Nauka pływania

Jak ryba w wodzie…

Pływanie to znakomity sport, który niesie za sobą wiele zalet. Naukę pływania mogą zacząć już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Wynika to z tego, że woda to naturalne środowiska życia malucha. Specjaliści przekonują, że im wcześniej zacznie edukację, tym lepiej. Nie oznacza to jednak, że nauki pływania nie mogą rozpocząć starsze dzieci czy osoby dorosłe. One również na basenie będą się doskonale bawić. Aby nauka pływania była jednak przyjemniejsza, łatwiejsza i bezpieczniejsza, warto sięgnąć po odpowiednie akcesoria. W naszym sklepie znajdziesz wszystko, co pozwoli ci poczuć się jak ryba w wodzie już od pierwszych sekund.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Bezpieczna nauka pływania

W nauce pływania najważniejsze jest bezpieczeństwo. Proces edukacji zaczyna się od oswojenia z wodą. Jest to czas bezpiecznego korzystanie z płytkiego basenu lub brodzika. Już na tym etapie nauki pływania pojawiają się pierwsze wodne zabawki i akcesoria, które pokonują pierwsze bariery i czynią zabawę w wodzie przyjemniejszą. Kolejny etap nauki pływania to asekuracja w czasie, kiedy przebywa się w wodzie. Za asekurację odpowiedni może być rodzic, inny członek rodziny lub instruktor. Te etap ma na celu opanowanie podstaw i naukę utrzymywania się na wodzie, zanurzania, wynurzania oraz technik oddechowych. Kolejny krok to czas na pierwsze próby pływackie i doskonalenie wybranych technik.

Akcesoria do nauki pływania

Wybór akcesoriów do nauki pływania jest bardzo duży. Najczęściej na początku wybiera się te zapewniające ochronę, ale w naszym sklepie znajdują się też gadżety umilające czas spędzony w wodzie. Aby nauka pływania była bezpieczna, warto zaopatrzyć się gadżety takie jak: rękawki, dmuchane koła, krzesełka, okulary do pływania, deski do nauki pływania, maski do nurkowania, kamizelki, pasy pływackie, pałeczki nurkowe, koła nurkowe.

Akcesoria do nauki pływania, jakie znajdziesz w naszym sklepie to te renomowanych marek takich ja Spokey, Bestway, Victoria Sport, SwimFin czy Intex.

Jakie akcesoria do pływania wybrać?

Wybierając akcesoria do nauki pływania, powinno się skupić głównie na tych, które zapewniają komfort. I bezpieczeństwo. Powinny być one dopasowane do wieku użytkowanie. Producenci gadżetów do wody podają na swoich produktach zarówno przeznaczenie wieku, jak i dokładne wymiary np. średnice kół dmuchanych. Pomoce do nauki pływania dla dzieci są kolorowe, często mają kształt zwierzątek lub ozdobione są postaciami ze znanych i lubianych bajek. W naszym sklepie znajdziesz akcesoria do nauki pływania nawiązujące do takich bajek jak Cars, Nemo, Minionki.

Nauka pływania małych dzieci

Na naukę pływania można zapisać już kilkumiesięczne dziecko. Warto jednak pamiętać, że taki maluch potrzebuje kilku dodatkowych akcesoriów na basenie. Do pływania niezbędna mu będzie przede wszystkim specjalna pieluszka. Jej zadaniem jest zapobieganie przedostawania się nieczystości do wody. Pieluszka do pływania jest wielokrotnego użytku. Inne przybory dla malucha to rękawki do nauki pływania, skrzydełka, pianki do pływania, kamizelka do nauki pływania, okularki czy dmuchany fotel. Rodzice mogą także zadbać o gadżety umilające dziecku czas w wodzie np. kolorowe książeczki kąpielowe czy zabawki do kąpieli.

Starszaki do nauki pływania potrzebować będą dmuchanych rękawków i kołek, a także stroju składającego się z czepka, kostiumy, okularków do pływania oraz klapek. Dodatkiem mogą być maski z rurką oraz płetwy. Oferta przedmiotów do nauki pływania jest bardzo szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie.

Podstawowe akcesoria do nauki pływania

Akcesoria do nauki pływania nie są drogie. Te podstawowe można kupić za kilka złotych. Przed pierwszą wizytą na basenie warto zaopatrzyć się podstawowe gadżety. Do takich zalicza się m.in. rękawki do pływania. Ich podstawową rolą jest ułatwienie małemu pływakowi utrzymywanie się na powierzchni wody. Rękawki można zastąpić kamizelką, która również pomaga w utrzymaniu się na powierzchni i oswajaniu z nią. Kamizelka polecana jest głównie tym osobom, które odczuwają większy strach przed wodą. Do nauki pływania przydatna będzie też specjalna deska. Jest ona często stosowana na profesjonalnych zajęciach z instruktorem. Korzystać z niej mogą zarówno dzieci, jak i dorosły. Ma ona wiele zastosowań, m.in. uczy ona pływać różnymi technikami. Do zestawu podstawowych akcesoriów do nauki pływania często zalicza się również pas pływacki. Może on zastąpić tradycyjne dmuchane koło. Po pas pływaki przede wszystkim sięgają osoby dorosłe i starsze dzieci. Jest on dostępny w wielu wymiarach, przez co łatwo go dopasować do użytkownika.

Pływanie to sport niezwykle dla nas korzystny. Pozytywnie wpływa on na zdrowie, kondycję i samopoczucie. Aby jednak móc w pełni korzystać z zabawy w wodzie, trzeba opanować podstawy technik pływackich. Nauka pływania łatwiejsza i przyjemniejsza jest, jeśli wykorzysta się dostępne akcesoria pływackie. Oprócz nich dobrze jest też zadbać o wygodny strój do pływania. Zadbanie o wszystkie te elementy sprawi, że pierwsze kontakty z wodą będą przyjemne i udane, a maluch (lub osób dorosła) nie zrazi się do pływania.