Deskorolki

Deska – dokonała zabawka dla dzieci i dorosłych

Deskorolka zapewnia doskonałą zabawę. Wbrew pozorom mogą bawić się nią nie tylko nastolatki, ale i młodsze dzieci. W naszym sklepie znajdziesz deskorolki dla dzieci w wieku 7, 10 czy 12 lat. Poszczególne modele różnią się wieloma parametrami i przeczeniem, przez co można dopasować deskę do wieku, wzrostu i preferencji dziecka.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje deskorolek

Dostępne w naszym sklepie deskorolki różnią się do siebie funkcyjnościami i możliwościami. Na poszczególnych modelach można jeździć po różnych typach terenów. Wyglądem poszczególnych deskorolki nie odbiegają od siebie, a największe różnice zauważymy w parametrach części takich jak łożyska, kółka czy drewno. W naszym sklepie znajdziesz deski do jazdy w terenie, do zjazdów z góry, do skateparku lub na ulicę. Szukając tej odpowiedniej, pamiętaj, że:

  • Deskorolki klasyczne – są przeznaczone do jazdy po chodnikach i ulicach; ich parametry są wypośrodkowane; nie mają one ani za miękkich, ani za twardych kołek, a także dość elastyczne tracki; środkowe parametry są łatwiejsze do opanowania i kontroli, dlatego deskorolki klasyczne polecane są początkującym
  • Deskorolki cruiser – nadają się one do jazdy po ulicach; można je poznać po tym, że są dłuższe niż te klasyczne, na końcu są ścięte prawie pod kątem prostym, a przód jest wykończony szpiczastym dziobem; na deskorolce cruiser jeździ się wolno, ale łatwo z nią manewrować;
  • Deskorolki longboard – jest przeznaczona do zjazdów i slalomów z góry; są to długie i wąskie deski z miękkimi kółkami; ich budowa umożliwia rozwijać duże prędkości;
  • Deskorolki mountainboard – idealnie sprawdza się przy zajazdach i slalomach w terenie; cechą charakterystyczna tego typu deskorolek są duże koła z oponami, giętkie blaty oraz bieżnik terenowy; wszystko to sprawia, że deska trzyma się mocno i pewnie bytów; deskorolka tego typu jest dobrym, letnim zamiennikiem deski snowboardowej; można nią jeździć po plażach raz z doczepianym latawcem;
  • Deskorolki fishboard – to idealna deskorolka dla dzieci; nazywana jest potocznie fiszką; jest to deska krótka o dużych i miękkich kołach; jest ona doskonale wyprofilowana, dlatego łatwo nią kierować poruszając się po miejskich ulicach i chodnikach.

Jak wybrać deskorolkę?

Przy wyborze deskorolki najlepiej kierować się osobistymi preferencjami – jedni wolą deskorolki wąskie, inni szerokie. Zaleca się, aby początkujący wybierali deski o średnich rozmiarach i na tej podstawie ustalić, czy jakie parametry nam pasują. Regułą jest, że dzieciom łatwiej jeździ się na deskach ważnych u krótszych, a dorosłym na deskach dłuższych. Szerokość deskorolki zazwyczaj mieści się pomiędzy 18,5 a 20,5 centymetrów, a natomiast długość w granicach od 78 do 81 centymetrów. W naszym sklepie znajdziesz też deskorolki o niestandardowych rozmiarach. Warto pamiętać, że w większości wymiary deskorolek podane są w calach (1 cal to 2,54 centymetra).

Rozmiar deskorolki najlepiej dopasować do wielkości stopy oraz tego, w jaki sposób chce się wykorzystywać sprzęt. Dla osób z numerem buta do rozmiaru 41-42 zalecane są deski wąskie o szerokości do 8.0 cali. Dla ludzi z większymi stopami zalecane są deski o szerokości 8.0” – 8.25”. Osoby preferujące jazdę techniczną, schody, murki itp. częściej wybierają deski wąskie niezależnie od długości stopy (do 8.0”). Dla Riderów, którzy wolą nieco bardziej szaloną jazdę, zaleca się szerokie deski 8.0” i więcej. Dla najmłodszych dzieci polecane są popularne fishboardy. Wybór deskorolki dla starszych dzieci zależy już od preferencji dziecka. Częstym wyborem są wspomniane fiszki, deskorolki klasyczne i longboardy.

Deskorolka dla dziecka

Deskorolka dla dziecka to ta, która mierzy ok. 31,5 cala. Trzeba jednak pamiętać, że najważniejsza jest szerokość, a nie długość. Najlepszym wyborem są deskorolki typu crusier lub longboardy lub te przeznaczone do jazdy miejskiej. Należy pamiętać, że deskorolki dla dzieci znacznie różnią się wymiarami od tych dla dorosłych – są często nawet o połowę mniejsze. Dopasowując deskę dla dziecka, trzeba wziąć pod uwagę wiek pociechy, wagę oraz wzrost. Jeśli deskorolka będzie za mała, to dziecku będzie ciężko na niej jeździć i rezygnuje z tej formy aktywności.

Czy dziecko powinno jeździć na deskorolce?

Deskorolka to nie tylko doskonałe źródło zabawy i możliwość podjęcia aktywności fizycznej, ale także daje szansę na naukę równowagi, poprawę koordynacji ruchowej, poczucia przestrzeni. Deskorolka to również sprzęty do jazdy na zewnątrz, dlatego poniekąd zmusza malucha do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Producenci deskorolek

Nasz sklep oferuje szeroki wybór deskorolek. Proponujemy deskorolki różnych typów, ale najwyższej jakości. Stawiamy na współpracę z renomowanymi producentami deskorolek takimi jak TEMPISH, WORKER, Street Surfing. NILS Extreme, Meteor, Spokey i innych. Ceny deskorolek w naszym sklepie są bardzo zróżnicowane. Kupisz u nas proste deskorolki za kilka złotych, jak i profesjonalny sprzęt, na który trzeba przeznaczyć powyżej 500 złotych. Są to deski najwyżej jakości, które można wykorzystywać w różnego rodzaju zawodach i konkursach.