Zabawki do piasku

Piaskownica – idealne miejsce zabaw

Piaskownica to jedno z ulubionych miejsc zabaw dzieci. Bez względu na to, czy znajduje się on na osiedlowym placu zabaw, czy w domowym ogrodzie przynosi mnóstwo frajdy i rozrywki. W piasku dzieci mogą bawić się samodzielnie lub wspólnie z rówieśnikami czy rodzicami. Aby zabawa w piaskownicy była bardziej atrakcyjna, warto kup dziecku akcesoria i zabawki do piaskownicy.  Pozwolą one na urozmaicenie zabawy, rozbudzają kreatywności i wyobraźnie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jakie zabawki do piasku są najpopularniejsze?

Zabawki do piasku to te, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Można kupować je pojedynczo lub w zestawach. Z racji tego, że nie są one drogie, rodzice mogą skompletować całą wyprawę do piaskownicy. W naszym sklepie znajdziesz zarówno te podstawowe akcesoria do piasku, jak i zabawki oryginalne i wyjątkowe w swojej formie i przeznaczeniu.  Jako podstawowy zestaw do piaskownicy uważa się wiaderko, grabki, łopatkę i sitko. Te zabawki można kupić w każdym sklepie i nie są one drogie. Ucieszy się z nich każdy maluch, a akcesoria te przyniosą dużą frajdę.

Zestawy do piaskownicy dostępne są w różnokolorowych wersjach. Dominują jasne i mocne kolory. Producenci zabawek do piasku oferują także produkty z bajkowymi motywami np. Kubusiem Puchatkiem, Bobem Budowniczym, księżniczkami Disneya czy Hello Kitty. Wybór jest przeogromny i dziecko może wybrać te akcesoria, które nawiązują do jego ulubionej bajki lub są w ulubionym kolorze malucha.

Za podstawowe zabawki do piasku uznaje się również foremki w różnych kształtach. Pozwalają one robić babki z piasku, które mogą przybierać kształt misiów, gwiazdek, serduszek, zwierzątek czy samochodów. Zestaw zabawek do piaskownicy z foremkami zajmie dziecko na wiele godzin. Z ich pomocą maluch nie tylko będzie stawiał piaskowe babki, ale i zbuduje zamek, tor przeszkód czy tunel. Zabawkami do piasku dziecko może bawić się samodzielnie, wspólnie z rodzeństwem, rówieśnikami czy rodzicami.

Samochody do piasku

Ciekawymi zabawkami do piasku są samochody. W piaskownicy sprawdzają się przede wszystkim te plastikowe. Po samochody do piasku chętnie sięgają chłopcy. Wybierają oni modeli wywrotek, koparek czy ciężarówek. Za pomocą takich pojazdów dzieci mogą przewozić piasek z miejsca na miejsce i stworzyć prawdziwe place budowy w piaskownicy. W piaskownicy przydatne są także szufle do kopania i sitka do przesiewania piasku. Takie akcesoria dobrze sprawdzają się nie tylko w piaskownicy, ale i na plaży. Umożliwią budowanie zamków, poszukiwanie muszelek i zakopywanie skarbów.

Co dają zabawki do piasku?

Piaskownica to doskonałe miejsce do kreatywnej zabawy dla najmłodszych. Piasek w połączeniu z zabawkami, nawet tymi najprostszymi pozwala rozwijać wyobraźnię i wymyślać różne scenariusze zabaw. Piasek daje nieograniczone możliwości zabaw. Można z niego lepić, budować fantazyjne budowle, rysować na nim, drążyć tunele, budować fortece i zamki z fosami. Zabawy piaskiem rozwijają kreatywność i sprawność manualną, a także poprawiają zręczność i precyzje.

Jakie zabawki wybrać do piasku?

Mnogość zabawek do piasku jest bardzo duża. Znajdziemy je w ofercie takich producentów zabawek dla dzieci jak BigJigs, Polesie, Wader Polesie, Haba, Smoby czy Mariones. Zabawki do piasku najlepiej dopasować do wieku dziecka, a także wielkości piaskownicy. Jeśli to w przydomowym ogródku nie jest duża, lepiej wybierać mniejsze zabawki. Niewielkie zestawy sprawdzą się również w przypadku małych dzieci. Im wystarczy podstawowy zestaw, czyli wiaderko, łopatka, grabki i foremki. Starszym dzieciom można dokupić wózek, konewki, taczki, rozmaite pojazdy, sitka, sztućce czy lejki. Pamiętaj jednak, że zabawki do piaskownicy to tylko sprzęt pomocniczy, w piasku liczy się przede wszystkim wykorzystanie wyobraźni i kreatywności.

Zabawki do piaskownicy dla dziewczynek i dla chłopców

Dawniej dziewczynki bawiły się lalkami, a chłopcy samochodami. Dziś większość zabawek jest unisex, czyli tych uniwersalnych. Nikogo nie dziwi chłopczyk prowadzący wózek dla lalek czy dziewczynka w samochodzie na pedały. Popularność uniwersalnych zabawek wynika z tego, że producenci oferują zabawki dopasowane do zainteresowań. Można więc znaleźć samochody w My Little Pony czy dziewczyńskie zabawki z motywami dla chłopców. Tak samo jest w przypadku zabawek do piasku. Większość z nich jest uniwersalna. Trzeba jednak pamiętać, że większość chłopców w wieku przedszkolnym będzie rezygnować z wiaderek w kolorze różowym, a dziewczynki nie chętnie będą sięgać po te z Bobem Budowniczym czy bohaterami bajki Auta.

Producenci proponują też zabawki do piaskownicy w tradycyjnym ujęciu. Dziewczynkom dedykowane są metalowe lub plastikowe wiaderka w kolorze różowym, doniczki do zabawy w sadzenie roślin, foremki w kształcie kwiatów i zwierzątek czy kuchenne narzędzia do piasku. Małe dziewczynki ucieszą się też z zestawu małego ogrodnika, który zawiera grabie, konewki, taczki.

Zabawki do piasku dla chłopców to przede wszystkim duże szufle, wiaderka z walcem, świdry, łopatko-koparki, koparki, betoniarki i tego typu pojazdy.