Kartki okolicznościowe

Życzę Ci…

Jeszcze do niedawna kartki okolicznościowe były podstawową formą przesyłania i składania sobie życzeń na różne okazje. Po kartki okolicznościowe sięgaliśmy z okazji ślubów, chrzcin, komunii św., urodzin, imienin, świąt i ważnych dni np. dnia mamy, taty, babci czy dziadka. Dziś zwyczaj wysyłania kartek z życzeniami jest wybierany przez maila i inne elektroniczne formy kontakty z drugim człowiekiem. Okazuje się jednak, że wiele osób postanawia przywrócić kartkom okolicznościowym drugie życia i chętnie wraca do korzeni. Ich wręczenie czy przesłanie ma podkreślić wyjątkowość wydarzenia oraz sprawić obdarowywanym radość. Co więcej, kartka okolicznościowa to zawsze miła pamiątka i to na długie lata. Zachowana potrafi po latach przypomnieć nam urocza chwile jej otrzymania.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jakie kartki okolicznościowe wybierać?

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór kartek okolicznościowych. Możesz je sortować po okazji. Oferujemy kartki urodzinowe, na ślub, święta Bożego Narodzenia, komunię świętą, narodziny dziecka, Wielkanoc, rocznicę, chrzest imieniny, walentynki, Dzień Matki, Dzień Babci, Dzień Ojca. W naszym asortymencie znajdziesz także kartki okolicznościowe z okazji przejścia na emeryturę, rocznicy, wieczoru panieńskiego. Oprócz tego proponujemy kartki okolicznościowe, które można wręczyć wraz z podziękowaniami czy przeprosinami oraz te uniwersalne. Wybór jest naprawdę duży. By odpowiednio dobrać kartkę, przede wszystkim trzeba się kierować okazją, z jakiej chce się ją wręczyć, a następnie osobowością i zainteresowaniami osoby obdarowywanej. Mnogość wzorów kartek sprawia, że np. miłośnikowi natury można podarować kartkę okolicznościową z motywem zwierzęcym lub roślinnym, a fanowi motoryzacji kartkę z samochodami. Fanów ilustracji ucieszy natomiast kartka okolicznościowa z unikalną grafiką. Wśród naszych propozycji znajdziesz kartki okolicznościowe o wielu wzorach, w formie minimalistycznej lub ozdobnej. Część z nich wykonywane jest ręcznie lub ma niestandardowe formy. Przykładem są drewniane kartki na ślub z ręcznie wykonywanymi ilustracjami.

Kiedy wysyłać i wręczać kartki okolicznościowe?

Po kartki okolicznościowe można sięgnąć zawsze. Idealnie sprawdzą się one nie tylko w czasie wydarzeń takich jak ślub czy święta, ale i w przypadku, gdy chcemy komuś podziękować za pomoc czy przeprosić. Kartka okolicznościowa to miły gest, który sprawi radość obdarowanemu. Moc życzeń zapisanych na kawałku papieru jest o wiele większa niż tych przesłanych online, dlatego nie warto rezygnować z kartek na rzecz nowoczesnych form komunikacji.

Warto również pamiętać, że kartki okolicznościowe to świetny dodatek i uzupełnienie prezentu. Można dodać je do upominku urodzinowego, ślubnego czy świątecznego. W naszym sklepie znajdziesz kartki okolicznościowe z już gotowymi życzeniami lub takie pozostawiając wolne miejsce na wpisanie przesłania płynącego prosto z serca. Bez względu na to, który rodzaj kartki wybierzesz, będzie ona wspaniałą pamiątką, którą można schować do szuflady i wrócić do niej nawet po kilku latach.

Kartki okolicznościowe dla dzieci i dla dorosłych

Kartki okolicznościowe wręczać można i dzieciom, i dorosłym. Mnogość wzorów sprawia, że prosto można je dobrać do wieku obdarowywanego. Kartki okolicznościowe dla dzieci np. z okazji roczku czy dnia dziecka to te utrzymane w bajkowej stylistyce, która na pewno spodoba się najmłodszym. Kartki okolicznościowe dla dorosłych są bardziej stonowane. Kobietom najczęściej wręcza się kartki okolicznościowe z motywem kwiatowym, mężczyzną bardziej stonowane np. nawiązujące do sportu, motoryzacji lub okazji, jaką świętują.

Savoir vivre wręczania kartek okolicznościowych

Kartki okolicznościowe, chociaż piękne w swojej formie wymagają zachowania odpowiednich zasad przy wręczeniu. Należy pamiętać, że wybierając je, warto ostrożnie wybierać wzory. Kartki śmieszne i prześmiewcze nie sprawdzą się w oficjalnych sytuacjach np. jako kartki okolicznościowe biznesowe. Nie powinny być też wręczane osobom, z którymi nie jest się w zażyłych i bliskich stosunkach. Kolejna zasada savoir vivre w przypadku kartek okolicznościowych jest zadbanie o właściwe życzenia. Najlepiej jest je spersonalizować i dobrać do okoliczności i sytuacji osoby obdarowanej. Osobisty charakter życzeń jest bardzo ważny, ale nie można z nim przesadzać, szczególnie jeśli wręczamy kartki współpracownikom czy partnerom biznesowym. Należy także pamiętać, że wypisując życzenia własnoręcznie, trzeba dużą uwagę przyłożyć do charakteru pismo. Powinno być ono czytelne i eleganckie. Jeśli czujesz, że kaligrafia nie jest twoją mocną stroną postaw na kartki z już nadrukowanymi życzeniami. Pamiętaj, że do każdej kartki warto wpisać datę, kiedy kartka została wręczona/wysłana.  Zasady dobrego zachowania określają również, kiedy kartkę okolicznościową powinno się wręczyć. Najlepiej zrobić to w dniu, w którym przypada dane wydarzenie. Niestety nie zawsze jest to możliwe, a kartki okolicznościowe często wysyłane są pocztą. W takiej sytuacji termin wysyłki należy wypośrodkować. Najlepiej wysłać ją w takim terminie, żeby trafiły do adresata jeszcze przed świętowaniem okazji np. świętami, urodzinami czy imieninami.  Dobrze jest też zadbać, aby wysyłając kartkę do koperty włożyć ją tak, by jej przód był widoczny zaraz po otworzeniu.