Latawce

Ptaki na sznurku

Latawiec od wieków jest zabawką, która budzi zainteresowanie. Idealnie sprawdza się jako rozrywka na jesienne lub wiosenne wietrzne dni. Puszczenie latawca i sterowanie nim nie należy do zadań łatwych, ale dzieci i tak lubią bawić się latającymi ptakami na sznurku. Jeszcze do niedawna latawce robiło się samodzielnie, dziś bez problemu można kupić je w sklepach – również naszym. Nasze propozycje to latawce dla dzieci takich marek jak Dante, Eolo, Mega Vloks, Playmobile, Gunther i wiele innych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje latawców dla dzieci

Latawce niejedno mają imię. Występują one w kilku rodzajach, a modeli podniebnych ptaków jest bardzo dużo. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór kolorowych latawców dla dzieci. Oferujemy modele budzące zachwyt i chłopców, i dziewczynek. Oferta naszego sklepu obejmuje m.in. latawce papierowe. To te najpopularniejsze i najbardziej atrakcyjnych cenach. Latawce z papieru można też wykonać samodzielnie. Aby mógł on wykonywać podniebne akrobacje, musi mieć straż utrzymujący resztę konstrukcji. Latawce papierowe są niezwykle zdobne. Posiadają wstążki, naklejki i inne dekoracje, które uatrakcyjniają jego wygląd. Przeznaczone są dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu zabawką. Znakomicie nadają się na pierwsze treningi.

Dla bardziej zaawansowanych proponujemy latawce jednolinkowe. Są one proste w sterowaniu i dostępne w wielu kolorach. Często na latawcu znajdują się bajkowe wzory i postacie, co ma zachęcić najmłodszych do zabawy. Należy pamiętać, że ten rodzaj zabawki nie jest zbyt trwały. W przypadku silnego uderzenia o ziemię, stelaż latawca może się połamać. Alternatywą są latawce dwulinkowe, bez stelażu. Oznacza to, że zabawkę trudniej znicz szczyć. Latawiec dwulinkowy jest przeznaczony dla dzieci od ok. 8 roku życia, z racji tego, że wymaga większej precyzji przy sterowaniu.

W naszym sklepie odnajdziesz także latawce skrzynkowe. Są to zabawki o nietypowym, przestrzennym kształcie i usztywnionej konstrukcji. Są one zbudowane na kształt skrzynek i stąd ich nazwa. Bawić mogą się nimi dzieci od 6 roku życia. Latawce skrzynkowe nadają się do puszczania na lekkim i silnym wietrze.

Jaki latawiec dla dziecka wybrać?

Pierwszy latawiec dla dziecka nie powinien być zbyt drogi, ponieważ niemal na pewno szybko ulegnie zniszczeniu. Osoby, które nie umieją sterować latawcem, bardzo często doprowadzają do uderzenia zabawką o ziemię z dużą prędkością. Treningi można więc przeprowadzą na prostych modelach papierowych zakupionych w naszym sklepie lub zrobionych samodzielnie. Kiedy nabierze się wprawy, dobrze jest przejść na latawiec z jedną linką, a na kolejnych etapach wtajemniczenie kupić dziecku latawiec skrzynkowy lub dwulinkowy. Te dwa ostatnie modele wymagają dużej wprawy i precyzyjni w sterowaniu, ale pozwalają też na wykonywanie ciekawych akrobacji w powietrzu i to nawet przy silnym wietrze.

Kupując latawiec dla dziecka, zwróćmy również uwagę na jego design. Dzieci najbardziej ucieszą się z kolorowych i ozdobnych latających ptaków na sznurku. Ciekawym wyborem są też latawce dla dzieci, nawiązują do konkretnych bajek, np. Kubusia Puchatka czy kopciuszka.

Jak puszczać latawiec?

Puszczanie latawca jest prawdziwą sztuką. Trzeba przygotować się na to, że początki będą trudne, a zabawka może upaść na ziemię lub zawiesić się na drzewie. Jedynym rozwiązaniem są ćwiczenia i trenowanie wykonywania różnych manewrów. Dziecko (i dorosły) puszczając latawiec, musi pamiętać też o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim w czasie zabawy trzeba stanąć plecami do kierunku wiatru, a następnie rozwinąć linkę i położyć latawiec na ziemi.  W jego uniesieniu w powietrzu może pomóc rodzic, rodzeństwo lub kolega, można też go podrzucić samodzielnie do góry. Następnie zadaniem jest wyczucie, w jakich pozycjach latawiec opada, a w jakich się unosi do góry. Gdy będzie się on utrzymywał w powietrzu, to można zmieniać kierunku jego lotu i wykonywać akrobacje. Latawcem steruje się za pomocą zwijania lub rozwijania linki i przemieszczania się w różne strony.

Jaki rozmiar latawca wybrać?

W naszym sklepie masz możliwość wyboru latawca w różnych rozmiarach. Dzieci zazwyczaj lubią duże modele, które widoczne są z oddali. Mała kropka na niebie nie budzi takiego zachwytu. Duże latawce są te bardziej stabilne i łatwiej nimi kierować. Co ważne, małe latawce mogą mieć problemy z wbiciem się w powietrze, kiedy wiatr będzie słaby.

Kiedy najlepiej puszczać latawiec?

Latawiec to zabawka tylko na wietrzne dni. Bez wiatru nie wzbije się on w powietrze. Latawiec warto zabrać ze sobą na plażę, gdzie zazwyczaj jest spory wiatr, a także mnóstwo miejsca na zabawę. Jeśli nie masz możliwości puszczania latawca nad morzem, to wybierz teren płaski, rozległy i najlepiej bez domów i drzew w pobliżu. Najlepszą porą na puszczanie latawca są jesiennie wietrzne dni.

Czy warto kupić dziecku latawiec?

Puszczenie latawca to doskonała zabawa i dla dziecka i dla rodziców. Pozwala ona zażyć ruchu i świeżego powietrza. Są też dodatkowe plusy z zabawy latawcem. Pozwala on ćwiczyć koordynację ruchową, uczy dziecko precyzji ruchów, cierpliwości i wytrwałości w ćwiczeniach.