Baseny ogrodowe

Zabawki na lato do ogrodu

Baseny ogrodowe dla dzieci to zabawki, które sprawdza się latem. Kiedy z nieba leje się żar i temperatury są wysokie, basen pozwala się ochłodzić. Dzieciaki uwielbiają też baseny ogrodowe, ponieważ zapewniają świetną zabawę na długie godziny. Baseny dla dzieci występują w różnych typach. Spotkać możemy małe, duże, przenośne lub montowane na cały sezon. To, jaki basen sprawdzi się w ogródku, zależy od wielu elementów.

 

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czy warto kupić basen ogrodowy dla dziecka?

Basen ogrodowy dla dziecka to zabawka, która przynosi mnóstwo frajdy, radości i zabawę. Cieszą się z niego maluchy, ale i starsze dzieci. Z kąpieli w przydomowych basenach często korzystają też dorośli, szczególnie jeśli jest on sporych rozmiarów. Basen dla dzieci przynosi ochłodę w gorące dni, zapewnia zabawę, a także daje możliwość stawiania pierwszych kroków w nauce pływania.

Rodzaje basenów ogrodowych

Baseny do ogrodu występują w wielu rodzajach. Najpopularniejszy typ to baseny dmuchane. Przeznaczone są one dla najmłodszych pływaków w wieku 2-3 lat. Baseny dmuchane są tanie, ale nie wyróżniają się dużą trwałością. Łatwo go np. przebić. Ma on jednak sporo zalet. Oprócz ceny, dmuchane baseny można szybko przenosić, są lekki i poste w transporcie, dlatego można zabrać je na działkę czy na wakacje.

Drugim rodzajem basenu dla dzieci są te rozporowe. Polecane są one większym dzieciom powyżej 4 roku życia. Są one większe i trwalsze od dmuchawców. Basen rozporowy rozkłada się pod wypływem napierania woda na jego ścianki – wodą utrzymuje ścianki baseny we właściwej pozycji. Baseny rozporowe pozwalają na kąpiel kilku osób jednocześnie, także dorosłych. Z racji ich rozmiarów można się w nich też bawić wodnymi zabawkami.

W naszym sklepie znajdziesz też baseny stelażowe. To te najtrwalsze i odporne na zniszczenia. Charakteryzują się solidną konstrukcją i po rozłożeniu mogą stać na zewnątrz cały sezon. W tego typu basenie ogrodowym kąpać może się cała rodzina. Przeznaczony jest on dla starszych dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Baseny stelażowe występują w dużych rozmiarach.

Jaki basen dla dziecka wybrać?

Wybierając basen ogrodowy, przede wszystkim należy się zastanowić, jakie będzie jego przeznaczenie i kot będzie głównie z niego korzystał, jeśli w basenie pluskać będą się małe dzieci, to wystarczy kupić tani model dmuchany. Dla starszaków lepiej wybierać baseny rozporowe lub stelażowe, które można dodatkowo wyposażać w dodatkowe akcesoria np. dmuchane zjeżdżalnie. Warto pamiętać, że materiał wykonania basenu wpływa na jego solidność i trwałość. Te dmuchane są podane na uszkodzenia i mogą tracić elastyczność pod wpływem promieni słonecznych. Baseny rozporowe tworzy się z miękkich materiałów np. PCV, a stażowe z włokiem polipropylenowych, które wspierane są metalowym stelażem.

Przy wyborze basenu dla dziecka zwróćmy również uwagę na jego wymiary. W przypadku okrągłych modeli podawana jest średnica w najszerszym punkcie. W basenach kwadratowych i prostokątnych podaje się długość i szerokość. W przypadku basenów dla niemowlaków podaje się zazwyczaj tylko informacje, od którego życia dzieci mogą się w nim bawić. Przeznaczone wiekowe jest o tyle ważne, że mówi, czy basen zapewni dziecko bezpieczeństwo w takcie zabawy. Należy pamiętać, że dzieci do 10 roku życia nie mogą się kąpać się bez nadzoru rodziców lub innych osób dorosłych.

Kiedy kupić basen dla dziecka?

Baseny ogrodowe to zabawki przeznaczone na letnią porę. Pluskać dziecko powinno się w nim, kiedy na zewnątrz temperatura jest wysoko na plusie. Baseny ogrodowe to zabawki przeznaczone dla dzieci w każdym wieku. Tę aktywność podejmować nawet już kilkumiesięczne brzdące. Przebywanie w wodzie jest dla nich całkiem naturalne.

Zabawa w ogrodowym basenie niesie za sobą wiele korzyści. Zabawy w wodzie stymuluje rozwój ruchowy, rozwija mięśnie i stawy, usprawnia zmysły.

Jak pielęgnować basen ogrodowy?

Basen ogrodowy dla dzieci wymaga pielęgnacji oraz zabiegów, które przedłużą jego wytrzymałość. Rozkładając basen w ogrodzie, należy pamiętać, aby napełnić go wodą tylko w 80%. Będzie to zapobiegać odkształcaniu się oraz nadmiernemu zalewaniu okolicznego podłoża. Woda w basenie, w którym kąpią się dzieci, powinna być też regularnie filtrowana, do tego można używać np. pompy filtrującej lub odkurzaczy basenowych. Kiedy basen w ogrodzie jest nieużywany najlepiej przykrywać go plandeką, folią lub specjalnym pokrowcem.

Akcesoria do basenów

Zabawy w wodzie umilą dzieciom akcesoria i zabawki wodne. W kategorii zabawek do domowych basenów znajdują się dmuchane rękawki, koła, materace, dmuchane i gumowe zabawki pływające po powierzchni wody. Dużą frajdę przenoszą też piłki do wody oraz pistolety na wodę. Warto też pamiętać, że do basenów dla dzieci można dokupić np. dmuchane zjeżdżalnie. Przydatne akcesoria to również drabinki, które ułatwią wchodzenie do basenu. Przydatną rzeczą jest też podgrzewacz wody, który pozwala zwiększyć temperaturę tej w basenie. Sprawdza się on w przypadku niewielkich basenów. Tego gadżetu nie trzeba używać, kiedy temperatura na zewnątrz jest wysoka, wtedy woda nagrzeje się sama i będzie optymalna do kąpieli.