Samochody na pedały

Samochód dla dziecka

Wiosną, latem czy wczesną jesienią dzieci lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Aby uatrakcyjnić przebywanie na nim maluchom, warto pomyśleć o zabawkach ogrodowych. Jednym z nich są samochody na pedały. Występują one w różnych formach, mogą imitować te osobowe, maszyny rolnicze lub budowalne, gokarty. Samochody napędzane nogami to doskonała zabawka zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Pozwalają spełnić dziecięce marzenia o zostaniu kierowcą. Auta na pedały zapewniają bezpieczną zabawę i pozwalają jeździć po domowym ogrodzie, działce czy parku.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Po co dziecku samochód na pedały?

Pojazdy na pedały to zabawki przeznaczone dla dzieci od 2 lat. To właśnie w tym okresie maluchy zaczyna intensywnie odkrywać przestrzeń wokół siebie i chcąc penetrować świat. Ze względu na to, że szybko się męczą, nie mogą jednak dużo chodzić, aby ułatwić im przemieszczanie, warto kupić pojazdy na pedały. Ich wygląd najczęściej nawiązuje do samochodów osobowych, ale to nie jedyny wybór, ponieważ producenci zabawek ogrodowych oferują też koparki, wozy policyjne i strażackie czy zwierzątka na pedały.

Działanie samochodów na pedały jest proste. Aby zabawkę wprowadzić w ruch, dziecko musi tylko odpychać się od nóżkami od podłogi. Jeździkiem maluch może przemieszać się o kilkadziesiąt metrów w bardzo krótkim czasie, co byłoby niemożliwe podczas zwykłego marszu. Samochód na pedały sprawdza się więc nie tylko w domu czy ogrodzie, ale i na dłuższych spacerach czy wyprawie na zakupy.

Pojazdy odpychane nóżkami to również dobre rozwiązanie dla starszych dzieci. Trzylatki, które będą dobrze radzić sobie z pedałowaniem w pojeździe, będą czuć się bezpieczniej i stabilnie niż w rowerku, a także docenią to, że mogą rozwijać zawrotne (w ich mniemaniu) szybkości. Napędzane nogami samochody pomogą im nie tylko zwiedzać świat, ale i wspomogą myślenie przestrzenie, nauczą rozróżniania stron, a także oceniania dystansu i szerokości.

Samochód na pedały jak prawdziwy

Największą popularnością w kategoriach pojazdów na pedały cieszą się samochody, które wyglądem przypominają te prawdziwe tylko w miniaturze. Niektóre modele wykonane są z tworzyw sztucznych inne z prawdziwej blachy. Te drugie są o wiele droższe, ale i solidniejsze i bardziej akcyjnym designie.

Rodzice dla dzieci szczególnie chętnie wybierają samochody nawiązujące do znanych i luksusowych modeli np. brytyjskiej firmy Baghera. Takie samochody na pedały wyglądają jak automobile, które w zamierzchłych czasach jeździły po ulicach dużych miast. Takie samochody dla dzieci będą świetną zabawą, natomiast rodzice docenią piękny i nostalgiczny design retro.

Quady na pedały

Oprócz samochodów na pedały dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszą się też quady na pedały. Te pojazdy są bezpieczniejsze od tych tradycyjnych i jeździć mogą nimi nawet 3-latki. Quady na pedały zapewniają maksymalną stabilność i bezpieczeństwo, nawet jeśli podłoże jest nierówne. Quady napędzane nogami to zabawki dla dzieci od lat 3 do 7. Zazwyczaj wykonywane są one z tworzyw sztucznych i soi wyglądem przypominają prawdziwe czterokołowe motory dla dorosłych. Ich design jest jednak dostosowanych do najmłodszych uczestników. Kolorowe, nawiązujące do bajkowych i baśniowych postaci. Design pojazdów na pedały pozwala wcielić się w rolę policjanta lub pirata drogowego. Pojazdy napędzane siłą nóg ucieszą także dziewczynki. One chętnie będą kierować różowymi pojazdami wyścigowymi np. inspirowanymi samochodami dla lalek Barbie.

Samochody na pedały dla starszaków

Wśród pojazdów na pedały znajdziemy również propozycję dla starszaków, czyli dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Są to zaawansowane technicznie modele np. gokarty na pedały. Takie maszyny spodobają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Jaki pojazd na pedały kupić dziecku?

Wybór pojazdów na pedały jest bardzo duży. Dedykowane są one dzieciom od 2 roku życia. W tej kategorii zabawek ogrodowych znajdują się zarówno rowerki trójkołowe, jak i koparki, traktory czy samochody na pedały. Proste pojazdy można kupić już za ok. 100 złotych, natomiast bardziej złożone wersje to wydatek kilkuset złotych. Rodzice kupując pojazdy na pedały, zazwyczaj wybierają te znanych marek takich jak Rolly Toys czy Smoby.

Kupując pojazd napędzany nogami, warto zwrócić uwagę na jego konstrukcję oraz materiał wykonania. Maszyna powinna być bezpieczna dla malucha. Oznacza to, że konstrukcja musi być stabilna, a materiał wykonania solidny i trwały. O bezpieczeństwie samochodów na pedały świadczą też certyfikaty i atesty, które posiadają zabawki.

Samochody na pedały czy inne pojazdy napędzane siłą nóg to doskonała alternatywa do jeździków czy pchaczy. Sprawdzają się też jako alternatywa dla wózka czy roweru.  Dziecko chętnie będzie w nich przemierzać spacerowe alejki w parku. Samochody na pedały polecane są przede wszystkim najmłodszym dzieciom, ponieważ zapewniają lepszą stabilność, są bezpieczniejsze niż tradycyjny rower dla dzieci. Samochody na pedały pozwalają również ćwiczyć mięśnie ciała i zażyć najmłodszym sporej dawki ruchu.