Zabawki dla niemowląt

Czy niemowlak potrzebuje zabawek?

Mogłoby się wydawać, że niemowlę jest za mały na zabawę i do pełni szczęście wystarczy mu mam i jedzenie. Nic bardziej mylnego. Dziecko rozwija się od pierwszych dni, a odpowiednio dobrane zabawki i gadżety stymulują ten rozwój. Nic więc dziwnego, że oferta zabawek dla niemowląt jest bardzo szeroka. W naszym sklepie znajdziesz starannie wyselekcjonowane zabawki takich marek jak Fisher Price, Smily, Tomy, Chicco, Vtech, czy BAM BAM. Dokładamy wszelkich starań, aby sprzedawane przez nas zabawki dla niemowlaków budziły zainteresowanie najmłodszych użytkowników i pozytywnie wpływały na ich rozwój. Oferujemy szeroką gamę zabawek, dzięki czemu nietrudno znaleźć tą idealną. W naszym sklepie kupisz m.in. zabawki motoryczne, na kołkach, klocki, szeleściki, piramidki, zabawki sensoryczne, piszczki, książeczki i karty obrazkowe, kubeczki, zwierzątka, lusterka, pałąki stojące i wiele inny. Zabawki dostosowane są do wieku malucha i podzielone na kategorie wiekowe. Te najprostsze dedykowane są maluchom od pierwszych dni życia.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Funkcje zabawek niemowlęcych

Zabawki niemowlęce mają nie tylko być źródłem radości i rozrywki, ale przede wszystkim przyczyniać się do rozwoju malucha. Jako ich podstawową zaletę wymienia się przyspieszenie koordynacji ruchowej dużych części ciała oraz małej motoryki. Oprócz tego zabawki dla niemowląt wspomagają percepcję przestrzeni i głębi oraz stymulują wszystkie zmysły. Aby jednak zabawki przynosiły takie efekty, trzeba je odpowiednio dobrać. Rodzice powinni pamiętać, że nie wszystkie przeznaczone są dla niemowlaków. Dla nich stworzona została specjalna kategoria zabawek. Te nie mogą być zbyt skomplikowane ani też zbyt proste. Zabawki dla niemowlaków powinny się również wyróżniać konkretnymi barwami – kontrastowymi, mocnymi i wyrazistymi.

Zabawki do 3 miesiąca życia

Zabawkami może bawić się już noworodek. Z racji tego, że dziecko dopiero ok. 3 miesiąca życia wyrabia sobie odruch chwytania, to potrząsanie czy bujanie zabawkę należy do zadań rodziców. Nie oznacza to jednak, że dla dziecka nie ma znaczenia, jaka zabawka znajduje się w jego pobliżu. Najlepsze są te posiadające czarno-białe elementy. Najmłodsze małych reaguje właśnie na te kolory i na nich skupiają wzrok. Dobrym pomysłem jest też wybór karuzeli nad łóżeczko, maty edukacyjnej czy pałąku z zabawkami. Maluchy będą też zachwycone projektorem, który na ścianie lub suficie wyświetlą refleksje świetlne. Warto pamiętać, że zabawki dla noworodków powinny być proste i nieskomplikowane, a także wykonane z bezpiecznych i hipoalergicznych materiałów.

Zabawki dla 3 miesięcznego dziecka

W wieku 3-4 miesięcy dziecko zaczyna samodzielnie chwytać przedmioty. Może więc wyciągana roczek po kolorową grzechotkę czy szeleszczącego misia. Maluch ucieszy się też z Przytulanki kocyka czy błyszczących zawieszek. Na tym etapie rozwoju malucha dobrze jest sięgać po zabawki dla niemowląt, które wspomagają rozwój sensoryczny i pobudzają zmysły. Mogą więc one wydawać dźwięki, świecić, szeleścić, mówić, grać, obracać się wokół własnej osi. Nadal ważne jest, aby były one utrzymanie w wyrazistej kolorystyce. Dobrze też, jeśli materiał posiada różne faktury.

Jakie zabawki dla niemowląt poniżej 12 miesiąca życia?

Półroczny maluch może skorzystać już z bardziej zaawansowanych zabawek. W jego pokoju na stałe może zagościć bączek, piramidka do układania, proste kliczki czy książeczki obrazkowe. Dla maluchów od 6 do 12 miesiąca życia przeznaczone są też proste instrumenty muzyczne np. tamburyny czy bębenki. Zabawki grające to dokonały wybór dla starszych niemowlaków. Lubią one słuchać i naśladować dzięki wydobywające się z gadżetów. Dzieciom w okolicach 12 miesiąca życia warto też kupować zabawki o charakterze edukacyjnym. Dzięki nim maluch będzie mógł zapoznawać się z prostymi słowami, dźwiękami zwierzątek, ich nazwami, kształtami czy kolorami. Zabawki edukacyjne dla niemowląt dają wiele możliwości i występują w różnych formach. Ciekawym rozwiązaniem są też zabawki sensoryczne i motoryczne. Te pierwsze wspomagaj rozwój zmysłów, te drugie motorykę.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Zabawki dla niemowląt muszą być przede wszystkim bezpieczne. Obowiązkowo powinny posiadać atesty i certyfikat CE, czyli ten dopuszczający przedmiot do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Przed zakupem należy też sprawdzić przeznaczenie wiekowe. Dla niemowlaków powinno kupować się tylko te zabawki, które produkcie wskazują jako możliwe do użytku od 0 miesiąca życia. Warto pamiętać, że oznaczenie wiekowe znajduje się na każdej zabawce i pomaga w wyborze tej odpowiedniej dla malucha. Kupując zabawki dla niemowląt, zgodnie z kategorią wiekową mamy pewność, że nie będzie ona zawierała elementów, które mogą maluchowi zrobić krzywdę lub które dziecko nieopatrznie połknie czy włoży do nosa.

Zabawki dla niemowląt w naszym sklepie

W naszym sklepie znajdziesz ciekawe i bezpieczne zabawki dla niemowląt. Idealnie sprawdzą się one na prezent dla dziecka, nawet ten zaraz po urodzeniu. Możesz wybierać gadżety z różnej półki cenowej, tak aby nie zrujnowały twojego domowego budżetu.