Jeździki

Zabawki do nauki chodzenia

Jeździk to alternatywa dla chodzika oraz pchacza. Jest on zabawką dedykowaną dzieciom, które dopiero uczą się chodzić. Jeździki dobrze jest kupić dziecku około pierwszego roku życia. Wynika to z tego, że zabawka ta ułatwia naukę chodzenia. To jednak niejedyna zaleta jeździków dla dzieci.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym jest jeździk?

Jeździk jest prostą zabawką, która zazwyczaj przybiera postać samochodzik lub innego pojazdy. Zasada jego działania jest bardzo prosta – dziecko odpycha się nogami od podłogi i wprawia pojazd w ruch. Oprócz tradycyjnych jeździków na rynku są również te grawitacyjne oraz elektroniczne. Są one nowoczesnymi zabawkami, które znacząco ułatwiają dziecku przemieszczenie się. Jeździkiem dziecko może poruszać się po domu lub tez jeździć po ogrodzie, działce czy parku.

Rodzaje jeździków dla dzieci

W sklepach znajdziemy szeroki wybór jeździków. Najpopularniejsze modele to te tradycyjne. Dziecko, aby nimi jeździć, odpycha się nogami od podłoża. Tradycyjne jeździki występują w wielu odmianach, wzorach i kolorach. Te najczęściej wybierane to jeździki przyjmujące kształt tradycyjnych samochodów osobowy, wyścigowych oraz terenowych, quady, lokomotywy, radiowozy, skutery i motory, samochody strażackie czy też jeździki w kształcie zwierzątek. Tak szeroka gama jeździków sprawia, że coś dla siebie znajdą i chłopcy, i dziewczynki.

Alternatywą są jeździki grawitacyjne. Są one wygodnym rozwiązaniem. Swoim wyglądem przypominają statki kosmiczne, przez co jeżdżące w nich dziecko zwrócić uwagę przechodniów. Jeździki grawitacyjne napędzane i sterowane są jedynie energią dziecka. Maluch, aby się nimi poruszać, musi tylko kręcić kierownicą. Do jazdy i kontrolowania ruchu nie są potrzebne nogi. Jazda tego typu jeździkiem jest prosta i nie wymaga wiele siły.

Dużą popularnością cieszą się jeździki elektroniczne. Zasilane są one akumulatorem, który po rozładowaniu się ładuje. Jazda pojazdem elektrycznym nie wymaga dużego wysiłku licznego. Decydując się na zakup tego typu jeździka, trzeba wsiąść pod uwagę czas jego pracy po naładowaniu. Słaby akumulator może działać bardzo krótko, przez co długa zabawa jest wykluczona.

Parametry jeździków dla dzieci

Mnogość jeździków sprawia, że wybór tego właściwego nie jest łatwy. Ułatwić może go skupienie się na najważniejszych parametrach tego typu zabawek. Jeździk powinien być przede wszystkim dopasowany do wieku dziecka. Dla małych dzieci, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, polecane są jeździki czterokołowe. Są one stabilniejsze i bezpieczniejsze dla maluchów. Starszaki mogą używać jeździków 2 lub 3 kołowych.

Kolejnym istotnym parametrem jest wykonanie zabawki. Powinna być ona solidna, wytrzymała i stabilna. Nie warto oszczędzać kilku złotych i wybierać jeździków bez atestów i certyfikatów. Te są poświadczeniem, że jeździki są bezpieczne dla najmłodszych i nie będą one stanowić zagrożenia. Dobrze jest także sprawdzić, z jakich materiałów wykonany jest jeździk. Zazwyczaj tworzy się go z tworzyw sztucznych. Maszyny nie powinny zawierać również drobnych i małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć lub wsadzić do nosa. Rodzice docenią także lekkie jeździki, które łatwo będzie przenieść. Istotne są również kółka. Plastikowe będą głośniejsze niż gumowe, a dodatkowo mogą uszkodzić podłogę, dlatego do domowego użytku przeznaczone są jeździki z gumowymi kółkami.

Jeździk a zainteresowania dziecka

Jeździki dla dzieci przybierają różne kształty. W naszym sklepie można odnaleźć wersje dla chłopców i dla dziewczynek, a także te uniwersalne. Szeroki wybór pozwala również dostosować wygląd jeździka do zainteresowań dzieci.  Chłopców na pewno zainteresują jeździki w formie wozu strażackiego czy policyjnego, natomiast dziewczynki będą chętnie jeździć jeździkami w kształcie zwierzątek.

Dlaczego warto kupić dziecku jeździk?

Jeżdżeniem jeździkiem niesie wiele zalet. Przede wszystkim pojazd motywuje dziecko do stawiania pierwszych kroków i w początkowej fazie nauki staje się podpora. Jeździk odciąża też rodziców, którzy nie muszą przez cały czas asekurować malucha, który zaczyna chodzić. Dużą zaletą tej zabawki jest również to, że dziecko może z niego skorzystać w domy, na podwórku czy spacerze. Jeżdżąc w nim, rozwija koordynację ruchową, wspomaga pracę mięśni nóg, czy utrzymywać równowagę, rozwija motorykę oraz przygotowuje do jazdy na rowerze. Jeździk jest zabawką bezpieczną dla małych dzieci. Z racji tego, że siedzisko znajduje się na wysokości ok. 20 cm, to nawet ewentualny upadek nie będzie groźny.

Producenci jeździków dla dzieci

W naszym sklepie znajdziesz jeździki dla dzieci cenionych i sprawdzonych producentów. Oferujemy produkty z atestem i certyfikatem CE w atrakcyjnych cenach. Dostępne w tej kategorii produkty to m.in. jeździki, przyczepy, akcesoria drogowe, rączki do pchania, kierownice. Zabawki te wykonywane są z plastiku drewna lub metalu i przez naoczne dla dzieci od 9 miesiąca życia. Aby dostarczać najlepszej jakości zabawki dla dzieci, współpracujemy z takimi markami jak Milly Mally, Sun baby, Big, Little Tikes, Goki, Small FOot i inni.