Serwetki papierowe

Serwetki dekoracyjne na stół

Organizując domowe przyjęcie, rodzinny obiad czy inna uroczystość warto zatroszczyć się o to, co i jak podamy gościom. Liczy się nie tylko zestaw serwowanych dań, ale i eleganckie nakrycie i udekorowanie stołu. Jedna z podstawowych ozdób stołu są serwetki ozdobne. Najczęściej spotykamy te papierowe. Występują one w licznych kolorach, wzorach i deseniach. Mogą mieć styl elegancki, retro, ekstrawagancki czy być przeznaczone dla dzieci. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór serwetek papierowych. Poszczególne będą różnić się od siebie rozmiarem, kolorem i wzorem. Dzięki temu bez problemu znajdziesz u nas serwetki papierowe wielkanocne, bożonarodzeniowe, komunię, na chrzest, ślub, jubileusz czy po prostu dekoracyjne. Serwetki papierowe na stół to również doskonały wybór na przyjęcie urodzinowe dziecka. Sprawdzają się one o wiele lepiej niż te materiałowe, ponieważ są jednorazowego użytku.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Serwetki papierowe w dekoracji stołu

Serwetki papierowy te najpopularniejszy akcent dekoracyjny stołu. Tanie i łatwo dostępne mogą ozdobić stół przy każdej okazji. W naszym sklepie znajdziesz zarówno uniwersalne serwetki papierowe jednokolorowe, jak i te z napisami, nadrukami, wzorami i deseniami. Największą popularnością cieszą się serwetki dekoracyjne okolicznościowe, czyli np. te na wieczór panieński, ślub. Boże Narodzenie, Wielkanoc, Komunię, urodziny. Oferujemy również szeroki wybór serwetek papierowych na urodziny dziecka. Maluch może wybierać pomiędzy serwetkami w baśniowe wzory i tymi z nadrukiem ulubionych postaci z bajek i kreskówek. Standardowo oferujemy papierowe serwetki ozdobne w wymiarach 33×33 centymetry, ale na sklepowych półkach znajdziesz też serwetki o nietypowych rozmiarach, czy te trzy lub dwuwarstwowe. Proponujemy ci szeroki wybór produktów takich marek jak Party Deco, PAW, Aster, Duni, AMSCAN.

Jak udekorować stół papierowymi serwetkami?

Składanie papierowych serwetek nie należy do najtrudniejszych. Poradzą sobie z tym nawet panie domu bez większej wprawy. Najprościej serwetkę jest złożyć na pół lub w trójkąt i położyć na talerzu lub obok niego. Jeśli jednak chce się zachwycić i zaskoczyć swoich gości, warto postawić na bardziej zaawansowane dekoracji. Z papierowych serwetek można tworzyć ciekawe konstrukcje np. królika czy choinkę. Tego typu dekoracje świetnie sprawdza się na okazjonalne spotkania przy stole. Manualne sztuczki wbrew pozorom nie są takie trudne.  Najlepiej wykonywać je z papierowych serwetek o tradycyjnych wymiarach, czyli 33×33 lub 60×60 centymetrów.

Papierowa serwetka w kształcie gwiazdy

Gwiazda to najprostsze co możesz robić z papierowej serwetki do dekoracji stołu. Aby stworzyć gwiazdę, rozłóż serwetkę płasko, a następnie złóż wszystkie jej rogi tak, aby stykały się do środka – zaprasuj i odwróć serwetkę na drugą stronę. W kolejnym kroku ponownie złóż wszystkie rogi serwetki, tak aby stykały się w samym środku. Serwetka w kształcie gwiazdy jest gotowa.

Papierowa serwetka z kieszonką na sztućce

Ciekawą ozdobą stołu jest papierowa serwetka z kieszonką na sztućce. Aby tak udekorować stół, wcale nie trzeba kupować specjalnych serwetek, można je samodzielnie wykonać. Tradycyjną serwatkę papierową złóż w na pół, a powstały prostokąt następnie ułóż w kwadrat, odwróć go. Zewnętrzną serwetkę należy zagiąć do dołu i ten sam manewr wykonać z kolejną warstwą, wolna powinna pozostać tylko jedna. W kolejnym kroku odwróć serwetkę, złóż boczne rogi i załóż jedne za drugi – w ten sposób stworzysz kieszonkę, do której możesz włożyć sztućce.

Jak złożyć papierową serwetkę w wachlarz?

Popularną dekoracją stołu są także papierowe serwetki ułożone w wachlarz. Tworzą one urokliwą harmonijkę, którą często można spotkać na stołach w restauracjach. Aby w ten sam sposób ozdobić domowy stół, wystarczy kwadratową serwetkę zgiąć na zewnętrznej po przekątnej, tak aby powstał trójkąt. Następnie trójkąt ten starannie składa w harmonijkę, a środek wachlarza obciążamy sztućcami. Serwetkę papierową w formie wachlarza można umieścić pomiędzy dwoma talerzami jako oryginalną dekorację.

Jak złożyć papierową serwetkę w zająca?

Z papierowych serwetek można również wykonywać okolicznościowe ozdoby stołowe. Zajączek świetnie sprawdzi się na wielkanocnym stole. Wykonać go można z kwadratowej serwetki, którą w pierwszym kroku rozkłada się na płaskiej powierzchni i składa na pół, jeszcze raz na pół – tak aby stworzyła długi, cienki prostokąt. Następnie trzeba odgiąć prawy i lewy bok w dół i tę samą czynność powtórzyć z końcami po przeciwnej stronie serwetki. Kolejny krok to zagięcie lewego boku w taki sposób, aby stykał się ze środkową linią (nie musi być prosto i odgięcie górnej jego części w dół (to samo trzeba wykonać dla prawego boku serwetki). Tak przygotowaną serwetkę odwracamy na drugą stronę i odcinamy górną cześć do dołu. Kolejny raz odwracamy serwetkę, zajmujemy prawą i lewą stronę lekko za środek i jeden koniec wkładamy w drugi, aby trzymały się razem. Na koniec stawiamy serwetkę i rozchylamy uszy królika. Z serwetek z papieru może tworzyć i inne dzieła sztuki dekorujące domowy stół.