Sanki

Szaleństwo na śniegu

Sanki to podstawowa zimowa dziecięca zabawka. Maluchy uwielbiają być w nich wożone, a starszaki za prawdziwą frajdę uważają zjedzenie sankami z górki. Na sankach można zjeżdżać samemu lub we dwójkę czy trójkę. Z zalet sanek mogą korzystać nawet niemowlaki. Dla nich produkuje się specjalne sanki, które pozwalają na ciągniecie sprzętu po białym puchu. W naszych sklepie znajdziesz różnego rodzaju sanki dla maluchów, i dla nieco starszych dzieci.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje sanek dla dzieci

W naszym sklepie dostępnych jest wiele rodzaje sanek, które pozwalają na różne rodzaje aktywności. Korzystać z nich mogą dzieci w różnym wieku od kilku miesięcy do kilku lat. Odpowiedni wybór sprawi, że w pełni będzie można cieszyć się urokami zimy, a jazda na nich nie będzie niebezpieczeństwem.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów sanek są te przeznaczone do zjeżdżania. Zazwyczaj wybierają je rodzice starszych dzieci, ponieważ nie mają one oparcia, a więc nie pomagają w utrzymaniu równowagi. Dzieci siadają na nich lub kładą się i w takiej pozycji zjeżdżają z górki. Sanki do zjeżdżania mogą być drewniane z metalowymi płozami lub metalowe z miękkim siedziskiem. Popularne są też sanki plastikowe do zjeżdżania. Alternatywą dla tradycyjnych sanek zjazdowych są te z kierownicą. Zazwyczaj wykonywane są one z plastiku. Sanki z kierownicą dają możliwość łatwiejszego kierowania pojazdem w czasie zjazdu z górki. Takie sanki często wyposażone są w dodatkowy hamulec, które w razie potrzeby je zatrzymuje. Sanki z kierownicą i hamulcami przeznaczone są dla starszych i samodzielnych dzieci.

Zjazdy na sankach to znakomita zabawa nie tylko w pojedynkę, ale w grupie. W naszym sklepie znajdziesz sanki dwuosobowe, które mają zamontowane 2 siedziska i oparcia. Dzięki temu z sanek wygodnie może korzystać więcej niż jedno dziecko. Na sankach dwuosobowych można zjeżdżać z górki czy też je ciągnąć.

Sanki do ciągnięcia i pchania

Innym popularnym produktem w naszym sklepie są sanki do ciągnięcia i pchania. Mają one wbudowaną linkę lub uchwyt, który pozwala na łatwe transportowanie sanek. Wykonywane są one z drewna lub z tworzywa sztucznego, mogą być też metalowe z miękkim siedziskiem. Z sanek tego typu korzystać mogą nawet bardzo małe dzieci, które opatulone śpiworami są wożone przez rodziców. 

Jak wybrać sanki dla dziecka?

To, jakie sanki dla dziecka się wybierze, należy uzależnić od wielu czynników. Przede wszystkim rodzaj sprzętu trzeba dopasować do wieku dziecka, a w dalszej kolejności do tego, w jaki sposób mają być one wykorzystywane. Sanki dla niemowlaków to te, które wyposażone są w oparcie oraz pasy bezpieczeństwa. W sankach dla małych dzieci ważna jest też budka oraz śpiworek, które zapewnią komfort maluchowi, a także ochronią go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli posiada się 2 dzieci, dobrym pomysłem jest zakup sanek dwuosobowych. Dla starszaków najlepszym rozwiązaniem są klasyczne drewniane sanki z aluminiowymi płozami. Będą one miały dobry poślizg i pozwolą na płynne zjeżdżanie z górki. Starsze dzieci ucieszą się też z sanek z tworzywa sztucznego. Te są lekkie, zwinne, szybkie i stosunkowo tanie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sanek dla dzieci?

Sanki dla dzieci przede wszystkim powinny być bezpieczne. Ważne, aby posiadały wymagane certyfikaty i atesty i stworzone były z bezpiecznych materiałów. Oprócz tego zaleca się, aby zwrócić uwagę na:

  • Wagę i rozmiar– powinno się je dobierać do wieku oraz wagi dziecka; one dedykowane są niemowlakom, inne dla starszych dzieci;
  • Materiał wykonania – najcięższe i najtrwalsze są to te metalowe ze stelażem, lżejsze są sanki drewniane i aluminiowe;
  • Wyposażenie – jako najczęściej spotykane wyposażenie sanek dla dzieci podaje się hamulec i kierownice; mają one pomoc kierować pojazdem, szczególnie w czasie zjeżdżania z górki; hamulce najczęściej spotykane są w sankach plastikowych; dzięki hamulcowi pojazd można spowolnić w dowolnym momencie, a nawet zatrzymać; kierownica pozwala natomiast lekko ignorować tor jazdy;
  • Konstrukcja – w naszym sklepie znajdziesz zarówno tradycyjne i klasyczne sanki, a także ich nietypowe odmiany np. nartosanki czy ślizgacze;
  • Oparcie – jest ono ważne w sankach dla małych dzieci; oparcie w sankach pozwala czuć się dziecku bezpiecznie w czasie zabaw na śniegu; jego podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie przed spadnięciem z sanek w trakcie zjeżdżania; oparcie gwarantuje również lepszy komfort jazdy, kiedy rodzic ciągnie sanki po śniegu;
  • Linka do ciągnięcia – sznurki i linki przy sankach to przydatne akcesoria; dzięki temu sanki można łatwo wciągnąć pod górkę; są one również dużym ułatwieniem dla rodziców, którzy ciągną sanki ze swoimi pociechami po zaśnieżonym terenie.

Sanki dla dzieci – producenci

Nasz sklep proponuje wiele rodzajów sanek dla dzieci. Stawiamy ani produkty sprawdzonych i renomowanych producentów. Znajdziesz u nas sanki Victoria Sport, Hamax, Big, Sonia, Axer, Spartan i wiele innych. Oferujemy zarówno tanie sanki, jak i te bardziej profesjonalne w wyższej cenie. Drewniane, plastikowe, aluminiowe czy z tworzysz sztucznych  – u nas znajdziesz idealne sanki dla każdego.