Quizy

Nauka poprzez zabawę to najskuteczniejszy sposób nawiewania nowych wiadomości, umiejętności i kompetencji. Aby jednak zdobywanie wiedzy było przez dzieci uznane również za zabawę, trzeba sięgnąć po odpowiednie pomoce. Za takie uznaje się gry planszowe typy quizy. Przyjmują one formę łamigłówek, w których czasie dzieci muszą wysilić szare komórki.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Dlaczego warto grać w quizy?

Quizy to nie tylko doskonała zabawa i sposób na spędzenie wolnego czasu, ale także i nauka. W naszym sklepie znajdują się quizy dla dzieci z różnych dziedzin np. biologii, fizyki, wszechświata, historii, języka polskiego. Dzięki tak różnorodnym zakresom dziecko może zdobyć wiele ciekawej i przydatnej wiedzy, które uzupełni jego szkolną lub przedszkolną edukację oraz poprawią wyniki w nauce.

Quizy – nauka poprzez zabawę

Quizy to również gry, które ćwiczą refleks, koncentrację, pamięć, spostrzegawczość, umiejętność logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Umiejętności te najlepiej kształtować jak najwcześniej, dlatego w quizy można grać już z przedszkolakami, a nawet młodszymi pociechami.

Quizy dla przedszkolaka, quizy dla dziecka w wieku szkolnym

Nasz sklep oferuje quizy dla dzieci w różnym wieku – zaczynając do tych najmłodszych, a kończąc na dzieciach w wieku szkolnym. W quizy grać mogą już przedszkolaki. Dla nich proponujemy quizy tematyczne oraz dedykowane quizy Lisciani dla przedszkolaków w wieku 4,5,6 lat. Są one swoim zakresem dopasowane do możliwości intelektualnych dzieci oraz pokrywają się z programem nauczania w polskich przedszkolach.

Dla dzieci w wieku szkolnym przygotowaliśmy ofertę quizów Granna Gra Squall quiz, które obejmują klasy nauczania początkowego. Poszczególne gry dedykowane są uczniom klasy 1, 2, 3.

Świetną alternatywę dla tego typu quizów stanowią gry o ogólnym zakresie np. Eppe Państwa i Miasta elektroniczna gra familijna. Tego typu gry i zabawy dedykowane są graczom w różnym wieku. W zabawie mogą brać udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Quizy będą świetnym pomysłem na spędzenie rodzinnego popołudnia czy wieczoru. Po quiz można również sięgnąć w czasie spotkania z przyjaciółmi.

Quizy dla chłopca i dziewczynki

W naszym sklepie znajdziesz quizy dla dziewczynki i dla chłopca. Oferujemy też gry uniwersalne. Chłopcy najczęściej wybierają quizy z serii Star Wars, dziewczynki chętnie sięgają Quizy Księżniczki od Clementoni. Jako uniwersalne gry dla całej rodziny podaje się gry geograficzne czy Ciało Człowieka od firmy Alexander, przyrodnicze łamigłówki. Dużym zainteresowaniem cieszą się też quizy historyczne, o zwierzętach oraz językowe. Wszystkie pozwalają nabyć ciekawe informacje, a także a znakomitym wstępem/uzupełnieniem nauki w szkolnych ławach.

Jak grać w quizy?

Zasady gier typu quizy są jasne – należy odpowiadać na pytania podane na specjalnych kartach dołączonych do zestawu. Wygrywa zawsze ta osoba, która udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi. Poszczególne gry mogą różnić się zasadami, ale te są szczegółowo opisane w instrukcji dołączanej do produktów. Sprzedawane przez nasz sklep quizy zawsze są w nie wyposażone, dzięki czemu zrozumienie zasad gry nie przysparza problemów.

Łamigłówki są również piękne i estetycznie wydane, dzięki czemu dzieci po niechętnie sięgają. Staranne wykonanie kart sprawia, że nie niszczą się one, nawet przy częstym używaniu. Kolorowa i ciekawa szata graficzna zachęca najmłodszych graczy do sięgania po produkt.

Jak wybrać quiz dla dziecka?

Quizy dla dzieci powinny być dobierane pod wiek brzdąca, a także jego osobiste zdolności i predyspozycje. Prawidłowo dobrana gra dla dzieci spowoduje, że dziecko nie będzie mogło się od niej oderwać, a także zapamięta wiele pożytecznych informacji z zabawy. Pomocą w wyborze odpowiedniego quizu dla dzieci będą nasze filtry, które pozwolą łatwo wyodrębnić gry dla określonej grupy wiekowej i danego producenta.

W naszym sklepie znajdziesz zarówno kultowe quizy, jak i nowości takich marek jak Alexander, Clementoni, Kangur, Aksjomat, Lisciani czy Edgard. Szeroki wybór quizów pozwoli na znalezienie tego idealnego, który zapewni nie tylko zabawę, ale i poszerzy horyzonty oraz wiedzę.

Quizy i łamigłówki na prezent

Gry typu quizy i łamigłówki idealnie sprawdzą się w roli prezentu. Sprawdza się jako upominek na różnego rodzaju okazję od urodzin po prezent pod choinkę. Mogą stanowić samodzielny prezent lub być uzupełniane innymi zabawkami edukacyjnymi, które również znajdują się w ofercie naszego sklepu. Szeroki wybór najciekawszych gier i zabawek oraz dostęp do bestsellerów sprawia, że prezent na pewno będzie udany. Taki upominek sprawdza się zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym.

Kupuj na promocji

Ceny quizów zaczynają się ok. kilkunastu złotych i sięgają we wzwyż. Tanią rozrywkę mogą zapewnić proste quizy, posiadające kilka kart do gry i w kompaktowych rozmiarach. Małe pudełka pozwalają zabrać grę ze sobą w podróż czy na spacer. Droższe quizy to te rozbudowane, często posiadające elementy interaktywne. Osoby szukające okazji cenowych, mogą na bieżąco śledzić ofertę naszego sklepu. Liczne promocje i wyprzedaże pozwalają nabyć quizy w niezwykle atrakcyjnych cenach.