Hulajnogi

Jazda na hulajnodze

Sport jest ważny na każdym etapie życia. O tym, jak wiele korzyści niesie dla dzieci, przekonują co rusz specjaliści. Jednak w dobie smartfonów, komputerów, tabletów i gier trudno zachęcić dziecko do korzystania z uciech na świeżym powietrzu. Na szczęście są zabawki, które dzieci lubią i które zachęcają je do rekreacji poza czterema ścianami. Do takich należą hulajnogi. Pozwalają one na aktywne spędzanie czasu na dworze. Z racji tego, że dzieci uwielbiają hulajnogi chętnie na nich jeździć. Z pomocą tego sprzętu mogą przebywać mniejsze lub większe dystanse, a każda wycieczka będzie dla nich przeogromną frajdą. Rodzice powinni jednak pamiętać, aby właściwie dobrać hulajnogę do wieku i możliwości dziecka. Dzięki temu pojazd ten będzie bezpieczny.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Hulajnoga nie tylko dla dziecka

Hulajnoga to nie tylko sprzęt dla dzieci. Owszem zazwyczaj jeżdżą na nich najmłodsi, ale świetną rozrywkę zapewniają one również dorosłym. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór hulajnóg dla nastolatków czy osób dorosłych. Mogą oni korzystać z hulajnogi jako środka transportu, do ćwiczeń czy jeździć na niej dla relaksu. Na rynku dostępnych jest wiele modelu hulajnóg, które sprostają wszystkim wymaganiom.

Rodzaje hulajnogi

Wbrew pozorom hulajnogi to sprzęty występujące w różnych odmianach i rodzajach. Choć wszystkie wyglądają podobnie, to poszczególne modele mogą znacznie się do siebie różnić. Podstawowe różnice znajdziemy w kształcie hulajnóg, ich możliwościach i zastosowanych rozwiązaniach, a także materiale wykonania sprzętu. Biorąc pod uwagę te czynniki, możemy różnić hulajnogi wyczynowe, te przeznaczone do przejazdów do pracy czy szkoły, a także te rekreacyjne. Niektóre zaawansowane modele posiadają sidełko, a nawet silnik, przez co zaczynają przypominać małe motorowery. W naszym sklepie znajdują się również hulajnogi ze wzmocnionym i dodatkowym osprzętem, które pozwalają wykonywać ewolucje na rampach, wyczyny i triki.

Hulajnogi rekreacyjne

Największą popularnością w naszym sklepie cieszą się hulajnogi reakcyjnie. Są to podstawowe sprzęty, którymi można wygodnie jeździć spokojnie w parku czy po ulicy. Są świetną alternatywą dla roweru i sprawdzają się jako środek transportu do szkoły czy pracy. Trzeba jednak pamiętać, że hulajnogi rekreacyjne nie nadają się do szybkiej i wyczynowej jazdy. Charakteryzuje je niewielka wytrzymałość.

Po hulajnogi rekreacyjne sięgają zarówno dzieci, jak i dorośli. Dostępne są one w różnych wielkościach. Większość modeli daje możliwości regulacji wysokości kierownicy. Przydatnym gadżetem jest też możliwość złożenia sprzętu, dzięki czemu wygodnie można go przewieźć autobusem czy w bagażniku samochodu. Aby wygodnie przemieszczać się z hulajnogą, dobrze jest zwrócić uwagę na jej wagę oraz materiał wykonania.

Hulajnogi wyczynowe

Hulajnogi wykorzystywane są przez fanów sportów ekstremalnych. Dla fanów podwyższonej adrenaliny przeznaczone są hulajnogi wyczynowe. Pozwalają one na agresywną jazdę, wykonywanie ewolucji i trików. Sprzęt wyczynowy jest wytrzymały na mocne uderzenia, otarcia upadki, przeciążenia. Ważne jest, aby przed wykonywaniem ewolucji sprawdzić stan wszystkich połączeń oraz śrub. Z racji tego, że hulajnogi nie posiadają żadnego systemu amortyzacji, jest to bardzo ważne. Do sportów wyczynowych polecane są przede wszystkim hulajnogi jednoczęściowe, z metalowym rdzeniem koła i sterem pozwalającym na pełny obrót kierownicą. Hulajnoga wyczynowa nie jest tak zwrotna, jak ta rekreacyjna, często te jest mniej komfortowa w jeździe, ale nie oznacza to, że niebezpieczna dla dzieci. Z racji swoje wytrzymałości i trwałość zapewniają bardzo duże bezpieczeństwo.

Hulajnoga transportowa

Hulajnoga transportowa inaczej nazywana turystyczna przeznaczona jest dla osób, które zamierzają pokonywać większe dystanse. Hulajnogi tego typu są większe i bardziej komfortowe, ich kola mogą mieć średnice nawet 120 milimetrów i są zrobione z gumy lub kauczuku. Hulajnogi turystyczne pozwalają na osiąganie dużych prędkości przy mniejszym wysiłku, są wytrzymała, komfortowe i mają lepszą przyczepność – wszystko to jednak kosztem tego, że są cięższe, większe i mniej zwrotne.

Hulajnoga dla dzieci

Hulajnoga to idealny sprzęt dla dzieci. Jeździć na niej mogą już 3 -latki. Hulajnogi dla dzieci są lekkie, kolorowe, wyposażone w dodatki zwiększające atrakcyjność zabawy. Większość modeli dla najmłodszych wyposażona jest w dwa tylne kółka, co ułatwia utrzymanie równowagi. Wśród propozycji hulajnóg dla dzieci znajdziemy również modele z siodełkiem – idealne rozwiązanie dla dzieci, które dopiero nauczyły się chodzić.

Starsze dzieci (powyżej 8 roku życia) mogą jeździć na modelach przeznaczonych dla osób dorosłych, o ile mają już doświadczenie w poruszaniu się takim środkiem transportu. Dla starszaków warto wybierać hulajnogi i mniejszym rozmiarze i lżejsze.

Hulajnogi dla dorosłych

Dorośli mogą wybierać pomiędzy różnymi modelami hulajnóg. Producenci oferują hulajnogi rekreacyjne, wyczynowe czy transportowe. Są one dostępne w wariancie z silnikiem i/lub siodełkiem lub bez tych gadżetów. Przy wyborze warto sprawdzić maksymalne obciążenia hulajnogi, materiał wykonania kołek i ich ilość, łożyska, napęd, ramę, kierownicę i hamulec.