Świeczki urodzinowe

Sto lat, sto lat

Dmuchanie świeczek na urodzinowym torcie ma znaczenie przede wszystkim symboliczne. W trakcie tej czynności często w myślach wypowiada się życzenie, które ma się spełnić w kolejnym roku życia. Mimo symboliki świeczki urodzinowe przede wszystkim pełnią na torcie funkcję dekoracyjną. Jeszcze do niedawna w ciasto wbijało się tyle świeczek, ile lat skończył solenizant. Dziś nie jest to takie proste. Wybór świeczek urodzinowych jest bowiem ogromny. Oprócz tradycyjnych świeczek urodzinowych możemy wybrać świeczki grające, z kolorowymi płomieniami, strzelające, układające się w napis Happy Birthday. Znajdziemy też propozycje świeczek urodzinowych dedykowanych chłopcom oraz dziewczynkom.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

 Tradycja świeczek urodzinowych

Tradycja zapalania i zdmuchiwania świeczek na torcie urodzinowych jest powiązana z życzeniem solenizanta. To ma się spełnić, kiedy wypowie się je tylko w myślach (nigdy na głos) i kiedy za pierwszym razem uda się zdmuchnąć płomienie wszystkich świeczek. Ten przesąd to jednak tylko tradycją. W rzeczywistości świeczki urodzinowe mają stanowić ozdobę wypieku. Ich funkcja dekoracyjna jest bardzo duża, bowiem dziś świeczki przybierają różną formą. Co ciekawe, świeczkami można udekorować nie tylko tort urodzinowy, ale też wypieki weselna czy przygotowywane z innych okazji – choć robi się to o wiele rzadziej.

Świeczki urodzinowe dla dziewczynki

Dziś wybór świeczek na urodziny jest bardzo duży. W naszym sklepie znajdziesz m.in. świeczki urodzinowe dla dziewczynki. Modele te są utrzymane w różowych i pastelowych odcieniach. Małe dziewczynki chętnie wybierają świeczki urodzinowe nawiązujące do ulubionych bajek. Dużym zainteresowaniem cieszą się świeczki w kształcie świnki Peppy oraz te z motywem znanej animacji Kraina Lodu. W naszym sklepie znajdziesz świeczki na tort przedstawiające Elsę, Annę, Olafa czy Kristoffa.  Solenizantki płci pięknej ucieszą się także ze świeczki na tort kształcie kwiatków. Mogą one przybierać formę prostego kwiatu, jak i być rozłożystym modelem, który będzie stanowił podstawę dla kilkunastu świeczek.

Dekoracyjne świeczki doskonale sprawdzą się na tortach małych dziewczynek. Będą one cieszyć się z tego, że nawiązują one do ulubionych bajek, kreskówek czy filmów, a także utrzymane są w ulubionych kolorach. Wybierać można pomiędzy zestawem świeczek urodzinowych lub jedną świeczką połączoną z liczbą ukończonych lat.

Świeczki urodzinowe dla chłopca

Niemniej oryginalne i ciekawe są świeczki urodzinowe dedykowane chłopcom. Małym solenizantom proponujemy świeczki na tort Spiderman, Psi Patrol czy Star Wars. Tego typu świeczki przybierają kształty postaci z barek i seriali animowanych. Na torcie można postawić jedną lub kilka świeczek, dzięki czemu całość będzie wyglądać ciekawie i kolorów. Świeczki urodzinowe dla chłopca dobrze jest ustawiać na tortach nawiązujących do stylistyki i designu wybranych świeczek, dzięki czemu całość będzie się ładnie prezentować.

Tradycyjne świeczki urodzinowe

Nasz asortyment zawiera również tradycyjne świeczki urodzinowe. Sprawdzą się one na tortach z okazji pierwszych urodzin, a także na przyjęciach urodzinowych osób starszych. Tradycyjne świeczki na tort dostępne są w kilku wariantach. Jednym z ciekawszych rozwiązań są długie świeczki na tort oraz świeczki na tort litery. Z ich pomocą można tworzyć spersonalizowane napisy np. imię solenizanta, cytaty, życzenia lub ułożyć liczbę określającą wiek solenizanta.

Wśród tradycyjnych świeczek na tort znajdziemy również takie, które oferują nietypowe rozwiązania. Sprawdzą się one na przyjęciu urodzinowym dziecka oraz osoby dorosłej. Jako ciekawe świeczki urodzinowe wskazuje się te grające. Aby wydobył się z nich dźwięk, wystarczy przekręcić podstawę. Najczęściej grające świeczki na tort wyśpiewują Happy birthday, ale można też usłyszeć i kilka innych ponadczasowych hitów. Oprócz mechanizmu grającego świeczki urodzinowe mogą dawać kolorowy płomień. Takie świeczki robią wrażenie, kiedy tort wnosi się w ciemnościach. Efekt kolorowych płomieni sprawia, że tort wygląda oryginalnie i magiczne. W naszym sklepie znajdziesz świeczki na tort z kolorowymi płomieniami w zestawach po 6 lub 12 sztuk. Z racji tego, że nie określają one wieku solenizanta, można je zastosować również do udekorowania tortu weselnego. Dużym zatarasowaniem cieszą się również świeczki urodzinowe niegasnące. Sprawdzą się one w przypadku nieco starszych solenizantów z poczuciem humoru. Świeczki niegasnące nie dają się zdmuchnąć, a więc przy całym procesie jest mnóstwo zabawy i śmiechu.

Ile świeczek umieścić na torcie urodzinowym?

Tradycją jest, aby na torcie znalazło się tyle świeczek urodzinowych, ile lat kończy solenizant. Coraz częściej jednak odchodzi się do tej zasady i wprowadza nowe rozwiązania. Najpopularniejsze to to z użyciem jednej lub dwóch świeczek w postaci cyfr, które będą symbolizowały wiek jubilata. Alternatywą jest ozdobienie tortu świeczkami grającymi, z kolorowymi płomieniami czy fontanną tortową. Warto jednak pamiętać, że w przypadku najmłodszych często najlepszym wyborem jest tradycyjna ilość świeczek – dmuchanie płomieni jest dla nich doskonałą zabawą, która dostarcza mnóstwa frajdy.