Pchacze

Jak ułatwić naukę chodzenia?

Pierwsze kroki dziecka to niezwykle emocjonujące wydarzenia. Większość rodziców czeka na nie z utęsknieniem. Dzieci zazwyczaj samodzielnie uczą się chodzić w okolicach pierwszego roku życia. Jednak już wcześniej maluchowi można dopomóc w nauce. Aby pierwsze kroki pojawiły się szybciej, warto zainwestować w specjalne zabawki. Jako te mające wspomagać naukę chodzenia wymienia się przede wszystkim chodziki. Nie można jednak zapominać o alternatywie dla nic, czyli pchaczach. Pchacz dla dziecka to zabawka, która swoim wyglądem przypomina balkonik dla seniora, ale wyposażona jest w całe mnóstwo rozrywkowych i zabawowych akcesoriów. Pchacze mają za zadanie ułatwiać stawianie pierwszych kroków. Oprócz tego pchacze pomagają w utrzymywaniu równowagi.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Pchacz czy chodzik?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy lepiej jest kupić dziecku chodzik, czy pchacz. Należy pamiętać, że obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Wielu rodziców jako wygodniejsze rozwiązanie wskazuje jednak dziecięce pchacze. Są to urządzenia bardziej komfortowe, dające większą swobodę i zapewniające większe pole ruchu. Pchacze pozwalają na szybki rozwój i naukę nowych umiejętności. Dużą zaletą tych zabawek jest to, że pozwalają na utrzymanie normalnej postawy i stanie na pełnych stopach w pozycji wyprostowanej. Z racji tego, że dziecko może podejść do pchacza, kiedy tylko chce, nie jest zmuszone do całego chodzenia, jak to się dzieje w przypadku chodzików. Trzeba jednak pamiętać, że pchacz nie zapewnia takiego bezpieczeństwa jak chodzik i o wiele łatwiej przy nim o upadek.

Jaki pchacz dla dziecka wybrać?

Zakup pchacza dla dziecka wbrew pozorom wcale nie jest taki łatwy. Te z pozoru proste urządzenia mogą posiadać wiele funkcji dodatkowych, a poszczególne modele różnią się od siebie parametrami. Poszukiwania pchacza dla dziecka należy rozpocząć od wyboru materiału, z jakiego ma być wykonana zabawka. W naszym sklepie znajdziesz pchacze plastikowe oraz drewniane. Modele z plastiku dostępne są w wielu wariantach, oferta pchaczy drewnianych jest skromniejsza. Za pchacze lepszej jakości uważa się te wykonane z drewna. Są one trwalsze, bardziej wytrzymałe, solidniejsze. Bawić może się nimi kilka pokoleń maluchów. Tutaj trzeba jednak pamiętać, że pchacze z drewna są o wiele droższe od modeli plastikowych. Te ostanie można kupić już z kilka złotych i nadal stanowią najpopularniejszy wybór rodziców niemowlaków. Bez względu na to, czy zdecyduje się na pchacz plastikowy, czy drewniany trzeba pamiętać, że materiał nie powinien zagrażać dziecku i wywoływać u niego niepożądanych relacji np. alergicznych.

Kolejny istotny parametr zabawki – pchacza jest waga. Urządzenie nie może być za ciężkie, ponieważ maluch sobie z nim nie poradzi. Nie oznacza to jednak, że trzeba stawiać na modele lekkie – te bowiem będą mało stabilne, a przez to niebezpieczne. W kwestii bezpieczeństwa warto też sprawdzić, czy zabawka nie zawiera małych elementów, które dziecko może połknąć. Jest to o tyle ważne, że pchaczami zwykle bawią się maluchy roczne lub w podobnym wieku. Najlepiej wybierać zabawkę opatrzoną odpowiednimi certyfikatami i atestami. Na bezpieczeństwo pchacza wpływają również kółka. Najczęściej stosowane są te gumowe, które są znacznie cichsze niż plastikowe, a także nie rysują domowych podłóg.

Wielu rodziców decyduje się na zakup zaawansowanego pchacza, który wyposażony jest w szereg ponadstandardowych funkcji. Takie modele mogą mieć wbudowaną blokadę kółek elementy świetlne oraz dźwiękowe, atrakcyjne zabawki i gadżety dla dzieci. Oferta pchaczy i tych podstawowych i zaawansowanych jest bardzo bogata, dlatego bez problemu można dopasować urządzenie do możliwości i zainteresowań dziecka. W naszym sklepie kupisz pchacze inspirowane ulubionymi bajkami i komiksami dla najmłodszych, w rozmaitych kolorach oraz z różnymi zabawkami. Mogą one przybierać kształt samochodzików, samolotów, zwierzątek czy baśniowych postaci. Dzięki temu z pchacza ucieszy się i mały chłopiec, i mała dziewczynka.

Rodzaje pchaczy

Chcą kupić dziecku pchacza, warto zastanowić się nad modelem 3w1 lub 2w1. Stawiając na takie rozwiązanie, otrzyma się ciekawą zabawkę dla dziecka. Pchacz może być połączony z jeździkiem, sorterem na zabawki, nocnikiem, chodzikiem czy instrumentem muzycznym np. pianinkiem.

Kiedy kupić dziecku pchacz?

Pchacz to zabawka dla dziecka, które zaczyna stawiać pierwsze samodzielne kroki. Dedykowana jest maluchom między 8 a 12 miesiącem życia. To właśnie wtedy dziecko zaczyna chwytać wszystko, co pomoże mu w utrzymaniu równowagi i samodzielnym przemieszczaniu się. Pchacz nadaje się do tego idealnie. Pchacz w domu powinien pojawić się, kiedy dziecko samodzielnie zaczyna stać. Zabawka ta stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnego chodzika. Z pomocą pchacza dziecko może przemieszczać się po mieszkaniu lub ogrodzie. W naszym sklepie znajdziesz pchacze takich marek jak Small Foot, Goki, Sevi, Playme, Brimarex czy BigJigs. Możesz wybierać pomiędzy wieloma modelami, z których każdy jest bezpieczny dla malucha.