Kaski rowerowe

Bezpiecznie na rower

Kask rowerowy to jedno z tych akcesoriów, które budzi wiele kontrowersji. Dyskutują o nim i jego zwolennicy i przeciwnicy. Jedni uważają, że kask rowerowy jest niezbędny czasie wypraw, inni uważają go za zbędny i utrudniający element. Bez względu, w której drużynie się gra, to trzeba przyznać, że kask rowerowy zapewni bezpieczeństwo, a wybór pomiędzy poszczególnymi rodzajami jest bardzo duży. W naszym sklepie również znajdziesz różnego rodzaju kaski rowerowe.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Dlaczego warto kupić kask rowerowy?

Jazda na rowerze bez kasku jest mało odpowiedzialne i niebezpieczna zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Oczywiście nie każda przejażdżka bez kasku musi skończyć się złamaniem, zwichnięciem czy strzaskaniem, ale trzeba mieć na uwadze, że takie niebezpieczeństwo istnieje. O to, aby w czasie jazdy rowerem zakładać kaski, powinni dbać przede wszystkim rodzice mniejszych dzieci, które dopiero uczą się jeździć na jednośladzie.

Rodzaje kasków rowerowych

Kaski rowerowe występują w wielu odmianach. Poszczególne modele różnią się od siebie rozmiarem, funkcjonalnościami, kształtem. Wynika to z tego, że poszczególne modele kasków rowerowych dedykowane są innych stylom jazdy. Inny powinno się wybrać, kiedy rowerem przemierzają się tylko miejskie ulice, inne, jeśli jest się fanem downhillu. Aby wybrać dobry rodzaj kasku rowerowego, trzeba znać rodzaje tego akcesorium.

Kask rowerowy uniwersalny

Jako uniwersalny kask rowerowy uznaje się ten oznaczony symbolem MTB. Sprawdza się on niemal w każdym typie kolarstwa – od górskiego, przez szosowe, miejskie, turystyczne i rekreacyjne. W naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór kasków MTB. Poszczególne modele będą różniły się od siebie kolorami, wzorami, rozmiarami, budową – oznacza to, że każdy znajdzie coś dla siebie. Kaski MTB rozpoznać można po tym, że chronią górną część czaszki i sięgają mniej więcej do połowy odcinka potylicznego. Większość modelu wyposażonych jest w daszek chroniący przed słońcem czy gałęziami drzew.

Kask rowerowy dla dziecka

Równie często kupowanym produktem w naszym sklepie jest kask rowerowy dla dziecka. Kask powinny nosić już najmłodsi fani jednośladów. Pozwala on na bezpieczne poruszanie się dziecka na rowerze. Zakup kasku dla dziecka to sprawa kluczowa, szczególnie w czasie nauki, ponieważ upadki zdarzają się wtedy bardzo często. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór rowerowych dla dzieci kasków. Wyróżniają się one ciekawymi wzorami i kolorami, a także motywami nawiązującymi do popularnych bajek.

Kask rowerowy do jazdy po mieście

Coraz więcej osób jako miejski środek transportu wybiera rower. Przemierzając miejskie uliczki i chodniki, warto zakładać kask. Miejskie kaski wyróżniają się tym, że są niezwykle stylowe i ciekawy designie. Mogą one dopasowywać się nawet do eleganckiego ubioru, ale przede wszystkim pasują do codziennych stylizacji. Kaski miejskie nie mają jednak zaawansowanych funkcjonalności np. w zakresie wentylacji czy wytrzymałości.

Kaski rowerowe specjalistyczne

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór kasków specjalistycznych. Jako takie oferujemy kaski szosowe. Wyróżniają się one nieco bardziej agresywną stylistyką, która zapewni im lepszą aerodynamikę. Pozwala to na bardzo szybką jazdę. Kaski szosowe są opływowe, nie posiadają daszków przeciwsłonecznych i ochronnych, ale niektóre można doposażyć w dodatkowe gadżety. Kaski szosowe można stosować do jazdy rekreacyjnej, turystycznej, miejskiej.

Innym typem kasku rowerowego specjalistycznego są modele full-face. Kaski te przypominają te motocyklowe i są przeznaczone do jazdy terenowej. Są one niezwykle lekkie i zapewniają doskonałą ochronę głosy. Kask rowerowy downhill chroni całą czaszkę, w tym również szczękę. Często łączony jest z goglami rowerowymi, których zadaniem jest zabezpieczenie oczu przed kamieniami, piachem i błotem. Niektóre modele mogą mieć również odpinany pałąk, który chroni szczękę oraz daszek ochronny. Lżejsza i mniej rozbudowaną alternatywą dla tego typu kasków są modele enduro. Ich zadaniem jest ochrona tylnej części głowy – potylicy oraz dolnej części czaszki. Kaski enduro idealnie spisują się w jeździe górskiej.

Kaski rowerowe dla BMX

Po kaski ochronne obowiązkowo powinni sięgnąć fani ekstremalnych kombinacji rowerowych, które wykonuje się na BMX. Fani Dirt czy Street, a także rolkarze i deskorolkarze mogą sięgnąć po kask typu orzeszek. Konstrukcja takiego kasku rowerowego jest niezwykle mocna i wytrzymała. Minusem jest jednak to, że mocna konstrukcje praktycznie do minimum ogranicza wentylację.

Jak dobrać kask rowerowy?

Oprócz rodzaju kasku warto zwrócić również uwagę na jego rozmiar. Najlepiej kasku na rower nie wybierać na oko. Nie może on być za luźny, bo nie będzie odpowiednio chronił, nie może być też zbyt ciasny, bo będzie niewygodny. Przed zakupem należy zmierzyć obwód głowy na linii, na której kończy się kask, czyli na czole, nad uszami oraz na potylicy. Wynik należy porównać z tabelą danego producenta. Dobrze dobrany kask powinien po założeniu wyregulowaniu „siedzieć” pewnie i nie poruszać się nawet podczas potrząsania głową. Jeśli będzie się przesuwać, to w czasie jazdy po nierównościach może się zsunąć i spowodować wypadek.