Kaski na rolki

Po pierwsze bezpieczeństwo

Jazda na rolkach to znakomita rozrywka dla dzieci i dorosłych. Co więcej, pozytywnie wpływa ona również na kondycję i ciało osoby jeżdżącej. Niestety jazda na rolkach niesie za sobą też zagrożenia. W jej czasie nietrudno zrobić sobie krzywdę, szczególnie jeśli przygodę z tym sportem dopiero się zaczyna. Wówczas to bardzo łatwo o utratę równowagi i upadek w efekcie, którego może dojść do kontuzji, złamania, stłuczenia. Najbardziej groźne są uderzenia głowy. Mogą one powodować nie tylko uraz zdrowia, ale i zagrożenie życia. Aby uniknąć nieprzyjemnych i groźnych konsekwencji zaleca się noszenie kasku. Kask na rolki to jeden z podstawowych akcesoriów fanów tego sportu. Rola kasku na rolki jest przede wszystkim ochrona czaszki. W naszym sklepie znajdziesz kaski na rolki dla dzieci i dorosłych.

Wyświetlanie jednego wyniku

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Kask Hybrid czarny r. S/M (102001083-RAST)

Dlaczego warto zakładać kask na rolki?

Kask na rolki ma chronić przed niebezpiecznymi skutkami wypadków. Jego zadaniem jest zabezpieczenie głowy przed ewentualnymi upadkami. Wybierając kask na rolki ,dobrze jest też stawiać na modele wentylowane, tak aby skóra głowy w czasie aktywności fizycznej mogła oddychać. Oznacza to, że nie przegrzewa się ona, a dodatkowo jest chronioną przed słońcem.

Z czego się składa i jak działa kask do jazdy na rolkach?

Kask na rolki składa się z pianki EPS lub zastępczo styropian, zewnętrznej skorupy wykonanej z tworzyw sztucznych, wewnętrznych gąbek/piankę, materiałowych pasków zapinanych pod szyją. Elementem dodatkowym mogą być pokrętła na potylicy, regulujące rozmiar kasku. Najważniejszym elementem kasku jest pianka EPS, to ona odpowiada za tłumienie impetu uderzenia. W jego czasie upadku pianka zgniata się, absorbując i rozkładając siły upadku. Należy pamiętać, że kaski są jednorazowe. Po jego uszkodzeniu trzeba go wymienić na nowy.

Jak wybrać kask na rolki?

Wybór kasków na rolki jest bardzo duży. Przede wszystkim należy pamiętać, że kask musi być dobrany do obwodu głowy. W naszym sklepie znajdziesz kaski w różnych rozmiarach. Pamiętaj, że rozmiar rozmiarowi nie równy, dlatego po zmierzeniu obwodu głowy, porównaj wymiary z tabelą rozmiarów producenta. Aby prawidłowo dobrać rozmiar kasku na rolki, należy zmierzyć obwód głowy na wysokości 1 cm nad brwiami.

Oprócz rozmiaru ważny jest i kształt kasku. Powinien on być dopasowany do autonomicznego kształty głowy – po założeniu kasy nie może opadać na oczy czy zbytnio odkrywać czoła. Ważne jest też, aby w czasie jazdy nie przesuwała się, ponieważ może to doprowadzić do wypadku.

Oprócz tego wybierając kask na rolki, warto wziąć pod uwagę doświadczenie w jeździe. Osoby początkujące powinny wybierać te powiadające jak najwięcej funkcjonalności i najtwardsze. Zapewnią one największe bezpieczeństwo w czasie nauki jazdy na rolkach.

Inny ważny czynnik przy wyborze kasku to rodzaj nawierzchni, na której będzie się jeździć na rolkach oraz stopień aktywności. Osoby jeżdżące w trudniejszych warunkach, po nierównych terenach i trudnej nawierzchni, powinny nosić bardziej zabudowane i mocniejsze kaski.

Rodzaje kasków na rolki

W ofercie naszego sklepu znajdują się dwa rodzaj kasków na rolki. Pierwszy z nich to kaski orzeszki. Umożliwiają one ochronę możliwie jak największej powierzchni głowy. Po tego typu kaski na rolki zazwyczaj sięgają osoby początkujące. Głowę w czasie jazdy na rolkach ochronić może również kask rowerowy. Preferowany jest on przez zwolenników szybkiej jazdy. Aerodynamiczny kształt kasków rowerowych pozwala na rozwijanie większych prędkości.

W kategorii kasków na rolki znajdziemy też te dedykowane najmłodszym. Kaski na rolki dla dzieci niewiele różnią się budową od tego dla dorosłych, ale ma zupełnie odmienny design. Producenci, aby zachęcić do jego noszenia, proponują dzieciom kolorowe kaski ozdobione postaciami z ulubionych bajek i filmów. Kaski na rolki dla dzieci zazwyczaj posiadają opcję regulacji, aby nowego modele nie trzeba było kupować rokrocznie wraz ze wzrostem ciała dziecka.

Najpopularniejsze marki kasków na rolki to K2, kaski Worker, kaski Rollerblade oraz Tempish.

Kaski na rolki dla niej, dla niego, dla dziecka

 Jednym z kryteriów wyboru kasku na rolki jest płeć. W naszym sklepie znajdziesz kaski dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Różnią się one od siebie designem – wzorami, kolorami, motywami. Wybór jest szeroki i każdy będzie mógł dopasować kask do swoich upodobań, stylu, a nawet wyglądu samych rolek.

Kask na rolki z certyfikatem

Dostępne w naszym sklepie kaski do jazdy na rolkach spełniają określone normy. Wszystkie zostały dopuszczone do użytku i są oznaczone międzynarodowym symbolem EN 1078. Norma ta gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa oraz trwałość kasku. Oznaczenie dotyczy wszystkich kasków na rolki, posiadają je również produkty przeznaczone dla dzieci.

Ile kosztuje kask na rolki?

Ceny kasków na rolki są bardzo zróżnicowane. Podstawowe modele można kupić już od 30 złotych, ale te profesjonalne i zaawansowane to o wiele większy wydatek. W naszym sklepie dostępne produkty możesz posegregować zgodnie z ich ceną – od najniższej i najwyższej i odwrotnie. Oferujemy również liczne promocje, wyprzedaże i rabaty, które pozwalają kupić kaski na rolki w niższych i bardziej atrakcyjnych cenach.