Piaskownice

Zabawki dla małych budowniczych

Piaskownica to lubiane przez dzieci miejsce zabaw. Maluchy lubią budować zamki, kopać tunele, lepić piaskowe ciastka i babeczki. Aby mogły oddać się zabawie w piasku, wcale nie trzeba zabierać maluchów na osiedlowy plac zabaw. Piaskownic bez problemu może stanąć w przydomowym ogródku. Ogrodowa piaskownica może stanowić jeden z elementów mini placu zabaw lub być samodzielną zabawką. Bez względu na to, jaką rolę będzie pełnić, stanie się one wielką frajdę dla każdego malucha.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rozmiar domowej piaskownicy

W naszym sklepie znajdziesz piaskownice do ogrodu w różnych rozmiarach. Im większa piaskownica, tym większa frajda i możliwości zabawy i to nie tylko dla dziecka, ale i całej rodziny. Trzeba jednak pamiętać, że duże piaskownice wymagają sporo miejsce i dużej ilości czystego piasku. Dlatego też najczęściej wybierane modele to piaskownice kwadratowe o szerokości 120 cm wysokie na 20 cm. Te szczególnie lubiane są przez rodziców małych dzieci. Dla starszaków warto wybierać piaskownice o wymiarach 150x15cm.

Drewniana czy plastikowa?

W naszym sklepie znajdziesz piaskownice drewniane oraz plastikowe. Obydwa modele przeznaczone są do domowego placu zabaw. Przydomowe piaskownice drewniane wykonywane są najczęściej z drewna iglastego np. sosny czy świerku. Są one ekologiczne, ale wymagają impregnowania i zabezpieczanie drewna przed warunkami atmosferycznymi. Konstrukcje sprzedawane w naszym sklepie posiadają atesty i certyfikaty, dlatego są bezpieczne dla dzieci. Ciekawy design piaskownicy z drewna pasuje do stylistyki ogrodu i łączy się z naturalną zieloną. Drewniane piaskownice nie tylko są ekologiczne i ładna, ale i funkcjonalne. Na drewnianych bokach można usiądź, co spodoba się i rodzicom, i dzieciom, którzy dzięki temu będą mogli uczestniczyć we wspólnej zabawie. Piaskownica ze wbudowanymi ławeczkami to rozwiązanie do dużego ogrodu. Konstrukcji drewnianych nie da się przenosić i muszą mieć one swoje stałe miejsce.

Alternatywą dla konstrukcji drewnianych są piaskownice plastikowe. Występuje one w wielu kolorach i kształtach. W naszym sklepie możesz kupić np. plastikowe piaskowce w kształcie zwierzątek czy pojazdów. Plastikowe konstrukcje są tańsze od tych drewnianych, nie wymagają montaży, a także są lekki, co sprawia, że łatwo przenieś je z jednego miejsca na drugie. Co ciekawe, kiedy wyspie się z nich piasek mogą też służyć z basen dla dzieci. Plastikowe piaskownice w rozmaitych kształtach to dobry wybór dla najmłodszych dzieci w wieku 1-3 lat.

Rodzaje piaskownic do ogrodu

Piaskownice dla dzieci występują w wielu wersjach. Te najpopularniejsze typy to:

  • Piaskownice otwarte – to najpopularniejsza wersja, która spotkać można na każdym placu zabaw; piaskownica otwarta zwykle jest kwadratowa lub prostokątna, a za siedzisko służą brzegi; ten model piaskownicy sprawdza się w ogródku, po którym nie biegają czworonogi;
  • Piaskownice zamykane – wyposażone są one w specjalną pokrywę, która chroni pisane przed zabrudzeniami, pasożytami i warunkami atmosferycznymi; ten typ piaskownicy sprawdza się, kiedy posiada się domowe zwierzaki; piaskownice zamykane wypadają estetycznie i często przybierają nietypowe kształty;
  • Piaskownice z daszkiem – zdaniem tego akcesorium jest chronienie dziecko przed promieniami i przelotnymi deszczami;
  • Piaskownica z ławeczkami – ławeczki są funkcjonalnym gadżetem, na którym dziecko lub dorosły może usiąść; piaskownice z ławeczkami zazwyczaj maja duże rozmiary, dlatego nadają się do większych ogrodów;
  • Piaskownica ze stolikiem wodnym – to ciekawy dodatek do ogrodowej piaskownicy; świetnie sprawdza się latem, kiedy to maluch może połączyć zabawę w piasku z wodnymi harcami;
  • Piaskownice w nietypowych kształtach – na uwagę zasługują ogrodowe piaskownice w nietypowych kształtach; w tej kategorii można znaleźć modele okrągłe, sześciokątne, w kształcie żółwia, kraba czy rybki.

Miejsce na piaskownice w ogrodzie?

Chcąc zamontować piaskownice w ogrodzie, trzeba dobrze wybrać miejsce jej ulokowania. Piaskownice najlepiej postawić w pobliżu innych zabawek ogrodowych np. zjeżdżalni czy torów ślizgowych. Warto tu wspomnieć, że niekiedy ogrodowe piaskownice występują w całych zestawach, w których oprócz nich znajdziemy i inne akcesoria do zabawy na świeżym powietrzu.

Piaskownice i inne zabawki ogrodowe najlepiej jest umieści w zacienionej części ogrodu, gdzie promienie słoneczne nie będą zbytnio prażyć. Miejsce powinno być jednak słoneczne i jasne. Piaskownicy dla dziecka nie powinno się stawiać pod samym drzewem, ponieważ spadające gałęzie mogą zabrudzić piasek. Unikać należy też sąsiedztwa oczek wodnych i niebezpiecznych roślin – kłujących i trujących. Specjaliści radzą też, aby pod ogrodową piaskownicą położyć specjalną matę z siatki, która uchroni ją przed chwastami.

Akcesoria do piaskownicy

Wyposażając ogród w piaskownicę, dobrze jest też zadbać o akcesoria do nich. Dzieci w piasku bawić mogą się łopatkami, grabarkami, formakami, wiaderkami. Ciekawymi zabawkami do piasku są też samochody takie jak koparki, dźwigi, ciężarówki lub taczki. Maluchy mogą w nich przewozić piasek z miejsca na miejsce.