Badminton

Rakietki plus lotka

Gra w badmintona modna jest od lat. Lotki i rakietki to znakomita zabawa dla dzieci i dorosłych. W badmintona grać mogą zarówno zawodowcy, jak i amatorzy w każdym wieku. Grę toczy się na zewnątrz, szczególnie kiedy jest ciepło. Grać można w nią na palcu zabawa, w przydomowym ogródku czy na szkolnym boisku. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór sprzętu i akcesoriów do badmintona. Szeroka oferta sprawia, że odpowiedni sprzęt dla siebie znajdą i zaawansowani gracze, i co dopiero oswajają się z lotką i rakietką.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym jest badminton?

Badminton to gra 2 lub 4 – osobowa. Obecnie uznawana jest za dyscyplinę sportową, a profesjonalni gracze mogą stanąć w szranki na olimpijskich arenach. Olimpijskie zawody w badmintona rozgrywane są od 1992 roku. Historia gry jest jednak o wiele dłuższa. Źródła podają, że w badmintona grało się już w starożytnych Chinach, sięgali po nią też przedstawiciele dawnej cywilizacji azteckiej. Sama nazwa gry pochodzi od angielskiej posiadłości VII księcia Baufort -Badminton House. Tam odbyło się pierwszy pokaz gry opartej na odbijaniu lotki rakietką. Zasady turnieju były zbliżone do tych współczesnych.

Na czym polega gra w badmintona?

Badminton to gra, która polega na przebijaniu nad siatką lotki. Używa się do tego rakiety. Zasady mówią, aby pojedynek toczy na boisku o długości 13,4 m i szerokości 6,1 m, siatka powinna być zawieszona na wysokości 1,3 metra i posiadać szerokość 76 centymetrów. Zawodowcy do gry używają też plotki o określonej wadze. Klasyczny mecz badmintona składa się z setów, które rozgrywa się do 21 punktów lub do dwóch punktów przewagi. Mecz kończy się w momencie, gdy jeden z zawodników lub drużyna wygrywa dwa sety.

Sprzęt i akcesoria do gry w badmintona

Aby grać w badmintona, wystarczy lotka i rakiety. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że wybór sprzętu do gry jest bardzo duży, a poszczególne rakiety i lotki dostosowane są do zróżnicowanych potrzeb grać. W naszym sklepie sprzęt do badmintona znajdą i profesjonaliści, i amatorzy tej letniej gry. Na sklepowych półkach oprócz lotek i rakietek różnych marek znajdą oni siatki i inne akcesoria czyniące grę bardziej profesjonalną. Oferujemy sprzęt i akcesoria do gry w badmintona takich marek jak Spokey, Talbot Torro, WISH, Victor, Victoria Sport, Wilson.

Rakieta do badmintona

Rakieta to podstawowe narzędzie gracza. Rakieta badmintonowa jest pośrednikiem w przekazywaniu siły uderzenia od gracza do lotki. W naszym sklepie znajdziesz różnorodne rakiety. Różnią się one do siebie kształtem, sztywnością, wagą, wielkością rączki, balansem, materiałem wykonania. Prawidłowo wykonana rakieta powinna mieć długość nie większą niż 68 centymetrów i szerokość maksymalnie 23 centymetrów.

Początkujący zawodnicy mogą wybierać pośród licznych rakiet uniwersalnych dostępnych w naszym sklepie. Charakteryzują się średnią elastycznością i lekkością. Dopiero po rozegraniu kilku meczów można określić swój styl gry i dobrać profesjonalną rakietę badmintonową. Ta powinna odpowiadać temu, czy gra się ofensywnie, czy defensywnie.

Amatorzy tego sportu powinni pamiętać, że im lżejsza rakieta tam szybciej można wykonać zamach, tym szybszy jest czas reakcji na zagranie przeciwnika, większa jest zwrotność. Lekkie rakiety do badmintona to jednak mniejsza stabilność i siła uderzenia.

Ważnym parametrem rakiety badmintonowej jest również balas. Jest to jednostka długości, która określa odległość środka ciężkości rakiety od początku rączki. Im balans jest większy, tym mocniej się uderza, ale gorzej manewruje. Amatorzy najczęściej wybierają rakiety z balansem na środek, gracze preferujący ofensywny styl gry z balansem przesuniętym w stronę głowicy, ci grający obronnie z balansem w stronę rączki.

W naszym sklepie znajdziesz rakiety badmintonowe wykonane z różnych materiałów, oferujemy tani sprzęt stworzony z aluminium, a także ten profesjonalny z włókna węglowego lub grafitu. Rakiety z aluminium można kupić do 100 złotych.

Tania rakieta do badmintona

Wiemy, że badminton to wakacyjna gra, w którą chętnie sięgają amatorzy. Oferujemy więc tanie zestawy do badmintona, które pozwalają na rozgrywanie nieprofesjonalnych meczów w przydomowym ogródku. Z takich zestawów skorzystać mogą i dorośli i dzieci. Zestawy do gry w badmintona można kupić już od kilku złotych. Zawierają one 2 rakietki oraz lotkę. Drożne mogą dodatkowo być wyposażone w pokrowiec na rakiety lub zestaw do tzw. dubla.

Lotki do badmintona

Rakieta to tylko jeden z elementów zestawu do badmintona, kolejny jest lotka. Najlepiej od razu kupić kilka sztuk. W naszym sklepie dostaniesz lotki piórowe oraz syntetyczne. Amatorzy zazwyczaj wybierają lotki syntetyczne, które są bardziej odporne na uszkodzenia. Trzeba jednak pamiętać, że zapewniają one mniejszy komfort gry i stabilność loty. Lotki piórowe są o wiele lepsze, ale i droższe. Zestawy obejmujące kilka sztuk potrafią kosztować nawet powyżej 100 złotych.

Badminton to letnia gra, w którą można rozkoszować się, nawet nie mają dużej kondycji. Grać może cała rodzina. Rozgrywanie dubli to dobry sposób na rodzinne spędzenie czasu lub uatrakcyjnienie spotkania z przyjaciółmi.