Hula-Hop

Hawajski taniec w domu

Hula-hop to zarówno zabawka dla dzieci, jak i jedno z najpopularniejszych akcesoriów fitness. Dzieci lubią nim kręcić, a dorośli wykorzystują hula-hop do ćwiczeń. Po koło sięgać można zarówno ćwicząc w domu, jak i odbywając profesjonalne treningi z trenerem personalnym. Kręcenie hula-hop dostarcza wiele frajdy, a dodatkowo pozytywnie wpływa na sylwetkę. W naszym sklepie dostępne są też hula-hop z wypustkami, które masują ciała w czasie kręcenia.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym jest hula-hop?

Hula-hop to najprościej mówiąc, obręcz do ćwiczeń. Wykorzystuje się ją w trakcie treningów aerobowych, gimnastycznych i ogólnorozwojowych. Przede wszystkim kręcenie hula-hop pomaga w wykonywaniu ćwiczeń na talię, biodra, mięśnie rąk i nóg. Obręcz można stosować jako element rozgrzewki przed treningiem, jak i do wykonywania właściwych ćwiczeń w domu/na siłowni. Ćwiczenia z hula-hop można wykonywać praktycznie wszędzie – w domu, na siłowni, w parku, w innym plenerze. Kręci się najczęściej w pozycji stojącej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby kręcić, siedząc.

Warto pamiętać, że hula-hop to nie tylko akcesoriom dla fanów fitnessu, ale i świetna zabawka dla dziecka. Chętnie bawią się nią szczególnie dziewczynki, które lubią urządzać zawody w długości kręcenia hula-hop.

Co dają ćwiczenia hula-hop?

Ćwiczenia z obręczą angażują znaczną ilość mięśni. Zaleca się je przede wszystkim jako ćwiczenia mięśni brzucha skośnych wewnętrznych i zewnętrznych, poprzecznych i prostych. Hula -hop pozytywnie wpływa również na pośladki i ud – wzmacnia je, wysmukla, uelastycznia. Ćwiczenia z hula-hop wzmacniają również ogólną sprawność ruchową, przepływ krwi przez kręgosłup, stabilizują mięśnie tułowia. Trening z hula-hop można wykonywać niemal w każdym wieku, wykonywać mogą go osoby nawet w nikłej kondycji i w każdym wieku. Nie przeciąża on stawo, jest mało intensywny i obciążający, a jednocześnie daje wymierne efekty.

Rodzaje obręczy do ćwiczeń

Hula-hop to tylko zwykłą obręcz, ale może występować w kilku odmianach. Najpopularniejszą odmiana obręczy jest hula-hop klasyczne. Lekkie i niedrogie bez problemu może być używane i przez dzieci, i przez dorosłych. Jest polecana, jeśli przygodę z kręceniem obręczą dopiero się zaczyna. W naszym sklepie znajdziesz wiele modeli hula-hop klasycznego. Trzeba jednak pamiętać, że ćwiczenia z tego typu obręczami nie są zbyt efektywne, a samo hula-hop zajmuje dużo miejsca i trudno je transportować.

Innym rodzajem hula-hop jest koło składane z masażerem. Pozwala ono na złożenie obręczy i łatwe jej transportowanie oraz przechowywanie. Wewnętrzna strona hula-hop jest specjalnie profilowana, przez co w trakcie ćwiczeń ciało jest masowane. Hula-hop składane z masażerem są cięższe i droższe do tych tradycyjnych, a także trudniej nim operować.

Popularnym produktem w naszym sklepie jest hula-hop składane z wypustkami. Tego typu obręcz jest nie tylko składane, ale i wewnątrz posiada wypustki. Ćwiczenia z hula-hop z wypustkami są bardziej efektywne i doskonale wpływają na sylwetkę. Ten typ obręczy polecany jest zaawansowanym osobom, ponieważ trudno się nim posługiwać (ze względu na wagę).

Jak dobrać rozmiar hula-hop?

Hula-hop nie tylko mają różne typy, ale i różne rozmiary. Dobranie tego odpowiedniego jest bardzo ważne. Rozmiar hula-hop to kwestia indywidualnych potrzeb, anatomii ciała oraz dostępnego miejsca do ćwiczeń. Trzeba pamiętać, że im większa jest obręcz, tym więcej miejsca do ćwiczeń będzie potrzebne. Po większe hula-hop powinny sięgać osoby wyższe i z szeroką talią. Dużą obręczą będzie łatwiej kręcić, ale same ćwiczenia będą mniej efektywne.

Waga hula-hop

W naszym sklepie znajdziesz hula-hop o różnej wadze. To, jakie wybrać należy uzależnić od tego, czy obręcz będzie wykorzystywana do zabawy, podstawowych ćwiczeń, czy intensywnego treningu. Hula-hop dla dzieci to te lekkie, które można prosto wprawić w ruch i długi kręci. Osoby, które myślą o profesjonalnych treningach z hula-hop mających na celu wysmuklenia talii powinny sięgać po profesjonalne obręcze. Kręcenie nimi będzie trudniejsze, ale rezultaty ćwiczeń lepsze.

Jak używać hula-hop?

Hula-hop można wykorzystywać na różne sposoby. Świetnie nadaje się do zabawy i do ćwiczeń. Podstawowe zastawianie hula-hop to tzw. taniec hula. Polega on na kręceniu biodrami, w sposób umożliwiający utrzymanie koła w powietrzu przez jak najdłuższy czas. W miarę zaawansowania można dodawać ćwiczenia na kolejne partie ciała. Kołem można kręcić na wysokości bioder, ud, klatki piersiowej.

Osoby zaczynające swoją przygodę z ćwiczeniami z hula-hop powinny pamiętać, że na początku powinny się skupić na utrzymaniu przyrządu w ruchu. Na samym początku warto umieścić obręcz na wysokości talii i zacząć ruszać biodrami do tyłu i od przodu. Do ćwiczeń nie warto się zrażać, nawet jeśli obręcz w pierwszej fazie będzie szybko opadać na dół. Aby zauważyć pierwsze efekty trening z hula-hop, powinien być regularny i trwać minimum 20 minut dziennie. Ćwiczenia można uzupełnić innymi aktywnościami fizycznymi oraz treningiem na innych przyrządach. Z tej formy aktywności fizycznej skorzystać mogą dzieci, dorośli, seniorzy.