych czasach wierzono, że osoba w masce automatycznie staje się postacią, która owa maska przedstawia. Z biegiem czasu znaczenie maski ewoluowało. Przez wieki wykorzystywane były one na deskach teatrów i dworach królewskich. W takich doszukiwać można się korzeni masek karnawałowych.

Noszenie masek karnawałowych zostało zapoczątkowane i popularyzowane przez Europejczyków. Szczególnie chętnie wkładali je mieszkańcy południowych krańców kontynentu. Najpopularniejsze maski nosili Wenecjanie czasie słynnego karnawału w Wenecji. Ich zakładanie miało służyć zachowaniu anonimowości i równości pomiędzy poszczególnymi osobami w towarzystwie. Maski weneckie miały sprawić, że każdy mógł bawić się na tym samym poziomie. Dziś maski weneckie zakłada się głównie na eleganckie bale, stanowią one też domowe dekoracje. Na bale karnawałowe wybiera się raczej maski filcowe, plastikowe lub z papieru.

Wielkości masek karnawałowych

Maski karnawałowe można podzielić pod różnymi względami. Jednym z kryteriów podziału jest wielkość masek na twarz. Od wielkości maski zależy, jakie obszar twarzy będzie ona zasłaniać. Pierwszym i najpopularniejszym rodzajem są maski karnawałowe na oczy. Zasłaniają one jedynie niewielki fragment twarzy, ten wokół oczy. Tradycyjnie maski na oczy są eleganckie, efektowne, zdobione błyszczącymi elementami, koronkami lub piórkiem, ale dziś można spotkać także takie w kształcie pieska, kotka czy królika. Maski utrzymanie w takim designie są przeznaczone dla najmłodszych i mają być dopełnieniem stroju karnawałowego. Do dziecięcych kostiumów pasują też maski na oczy typu Zorro czy pirata.

Alternatywą dla masek karnawałowych na oczy są te na twarz. Najczęściej spotyka się modele zapinane z tyłu lub zakładane za pomocą elastycznej gumki. Maski na twarz zasłaniają całą lub większą część twarzy, pozostawiają jedynie otwory na usta i oczy. Mogą one być płaskie lub trójwymiarowe. Maski na twarz dobrze komponują się ze strojami karnawałowymi.

Ostatnim typem masek są te na głowę. Zazwyczaj wykonywane są one z lateksu, przez co są one niezwykle elastyczne i bez problemu można włożyć je na głowę. Przykrywają one całą twarz oraz głowę. W naszym sklepie znajdziesz maski na głowę trójwymiarowe. Są one bardzo szczegółowe w detalach i doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie całego przebrania.

Maski karnawałowe z papieru, filcu czy lateksu?

Maski karnawałowe są wykonywane z wielu materiałów. Najczęściej spotykamy maski papierowe, filcowe oraz lateksowe. Materiał, z jakiego powstają maski, ma bardzo duże znaczenie. To on niego zależy trwałość gadżetu oraz możliwość jego zastosowania. Maski na oczy zazwyczaj wykonywane są z papieru, przez co są delikatne i mało trwałe. Te na głowę z racji tego, że muszą być elastyczne, tworzy się z lateksu. Dzięki temu w tego typu maskach możliwe jest uwypuklenie rysów twarzy, dopracowanie szczegółów wyglądu, czy dodanie dodatkowych elementów np. sztucznych włosów, futra. Maski dla dzieci często wykonywane są także z filcu. Jest to miękki materiał, który komfortowo się nosi. Umożliwia o naszycie dodatkowych elementów np. rogów czy czułek. Maski filcowe nie zasłaniają całej twarzy.

Maski dla chłopca, maski dla dziewczynki

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór masek karnawałowych. Oferta obejmuje maski dla chłopców, dziewczynek oraz osób dorosłych. Chłopcom dedykujemy maski Batmana, bohaterów sagi Gwiezdne Wojny, superbohaterów, piratów. Dla dziewczynek przygotowaliśmy maski z serii Disney, zwierzątek, księżniczek, jak i wróżek. Dorośli chętnie sięgną po maski uniwersalne, nawiązujące do tych weneckich czy meksykańskich. Proponowane maski można bez problemu łączyć ze strojami karnawałowymi, gdzie będą stanowić uzupełnienie stylizacji lub wykorzystywać jako jedyny karnawałowy element stroju.

Maski karnawałowe nie tylko na bal przebierańców

Maski, choć nazywane karnawałowymi sprawdzają się nie tylko w okresie organizacji balów przebierańców i karnawału. Warto po nie sięgać również przy organizacji przedstawień i występów, w czasie Halloween czy jasełek. Dla lubiących się pośmiać dedykowane są papierowe maski polityków i ludzi z show-biznesu, które można zakładać przez cały rok przy okazji skeczów czy wykorzystywać jako atrybuty do zdjęć.