Ślizgi

Zimowe jabłuszka do zjeżdzania

Śnieg, mróz szczypiący uszy i nos to prawdziwa frajda dla fanów białego szaleństwa. To oni przed zimą zaczynają kompletować sprzęty, które pozwolą na zabawę na śniegu. Podstawą są oczywiście sanki – zjedzenie z górki daje wiele przyjemności. Warto jednak pamiętać, że sanki to nie jedyne zimowe zabawki. Alternatywą dla nich są ślizgi. Pozwalają one uatrakcyjnić zabawę i dodać jej dreszczyk emocji. Zimowe ślizgi są o wiele bardziej nieprzewidywalne od tradycyjnych sanek, co sprawia, że zjazd można zaliczyć do o wiele bardziej ekstremalnych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje zimowych ślizgów

W naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów ślizgów dla dzieci i nie tylko. Te najpopularniejsze to klasyczne jabłuszka zjazdowe. Nie jest to jednak jedyny wybór. Równie popularne są ślizgi talerzowe. Obydwa rodzaje ślizgów dostępne są w wielu kolorach, często mają one też kolorowe naklejki np. przedstawiające bajkowych bohaterów.

Dlaczego warto jeździć na ślizgach?

Choć ślizgi są dobrą zabawą, to wielu rodziców obawia się o bezpieczeństwo dziecka w trakcie jazdy nimi. Są one mniej stabilne niż tradycyjne sanki, nie oznacza to, jednak, że bardziej niebezpieczna. Znajdujące się w naszym sklepie zimowe ślizgi są certyfikowane i testowane, przez co gwarantują bezpieczeństwo użytkowania. Bezpiecznie mogą na nich jeździć dzieci powyżej 3 roku życia. Dla najmłodszych najlepiej wybierać ślizgi z uchwytami. Tego typu jabłuszka do zjeżdżania czy deski są wyposażone w ergonomiczny i komfortowy uchwyt. Pozwala on zachować stabilność w czasie jazdy. Przy ślizgach – jabłuszkach należy zwrócić uwagę na to, czy w uchwycie jest otwór – w nim dziecko może zmieścić ręce w grubych rękawiczkach.

Tacki do zjeżdżania czy ślizgi – jabłuszka to świetna alternatywa dla tradycyjnych sanek. Są lekki, dzięki czemu dziecko może bez problemu przenosić je z miejsca na miejsce i wciągać na górę bez pomocy rodziców. Z racji tego, że ślizgi są wykonane z elastycznego plastiku, pozwalają na wygodną i szybka jadę. Warto zaznaczyć, że większość zimowych ślizgów jest wyprofilowanych, co zwiększa komfort jazdy po śniegu.

Dlaczego warto jeździć na ślizgach?

Ślizgi to idealna zimowa rozrywka dla dzieci i młodzieży. Z zabawy skorzystać mogą również dorośli. Za pomocą ślizgów można zjeżdżać z mniejszych i większych pagórków. Zimowe szaleństwo na ślizgach ma wiele zalet. Jako takie wymienia się polepszenie samopoczucia, rozładowanie nadmiaru energii, wzmacnianie całego ciała, poprawienie sprawności, zwiększenie kondycyjnie, koordynacji ruchowej i równowagi, dotlenienie organizmu, naukę wytrwałości.

Producenci ślizgów zjazdowych dla dzieci

W naszym sklepie znajdziesz ślizgi zjazdowe wiodących producentów. Oferujemy produkty zarówno polskich, jak i zagranicznych marek. Oferują one certyfikowane i bezpieczne ślizgi zjazdowe w atrakcyjnych cenach. Nasza oferta obejmuje maty do zjeżdżania i jabłuszka – ślizgi firm Victoria Sport, Prosperplast oraz Klimat.

Ile kosztuje ślizg zjazdowy?

Ślizgi zajazdowy bez względu na jego formę, jest tanim sprzętem, można kupić go za kilka złotych. Dlatego też nie warto wybierać między ślizgami i sankami, a wyposażyć się w obydwa sprzęty.