Opakowania na prezenty

Liczy się nie tylko wnętrze

Każda okazja jest dobra, aby obdarować najbliższą osobę upominkiem. Mniejszy czy większy będzie sprawiała radości i pozwoli poczuć się wyjątkowo. Sam prezent to jednak nie wszystko. Warto zadbać również o opakowanie. Często o nim się zapomina, a to duży błąd. Opakowanie jest tak samo ważne, jak to, co jest w środku, pozwala już od pierwszych chwil cieszyć się z podarunku.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jakie opakowanie prezentu wybrać?

Wbrew pozorom opakowanie prezentu nie jest prostą sprawą. Jeśli chcemy, aby ono wyglądało ładnie i schludnie, trzeba się przyłożyć i wysilić wyobraźnię. Dziś prezent zapakować można na wiele sposobów. W sklepie również i naszym znaleźć można mnóstwo pomysłów i akcesoriów pozwalających zapakować kupiony lub przygotowany upominek. Zamiast jednak wybierać pierwsze lepsze opakowanie, warto zadbać o to, aby było dopasowane do okazji, pasowało do prezentu oraz charakteru obdarowywanie osoby. Opakowanie powinno przede wszystkim dobrze komponować się z prezentem oraz okazją, z jakiej jest wręczane.

Na co zwrócić uwagę wybierając opakowanie prezentu?

Opakowanie prezentu powinno być przede wszystkim estetyczne i schludne. Poplamiony papier czy torebka prezentowa bez ucha będzie wyglądać niechlujnie i oznaczać będzie brak szacunku do obdarowywanego. Dobrze też, aby papier, torebka czy pudełko na prezent było dopasowane do wieku osoby obdarowanej i okazji. Inne opakowanie wybiera się na roczek dziecka, inne na ślub, a jeszcze inne na jubileusz 50 -lecia małżeństwa. Wzory, desenie i kolory powinny być spawane do wieku, zainteresowań i okazji. Stawiając na ulubiony kolor lub motyw, podkreślamy, że znany osobę, której wręczamy prezent i chcemy jej sprawić podwójną radość.

Wygląd opakowanie na prezent to jednak nie wszystko. Warto też zadbać o parametry techniczne. Mowa tu przede wszystkim dopasowaniu rozmiaru opakowania na prezenty. Zbyt dużo torebka lub pudełko może uszkodzić delikatny podarunek, który będzie się obijać, a także będzie wyglądać karykaturalnie i śmiesznie. Z drugiej strony zbyt małe pudełko również może doprowadzić do połamania lub innego uszkodzenia prezentu, a także spowodować, że nieestetycznie będzie on wystawać z opakowania.

Warto zaznaczyć, że duże pudełka prezentowe to pole do popisu dla kreatywności. Można w nim sprytnie ukryć prezent, stosują rozmaite wypełniacze do pudełek np. kulki z bibuły.

Pudełko na prezent, torebka czy papier ozdoby

Najpopularniejszym sposobem pakowania prezentów jest owijanie ich w papier ozdobny. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór papierów prezentowych. Proponujemy papiery do pakowania prezentów dla dzieci i dla dorosłych. Mają one różne wzory, kolory, desenie i faktury. Możesz wybierać pomiędzy tymi dedykowanymi na konkretne okazje np. Boże Narodzenie, ślub, urodziny, jak i uniwersalnymi np. w kwiaty, figury geometryczne, zwierzęta, papiery ozdobne jednokolorowe.

Równie popularnym, a przy tym najprostszym sposób zapakowania prezentu jest torebka. Aby zapakować prezent, wystarczy włożyć go do torby. Torebki prezentowe podobnie jak papiery dostępne są w różnych wzorach, kolorach, deseniach. W naszym sklepie znajdziesz też różne rozmiary torebek prezentowych od tych najmniejszych, po te mieszczące duże upominki. Hitem ostatnich sezonów jest pakowanie prezentów w szary papier. Dodatkowo takie opakowanie przyozdabia się różnego rodzaju elementami dekoracyjnymi np. żywymi kwiatami, tasiemkami, wstążkami, kokardkami, brokatem. Pakowanie prezentu w papier nie dla wszystkich osób jest łatwe. Aby prezent wyglądała estetycznie, nie powinien być sklejony ze wszystkich stron taśmą klejącą, pogięty, podarty itd.

Za najbardziej kreatywny sposób zapakowania prezentu wiążą się pudełko kartonowe. Występują one w formie już gotowej do użytku, czyli już ozdobione i pokryte kolorami oraz wzorami, jak i do samodzielnego ozdobienia. Pudełka na prezent są dostępne w wielu rozmiarach. Pudełka prezentowe dają sporo możliwości ciekawego zapakowania prezentu, np. dają możliwość zastosowania różnorodnych wypełnień czy spersonalizowania opakowania. Pudełko prezentowe można również przyozdobić dodatkowo wstążką, tasiemkę, kwiatkiem czy kokardką.

Akcesoria do pakowania prezentów

Chcąc kreatywnie zapakować prezent, musisz pamiętać, że potrzebne będzie ci nie tylko pudełko, torebka prezentowa czy papier ozdobny, ale i dodatkowe akcesoria. Nie zapomnij o zakupieniu taśmy klejącej dwustronnej lub matowej, kokardek, wstążeczek, tasiemek. Prezenty na Boże Narodzenie możesz dodatkowo przyozdobić gałązkami jodły, choinki, jemioły, szyszkami, suszonymi owocami. Prezenty wręczane latem doskonale będą wyglądać natomiast w połączeniu z delikatnymi kwiatami.

Opakowania na prezenty na każdą okazję

W naszym sklepie znajdziesz opakowania na prezenty na każdą okazję. Oferujemy ci opakowania na prezenty na urodziny, imieniny, ślub, jubileusz, komunie, chrzciny, mikołajki, święta, a także te, w które zapakujesz prezent bez okazji. Możesz wybierać pomiędzy opakowaniami na prezenty dla dzieci w bajkowe postacie, a tymi dla dorosłych w stonowane desenie i o uniwersalnych wzorach. Dzięki temu, że oferujemy opakowania na prezenty w różnych rozmiarach, bez problemu dopasujesz torebkę czy pudełko do wymiaru upominku.