Gry zręcznościowe

W kategorii gry zręcznościowe dostępnych jest wiele ciekawych i interesujących planszówek. Ich główną zaletą jest rozwijanie umysłu i koordynacji ruchowej i to w połączeniu z ekscytującą zabawą. Ganie w zręcznościówki przynosi wiec wiele korzyści. Takie zapewniają gry zręcznościowe takich marek jak Goki, Djeco, Tacticc, Hasbro, LEAN Toys, Ravensburger, Alexander, Egmont oraz wielu innych firm specjalizujących się w planszowych grach zręcznościowych. Po pozycje w naszym sklepie sięgać mogą zarówno dzieci, jak i nastolatkowie czy osoby dorosłe. Grać mogą oni wspólnie, zacieśniając więzi rodzinne i cieszą się wspaniałą zabawą.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje zręcznościówek

Gry zręcznościowe dostępne są w kilku formatach. Sięgać można nie tylko po popularne planszówki, ale i bo takie gry jak bierki, pchełki, flipper czy gry balansujące. Gry zręcznościowe dzielimy też na te dopasowane do odpowiedniej kategorii wiekowej. Sprzedawane przez nas gry to te dedykowane d lat 3, 4, 5 oraz 8. Oznaczenie wiekowe znaleźć można na pudełku produktu. Podpowiada ono, jaki jest minimalny wiek niezbędny do tego, aby dobrze bawić się w czasie rozgrywki. Gry zręcznościowe dedykowane najmłodszym to te o mało skomplikowanej fabule i wymaganiach. nie oznacza to jednak, że w gry zręcznościowe dla dzieci nie mogą grać też osoby starsze. Ze wspólnej rozgrywki przyjemność będą czerpać i rodzice, dla których gra będzie świetnym sposobem spędzenia z pociechą czasu wolnego.

W kategorii gier zręcznościowych dla dzieci znajdziemy także szeroki wybór gier logicznych, zabawki sensoryczne oraz gry taktyczne dla dzieci i dorosłych. Pozwalają one rozwiać różnorodne umiejętności m.in. motorykę, zręczność, spostrzegawczość, równowagę.

Zalety gier zręcznościowych

Gry zręcznościowe posiadają dużo zalet. Jedną z tych największych jest to, że są one bezpieczne i nie zawierają w sobie elementów przemocy. Dzięki temu, że wolne są od wulgarnego języka czy przemocy sięgać mogą po nie nawet rodzice najmłodszych dzieci.

Kolejną zaletą gier zręcznościowych jest ich cena. Bierki czy pchełki można kupić dosłownie za kilka złotych. Ich niska cena jednocześnie nie wpływa na ich rozrywkowy charakter. Tanie gry zręcznościowe pozwalają zapewnić maluchowi rozrywkę w bardzo atrakcyjnej cenie.  Dodatkowo korzystając z naszych licznych promocji i wyprzedaży, można upolować topową grę za przysłowiowe grosze. Koszty zakupu obniżają również niska cena dostawy.

Tematyka gier zręcznościowych

Przy wyborze gier zręcznościowych spore znaczenie ma również tematyka gier. Pod tym względem można je podzielić na dwie kategorie: gry zręcznościowe dla dziewczyn i chłopców. Podział pozwala wyróżnić gry odpowiadające zainteresowaniom dziewczynek oraz chłopców. Wśród gier zręcznościowych można znaleźć też te uniwersalne, które zadowolą obydwie płcie. Tutaj warto zaznaczyć, że tematyka gier zręcznościowych jest bardzo zróżnicowana, przez to bardzo łatwo wybrać tą dopasowaną do naszych zainteresowań i upodobań.

Gry zręcznościowe dzielimy również ta pozwalające łączyć rozrywkę samodzielnie lub wraz z innymi graczami. Te wymagające obecności więcej niż jednego gracza uczą współpracy, kooperacji i zasad fair play. Można w nie grać z rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi. Gry zręcznościowe sprawdzą się jako uzupełnienie i rozrywka na przyjęciu urodzinowym czy zwykłym spotkaniu towarzyskim.

Popularne gry zręcznościowe

Do najpopularniejszych w kategorii gry zręcznościowe dla dzieci można zaliczyć takie gry jak: Pie Face, La Cucaracha, Piggy Pop, Pułapka na Myszy, Wesoła Pszczółka, Głodne Hipcie, Simon Air czy wieże numeryczne. Te tytuły od lat zajmują czołowe pozycje na liście bestsellerów i są chętnie kupowane. Gracze doceniają ją za piękną grafikę i ciekawą fabułę. Nie bez znaczenia są również jasne i proste zasady gry, które pozwalają na toczenie rozgrywki nawet najmłodszym graczom. Dzięki interesującym scenariuszem gry zręcznościowe są rozrywka na wiele godzin i świetnie gospodarują czas w czasie deszczowych popołudni czy zimowych wieczorów.

Gry zręcznościowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Do niezwykle popularnych produktów należą również gry takie jak Jenga czy bierki, które wymagają od graczy mnóstwo skupienia, a także pewnej ręki. Po tego rodzaju gry zręcznościowe chętnie sięgają dzieci, nie stronią od nich również osoby dorosłe, które chcą ćwiczyć koordynację ruchową.

Jak kupować gry zręcznościowe?

Chcąc kupić dobrą grę zręcznościową, warto skorzystać z rankingów gier oraz filtrów, które pomogą sprawnie i szybko przejrzeć jedynie te tytuły, które posiadają pożądane przez nas cechy. Za pomocą filtrów bez trudności można wybrać grę zręcznościową dopasowana do wieku i zainteresowań gracza. Filtry umożliwiają również wybrać grę zręcznościową atrakcyjną dla nas cenowo. Oferowane przez nas produkty bardzo łatwo zakupić. Dzięki sprzedaży on-line nie musisz po wymarzoną grę stać w kolejce do kasy, dostarczamy ją wprost do twojego domu. Kiedy ją pięknie zapakujesz, może ona stanowić doskonały prezent dla dziecka, a także dorosłego. Gra zręcznościowa sprawdzi się jako upominek na wiele okazji od urodzin, przez mikołajki, aż do okazji takich jak dzień dziecka.