Rowery dla dzieci

Sport dla wszystkich

Jazda na rowerze to świetna zabawa dla każdego. Lubią ją zarówno dzieci, jak i dorośli. Naukę jazdy na rowerze najlepiej zacząć jak najwcześniej. Przed rozpoczęciem nauki trzeba jednak zakupić rower dla dziecka. Powinien być on dobrany do wieku, możliwości i umiejętności malucha. Pomoże to uniknąć niebezpieczeństwa kontuzji czy wypadku. Przy wyborze roweru dla dziecka ważne jest dopasowanie rozmiaru rampy oraz kół. Elementy te muszą pasować do wieku dziecka, wzrosty, siły fizycznej.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rozmiar ramy dla dziecka

Pierwszym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze roweru dla dziecka, jest rozmiar ramy.  Dzieci od 2 do 6 lat jeżdżą na rowerach, które nie mają podanych rozmiarów. Dopiero 5 latki przesiadają się na rowery z ramami. Dla najmłodszych fanów jednośladów należy wybierać rowery z ramami 11’, 12’ czy 13’. Starszaki, czyli te powyżej 7 lat mogą przesiadać się na rowery większe o ramach w rozmiarze 14’, 15’. Dzieci od lat 9 mierzące powyżej 145 cm mogą wybierać rowery z ramą 16’.

Rozmiar kół w rowerze dla dziecka

Kolejny ważny element przy wyborze roweru dla dziecka są koła. One również dostępne są w różnych rozmiarach. Rowery dla dzieci mają koła w wielkości 16, 20 oraz 24 celu. Należy pamiętać, że wielkość kół ma bezpośredni wpływ na wielkość roweru.

Pierwszy rower dla dziecka – jaki wybrać?

Pierwszy rowerek dziecku można kupić już w wieku kilku miesięcy. Pierwsze pojazdy są zazwyczaj trójkołowe. Rodzice często sięgają po rowery 4w1, które stanowią również spacerówkę. Na późniejszym etapie, czyli w wieku ok. 2 lat maluch przesiada się na rowerek biegowy. Jest to rower dla dzieci bez pedałów. Rowery biegowe to proste konstrukcje, które pozbawione są nie tylko pedałów, ale i przerzutek, łańcuchów, hamulców. Dziecko jeździe na nim, odpychając się od ziemi stopami. Za pomocą stóp utrzymuje równowagę, hamuje i przyspiesza.

Rozmiar kół w pierwszych rowerach dla dzieci nie przekracza 12’, a nawet jest mniejszy, kiedy dziecko jest niewielkiego wzrostu. Z rowerów w takim rozmiarze wygodnie korzystać będą dzieci, których wzrost od 80 do 10 centymetrów. Rodzice powinni pamiętać, aby rower dla dziecka wymieniać wraz ze wzrostem dziecka. Jazda na zbyt małym rowerze jest mało wygodna i zniechęca do tej aktywności fizycznej.

Pierwszy rower dla dziecka z pedałami

Pierwszy rower dla dziecka z pedałami to dobry pomysł, kiedy wzrost malucha przekroczy 100 cm, czyli zazwyczaj osiągnie wiek 5 lat. Rower dla 5 – latka to ten z kołem 16 lub nieco większym. Ze sprzętu o tej wielkości korzystać mogą dzieci, które nie przekraczają 120 cm wzrostu. Jako pierwszy rower dla dziecka często wybiera się ten, który daje możliwość przymocowania dodatkowych tylnych kółek, ułatwiających utrzymanie równowagi. Kiedy dziecko nauczy się jeździć, to tylnie kółka się usuwa i przechodzi do w pełni samodzielnej jazdy. W tek kategorii rowerów dla dzieci znaleźć można modele, które mają przerzutki czy hamulce ręczne. To, czy warto inwestować w tak rozbudowany rower dla dziecka na tym etapie, zależy od umiejętności i możliwości malucha.

Rower dla starszaka

Rower dla dziecka w wieku 7 – 9 lata to te to miniaturowe wersje dla tych przeznaczonych dla dorosłych. Rowery dla dziecka wyposażone w koła 26’ obowiązkowo wyposażone są w hamulce, przerzutki, często posiadają amortyzatory, a nawet tzw. kierownice baranki znane z szosowych błyskawic. Aby dziecko mogło wygodnie i bezpiecznie jeździć, jego wzrost musi przekraczać 130 centymetrów, a być nie większy niż 150 centymetrów. Powyżej tego można zakupić już tylko rower dla dorosłych w najmniejszym rozmiarze.

Jakiej firmy rower dla dziecka wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór rowerów dla dziecka. Oferujemy zarówno sprzęty dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Oferta naszego sklepu obejmuje rowery z czterema kołami, trzema, biegówki, rowery górskie dla dzieci. Stawiamy na rowery dla dzieci wysokiej jakości, bezpieczne i certyfikowane stworzone przez renomowanych producentów. Nasz asortyment obejmuje sprzęty marek Romet, DHS, Kreativ, Kross, Bingo, Le Grand i wiele innych. Dostępne są one atrakcyjnych cenach, które dodatkowo obniżamy w czasie promocji, wyprzedaży i akcji rabatowych.

Rower dla dziecka – dla chłopca, dla dziewczynki, uniwersalny

Nasz sklep oferuje nie tylko różne rozmiary rowerów dopasowanych do konkretnego wzrostu malucha, ale także rowery, które spodobają się i chłopcom, i dziewczynkom. Oferowane przez nas produkty mają również kolory, nawiązują do lubianych przez dzieci bajek i filmów animowanych. Rowery dla dzieci często mają dodatkowe akcesoria i gadżety lubiane przez najmłodszych np. dzwonki, wiatraki, koszyki. Ceny rowerów dla dzieci są zróżnicowane, najczęściej trzeba jednak liczyć się z wydatkiem powyżej kilkuset złotych. W naszym sklepie możesz posegregować dostępne produkty od najniższej do najwyższej ceny, a dodatkowo ograniczyć wybór do konkretnego producenta, rozmiaru kół, wzrostu dziecka, a nawet koloru roweru dla dziecka. Takie możliwości to maksymalne ułatwienie zakupów i sprawienie, że cały proces przebiegnie szybko i sprawnie.