Trampoliny

Hop do góry!

Trampoliny to zabawki, które dopiero niedawno zagościły w przydomowych ogrodach.  Niemal od samego początku wzbudziły one zachwyt dzieci. Maluchy uwielbiają się na nich bawić, a skakanie na trampolinie niesie wiele pozytywów. Harce, podskoki i akrobacje przyczyniają się do rozwoju kondycji fizycznej, ćwiczą równowagi, wspomagają rozwój mięśni.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje trampolin dla dzieci

Popularność trampolin sprawiała, że producenci przeciągają się w wypuszczeniu na rynek nowych modeli i typów. W naszym sklepie znajdziesz trampoliny dla dzieci i dla dorosłych, te służące do zabawy oraz modele do ćwiczeń fitness. Z niektórych modeli trampolin można korzystać w domu lub w ogrodzie. Rodzice dzieci najczęściej wybierają trampoliny do ogrodu. Dostępne są one w różnych rozmiarach i w zależności od obciążenia mogą się na nich bawić tylko dzieci lub dzieci wraz z rodzicami.

Inne rodzaje trampolin to te do użytku domowego. Charakteryzują się one mniejszym rozmiarem i można wykorzystywać je do zabawy i ćwiczeń z dziećmi. Oprócz tego w naszym sklepie kupisz też trampoliny fit and jump. Ten model nadaje się do ćwiczeń fitness.

Trampolina z siatką czy bez?

Wybierając trampolinę, warto pamiętać, że dostępne są modele z siatką lub bez niej. Siatka może być zastosowana zarówno przy trampolinie ogrodowej, jak i tej domowej. Trampolina z siatką przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę ze skakaniem. Siatka jest zabezpieczeniem przed możliwością spadnięcia z zabawki. W niektórych modelach zadaniem siatki jest ochrona przed otarciami czy uszkodzeniem ciała o elementy trampoliny.

Trampoliny bez siatki, to sprzęty przeznaczone dla doświadczonych użytkowników tej zabawki. Pozwalają one na wykonywanie bardziej skomplikowanych akrobacji, a także swobodne zeskakiwanie i wskakiwanie na trampolinę.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie trampoliny dla dzieci?

Trampoliny niejedno mają imię. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Jednym z tych najważniejszych jest maksymalne obciążenie trampoliny. Parametr ten mówi, ile może wynosi maksymalna waga wszystkich osób, które jednocześnie korzystają z urządzenia. Przekroczenie limitu może skutkować uszkodzeniem zabawki, złamaniem stelażu i sprężyn i upadkiem.

Na to, czy trampolina będzie trwałym i wytrzymałym sprzętem, wpływa stelaż. Ważne jest grubość poszczególnych elementów stelażu.  Gdy są one zbyt cienkie, to mogą się połamać w trakcie korzystania z trampoliny. Niektóre elementy mają stelaże pokryte pianką, która służy zabezpieczeniu skaczących przed możliwością uszkodzenia ciała o twarde lub odstające elementy. Równie ważna, jak stelaż jest mata, czyli część przeznaczoną do skakania. W dobrej jakości trampolinach jest ona wykonana ze sprężystego i odpornego materiału.

Aby na trampolinie dało się wysoko i komfortowo skakać, konieczne są dobre jakości sprężyn. Podstawą są te solidne, które są stabilnie zamocowane i do stelaża, i do maty. Dodatkowo powinny być one chronione specjalnymi osłonami. Osłony mają chronić przed uniknięciem stopy w sprężynach, a także chronić tę część trampoliny przed złymi warunkami atmosferycznymi.

Jaką trampolinę wybrać dla dzieci?

Trampolina dla dzieci powinna być bezpieczna. Ważne jest, aby mata była mocna i odpowiednio sprężysta, a także obszyta specjalną taśmą, która będzie zabezpieczać ją przed rozdarciem.  W trampolinie dla dzieci zabezpieczony powinien być również stelaż. Modele dla najmłodszych to te z siatką dookoła, która będzie chronić przed upadkiem. Rozmiar trampoliny dla dzieci zależy od indywidualnych preferencji. W małą można zainteresować, jeśli na trampolinie ma się bawić jedno dziecko. Dla jedynaka dobrym wyborem są trampoliny w wielkości ok. 2 metrów. Dla większej ilości dzieci potrzebna jest trampolina o dużej średnicy. Tutaj należy pamiętać, że im większa i wyższa ona jest, tym bardziej potrzebna jest siatka. Przy dużych modelach ważne jest wyposażenie zabawki w drabinkę, która ułatwi wchodzenie i schodzenie z trampoliny.

Jaki rozmiar i kształt trampoliny wybrać?

Wielkość trampoliny zależy od tego, ile osób ma z niej korzystać, a także od wolnej przestrzeni w ogrodzie. W przypadku trampoliny dla jednej osoby można postawić na modele o średnicy 200-300 cm. Jeśli mają się na niej bawić 2 i więcej dzieci to wygodniejsze będą modele o średnicy minimum 4000 cm.

Trampoliny mogą różne kształty. Te podstawowe i najpopularniejsze to trampoliny okrągłe. Są one wygodne w użytku i komfortowo się na nich skakać. Wynika to z tego, że podczas skakania pracują wszystkie sprężyny – umożliwia to skoki na wysokość 2-3 metrów. Oprócz standardowych okrągłych trampolin producenci tych sprzętów proponują również te prostokątne. Są to jednak urządzenie profesjonalne, przeznaczone dla doświadczonych użytkowników. Trampoliny prostokątne umożliwiają wykonywanie skoków aż na 9 metrów.

Trampolina ogrodowa to zabawka, która lubi większość dzieci. Modele wykonane z wysokiej jakości materiałów, posiadają atesty i certyfikaty są w pełni bezpieczne dla dzieci i dorosłych. Bezpieczeństwo zwiększa też siatka ochronna, w którą wyposażone są trampoliny dla najmłodszych. Rodzice powinni pamiętać, że maluchy nie powinny się jednak bawić na trampolinie bez opieki.