Domki dla dzieci

Domki na drzewie i w ogrodzie

O domku w ogrodzie czy na drzewie marzy każde dziecko. Domek ma być jego miejsce do zabaw i spotkań z przyjaciółmi. Dzieci, które miały okazję posiadać domek ogrodowy na własność wiążą z nim wiele przyjemnych i radosnych wspomnień. Mając więc dom z kawałkiem ogrodu, warto pomyśleć o zakupie małej nieruchomości dla malucha. Nasz sklep proponuje najmłodszym różne modele plastikowych domków ogrodowych takich marek jak Smoby, Little Tikes, Bestway czy PlaySkool. Domki ogrodowe przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku. Mogą się w nich bawić zarówno maluch, jak i dzieci w wieku przedszkolnym lub szkolnym.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Domki dla dzieci do ogrodu

Domki dla dzieci do ogrodu występują w dwóch wersjach. Te najpopularniejsze to modele plastikowe. Alternatywą dla nich są domki ogrodowe drewniane. To, jaki się wybierze, zależy od indywidualnych preferencji, a także metrażu ogródka. Producenci tego typu zabawek dla dzieci oferują tradycyjne domki jednopiętrowe, jak i te wielokondygnacyjne z drabinką lub zjeżdżalnią. Niektóre modele domków ogrodowych dla dzieci dostępne są też z dodatkami takimi jak płotki, stoliki, krzesełka i inne akcesoria umilające zabawę.

Na co zwrócić uwagę wybierając domek do ogrodu dla dziecka?

Rodzice chcący sprawić dziecku frajdę i obdarować go domkiem do ogrodu, powinni przemyśleć swój wybór od kilkoma kątami. Pomoże to wybrać domek, który faktycznie sprawi dziecko radości i będzie miejsce zabaw na bardzo długi czas.

Tak jak w przypadku innych zabawek, tak samo domek dla dzieci musi być bezpieczny. Bezpieczeństwo zapewnia stabilna konstrukcja, solidne elementy wykończeniowe i brak elementów, które mogą dziecko zranić, zadrapać czy uderzyć. Najlepiej wybierać produkty opatrzone atestami i certyfikatami, które dopuszczają zabawki do sprzedaży na rynku Unii Europejskiej. Należy pamiętać, że dla małych dzieci najbezpieczniejsze są domki beż małych elementów i ostrych kantów.

Na bezpieczeństwo w dużym stopniu wpływa materiał wykonania domku dla dzieci, ale materiał warunkuje też właściwości techniczne zabawki. Domki drewniane dla dzieci są wykonywane zazwyczaj z drewna świerkowego, modrzewiowego lub sosnowego. Dzięki temu ich konstrukcja jest stabilna, ale same domki są ciężkie i trudno je przenieść w inne miejsce w ogrodzie. Plusem jest natomiast to, że prosto można do nich dobudowywać kolejne moduły i tym samym powiększać przestrzeń do zabawy.

W przypadku konstrukcji plastikowych mamy do czynienia z lekkimi domkami dla dzieci, które prosto można przenieść z jednego miejsca na drogie.  Dostępne są one w wielu kolorach i wzorach i nie wymagają już malowania. Do plastikowych domków dla dzieci produkowane są też liczne akcesoria, które pozwalają na skompletowanie wymarzonej przestrzeni do zabawy dla najmłodszych. Trzeba jednak pamiętać, że plastik nagrzewa się na słońcu, przez co zabawa może być niebezpieczne przy wysokich temperaturach. Domki plastikowe nie pozwalają także na rozbudowę.

Z racji tego, że domki ogrodowe są stale wystawione na działanie warunków atmosferycznych, to muszą być wykonane z solidnych materiałów odpornych na działanie promieni UV, mrozu, wiatru, deszczu. Większość domków plastikowych wykazuje taką odporność, w przypadku modeli drewnianych konieczne jest zaimpregnowanie, czyszczenie i malowanie zabawki. Warto zaznaczyć, że tanie domki ogrodowe dla dzieci nie nadają się do stałego trzymania na świeżym powietrzu. Mogą one przebarwiać się na słońcu lub być uszkodzone w inny sposób przez warunki atmosferyczne.

Domek ogrodowy powinien być nie tylko dopasowany do wieku malucha, ale i dla niego atrakcyjny wizualnie. W ciekawych budowlach z dodatkowymi elementami takimi jak zjeżdżalnie, schodki, płotki, okiennice dzieci będą chętnie się bawić. Rozbudowane domki do ogrodu pozwala także na odtwarzanie kompilowanych scenariuszy fabularnych. Dla dzieci atrakcyjne są zarówno domki drewniane, jak i plastikowe. Te pierwsze są przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia, natomiast domki plastikowe to zabawki dla dzieci od 6 miesiącu w górę.

Wymiary ogrodowego domku dla dzieci

Domki do zabawy dla dzieci mają różną wielkość. Tą należy dobrać do liczby dzieci, która ma się w nim bawić, ich wieku, a także rozmiarów działki. Dzieci w wieku 1-3 lat powinny korzystać z domków i minimalnych wymiarach 100x100x100 – zapewni im to komfortową zabawę. Starszaki potrzebują większych domków. Warto pamiętać, że w przypadku domków dla dzieci obowiązuje zasada: im więcej miejsca do zabawy, tym lepiej. Najwięcej frajdy sprawiają duże domki, przypominajcie tradycyjne nieruchomości tylko w miniaturze, mają one kilka metrów długości i szerokości. Cena takich nieruchomości ogrodowych jest jednak bardzo wysoka.

Domek ogrodowy jak część placu zabaw

Domek ogrodowy dla dzieci może być samodzielną zabawką lub częścią większego placu zabaw. Domek dla dzieci bez problemu można połączyć z innymi zabawkami ogrodowymi takimi jak piaskownica, huśtawka, zjeżdżalnia czy mini-ścianka do wspinaczki. Tak zaaranżowana przestrzeń będzie rajem dla każdego dziecka. Warto tylko zadbać o to, aby przydomowy plac zabaw nie znajdowała się w miejscu mocno zacienionym, w pobliżu oczek wodnych, drzwi wejściowych do ogrodu i niebezpiecznych roślin np. ciernistych lub trujących.