Memory

Memory to proste gry pamięciowe. Świetnie spisują się w edukacji i rozwoju nawet najmłodszych pociech. Proste zasady i brak skomplikowanych reguł sprawia, że w memory można grać nawet z rocznym szkrabem. Zalet gier pamięciowych jest co niemiara. Przede wszystkim pozwalają one na połączenie świetnej zabawy z ćwiczeniem pamięci i koncentracji. Memory uczą też cierpliwości.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Memory dla przedszkolaka

Memory są gra, po którą warto sięgnąć jak najwcześniej. Jak wskazują badania naukowe, pamięć i koncentracja dziecka rozwija się najintensywniej w ciągu kilku pierwszych lat życia. Wtedy powinno się ja ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Świetnym sposobem na je gimnastykowanie są właśnie gry pamięciowe typu memory. Wspomagają one rozwój malucha pod tym kątem. Warto jednak pamiętać, że w grania memory nie trzeba rezygnować na kolejnych etapach rozwoju dziecka. Gry pamięciowe dla przedszkolaka czy dziecka w wieku szkolnym ćwiczą i gimnastykują pamięć, przez co dziecku łatwiej jest zapamiętać szkolny materiał.

Gry pamięciowe dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym to te z serii Monster High, pięknie oprawione gry pamięciowe z bajki Kubuś Puchatek. Dziewczynkom na pewno spodoba się gra pamięciowa Hello Kitty, a chłopcom gry pamięciowe karty, memory animals lub kultowe memory z serii Auta.

Gry pamięciowe dla chłopców, gry pamięciowe dla dziewczynek

Na rynku dostępnych jest wiele gier pamięciowych. W naszym sklepie znajdują się zarówno memory dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Chłopcy chętnie będą grać w memory z serii Auta, natomiast idealnym wyborem dla dziewczynek będą memory Barbie. Oferujemy również tytuły uniwersalne, które ucieszą przedstawicieli obydwóch płci np. memory zwierzęta czy memory angielskie słówka. Tego typu gry nie tylko będą ćwiczyć i uczyć dziecka spostrzegawczości i koncentracji, ale także i poszerzają jego wiedzę ogólną lub z danej dziedziny.

Oprócz tego oferujemy barwne i ciekawe zestawy, w tym: Clementoni Memo Klinika dla Pluszaków, Trefl Memos Księżniczki, Alexander gra pamięciowa samochody, Alexander gra pamięciowa z serii Bolek i Lolek, czy Alexander memo dinozaury. Każda z gier posiada piękną oprawę i jasną instrukcję zabawy. Szeroki wybór gier pamięciowych umożliwia wybranie idealnej pozycji spośród dziesiątek oferowanych przez nas produktów.

Czym są gry pamięciowe?

Memory dzielimy nie tylko ze względu na te odpowiadające chłopcom i dziewczynkom, ale także i na te dopasowane do wieku gracza. W naszym sklepie nie brakuje memorów dla najmłodszych. Składają się one z dużych, bezpiecznych elementów, posiadają wyraźną kolorystykę i przyjemny design. Dzięki temu są bezpieczne i atrakcyjne dla najmłodszych gracze. Oferowane przez nas produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty, które dopuszczają gry do użytku na rynku europejskim.

Producenci gier pamięciowych

W naszym sklepie nie brakuje kultowych gier pamięciowych, a także nowości wydawniczych. Oferujemy najnowsze serie i wydania memorów takich producentów zabawek jak: Alexander, Trefl, Clementoni, Ravensburger, Granna, Educa i wielu innych firm. Proponujemy również gry memory od Adamigo, w tym gry memory szkolące język angielski oraz gry memory Auta. Bogata oferta naszego sklepu powoduje, że zabawki i akcesoria dziecięce posiadają konkurencyjne ceny, które przypadną do gustu każdemu klientowi. Atrakcyjne ceny uzupełniane są licznymi rabatami i promocjami, w których czasie można nabyć gry za kilka złotych.

Gry pamięciowe dla całej rodziny

Gry pamięciowe to świetna rozrywka nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny. Świetnie sprawdza się jako zabawa w deszczowe czy zimowe popołudnia. Kompaktowe pudełka pozwalają zabierać je ze sobą do parku, poczekalni u lekarza czy na wakacje. Dzięki nim maluch nie będzie się nudził i miło spędzi czas na wspólnej zabawie. Gry pamięciowe pozytywnie wpłyną też na pamięć i koncentrację osób dorosłych – choć proste w zasadach, to w każdym wieku stanowią wspaniałą rozrywkę.

Gry pamięciowe na prezent

Memory i inne gry pamięciowe to dokonały pomysł na prezent dla dziecka. Taki upominek sprawdzi się na każdą okazję i ucieszy nie tylko fanów planszówek. Wybierając grę planszową dla dziecka, warto kierować się jego zainteresowaniami, wiekiem oraz ilością osób, z którymi będzie ono mogło grać. W memory można grać w kilka osób lub samodzielnie.

Jak grać w memory?

Gra w memory jest niezwykle prosta i łatwa. Gra składa się z kilkunastu par kartoników, na których znajdują się rysunki. Dwa kartoniki mają taki sam rysunek i tworzą one parę. Kartoniki rozkłada się na stole, kocu lub innym twardym podłożu rysunkiem do góry i miesza. Gra polega na odkrywaniu kartoników i szukaniu pary do wylosowanego na początku obrazka. Osoba, która znajduje kartonik z identycznym rysunkiem, zachowuje je dla siebie i ma prawo do kolejnego ruchu. Zwycięzca jest ta osoba, która na koniec ma najwięcej zebranych par. Grę można toczyć przez wiele godzin i rozgrywać wiele tur. Im więcej elementów posiadają memory, tym trudniejsza i bardziej zaawansowana jest rozgrywka.