Huśtawki

Ulubiona zabawka ogrodowa

Jedną z ulubionych zabawek ogrodowych jest huśtawka. Każde dziecko marzy, aby mieć ją na własności i nie dzielić się z innymi na placu zabaw. Okazuje się, że to marzenie można spełnić łatwiej, niż się wydaje. W sklepach stacjonarnych i internetowych kupić można wiele huśtawek do ogrodu dla dzieci. Przeznaczone są one zarówno dla niemowlaków, jak i starszych dzieci. Huśtawki ogrodowe ucieszą też dorosłych, którzy dzięki nim mogą przenieść się do czasów swojego dzieciństwa.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje huśtawek ogrodowych dla dzieci

W naszym sklepie wybór huśtawek dla dzieci do ogrodu jest bardzo duży. Oferujemy produkty takich marek jak Small Foot, Haba, Victoria Sport, Little Tikes, Woodyland czy Malimas. Firmy te tworzą huśtawki dla dzieci do 6 miesięcy w górę. Modele, które znajdziesz w naszym sklepie to huśtawki szczebelkowe, kubełkowe lub zwykłe deski. Dostępne modele można również podzielić ze względu na materiał wykonania. Mówimy wtedy o huśtawkach dla dzieci z metalu. Modele te posiadają metalowy stelaż, na którym podwiesza się siedzisko wykonane również z metalu lub z drewna, plastiku. Huśtawkę do stelażu montuje się za pomocą łańcucha, sznurka lub metalowych prętów. To osobie rozwiązanie zapewnia duża stabilność i umożliwia bujanie się do przodu i do tyłu – jest to więc najlepsze rozwiązanie dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z samodzielnym huśtaniem.

Alternatywą dla modeli metalowych są huśtawki drewniane. Są to klasyczne sprzęty, które doskonale wpasują się w krajobraz każdego przydomowego grody. Siedzisko huśtawki drewnianej również wykonuje się z drewna lub plastiku i podwiesza na sznurku lub łańcuchu. Drewniana huśtawka dla dziecka to doskonałe uzupełnienie przydomowego placu zabaw. Może być ona zamontowana wraz ze zjeżdżalnią lub stanowić element domku do zabaw z drabinką.

Popularne są również modele plastikowe. Huśtawki z plastiku to te dla najmłodszych dzieci. Wynika to z tego, że nie są w stanie unieść dużego ciężaru. Huśtawka plastikowa może być używana zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Zazwyczaj posiada siedzisko w kształcie fotelika lub deseczki. Do stelaża przymocowuje się ją za pomocą sznurka.

Huśtawka rozkładana czy okrągła?

Wśród huśtawek drewnianych i metalowych dla dzieci spotkać można również modele rozkładane oraz okrągłe. Te pierwsze to duże rodzinne huśtawki, umożliwiające bujanie się kilku osób. Huśtawki okrągłe wyposażone są w siedzisko w kształcie koła, które nazywa się też bocianim gniazdem.  Ten typ huśtawki dla dzieci składa się z ramy i sznurków. Z elementów tych tworzy się pajęczynowy splot, na którym dziecko może usiąść albo się położyć.

Huśtawka podwójna dla dzieci

W ogrodzie, w którym bawi się więcej niż jedno dziecko, warto pomyśleć o huśtawce podwójnej dla dzieci. W tej kategorii znajdziemy kilka modeli. Pierwszy to huśtawka drewniana lub metalowa, na której zawieszone są obok siebie dwa siedziska. Mogą one być okrągłe, w kształcie krzesełek z oparcie lub deseczki. Modele dwuosobowe to również te, gdzie na jednym siedzisku jest tyle miejsca, że usiąść może dwójka dzieci. Popularne są też tzw. huśtawki równoważne. W takich sprzętach dwójka dzieci siedzi po przeciwległych stronach huśtawki i unosi się na zmianę w górę i w dół.

Jak dobrać huśtawkę do wieku dziecka?

Huśtawka ogrodowa powinna być dobrana do wieku dziecka. Dzięki temu zabawa na niej nie będzie się wiązać z niebezpieczeństwem. Dla najmłodszych przeznaczone są huśtawki kubełkowe, które wyposażone są w oparcie i pasy bezpieczeństwa. Starsze dzieci, które umieją już samodzielnie utrzymać równowagę, mogą bujać się na prostokątnym siedzisku podwieszonym na stelażu, w ich przypadku nie ma potrzeby montowania dodatkowych zabezpieczeń. Na huśtawkach bez zabezpieczeń bawić mogą się dzieci powyżej 3 roku życia. Dla nich dedykowane są modele drewniane i metalowe, z okrągłymi siedziskami i tymi w kształcę deseczki. Starszaki często decydują się na wykonywanie akrobacji na huśtawkach takich jak huśtanie na stające czy kręcenie na siodełku, dlatego dla nich najlepszym wyborem jest tzw. deska.

Kiedy dziecko może zacząć korzystać z huśtawki?

W naszym sklepie znajdziesz huśtawki dla niemowląt. To te dla dzieci od 6 miesiąca życia. Takim maluchom dedykowane są huśtawki typu skoczek oraz te plastikowe kubełkowe. Mają one siedziska w kształcie fotelika, który zapewnia podparcie dla pleców dziecka, a także wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa. Częstym wyborem rodziców niemowlaków są też huśtawki dwukierunkowe. Ich cechą charakterystyczną jest miękkie siedzisko, które można ustawiać w kilku pozycjach. Huśtawki dla niemowlaka mogą być też wyposażone w dodatkowe funkcjonalności np. pozytywki wygrywające melodie.

Huśtawka w domowym placu zabaw

Huśtawka pełni ważną rolę w przydomowym placu zabaw. Można ją zamontować jako oddzielny sprzęt lub też zakupić cały zestaw do zabawy na świeżym powietrzu, który obejmuje zjeżdżalnie lub/i domek dla dzieci. Takie mini place zabaw dostarczają mnóstwa rozrywki i pozwalają na zabawę więcej niż jednemu dziecku. Maluch na pewno doceni beztroski czas spędzony z przyjaciółmi.