Akcesoria motoryzacyjne

Akcesoria motoryzacyjne – dla kogo?

Akcesoria motoryzacyjne to bardzo szeroki temat, którego nie sposób opisać w kilku akapitach. Dostępność i różnorodność akcesoriów motoryzacyjnych jest tak olbrzymia, że z całą pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. O ile samochód skonfigurowany i kupiony przez Ciebie w salonie samochodowym może posiadać wiele najpotrzebniejszych gadżetów czy funkcjonalności, o tyle właściciele starszych modeli czterech kółek mogą potrzebować przeróżnych wspomagaczy w postaci akcesoriów motoryzacyjnych. Jakie akcesoria motoryzacyjne cieszą się największą popularnością?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Akcesoria motoryzacyjne – ładowarki

Pierwsza na liście najczęściej używanych akcesoriów motoryzacyjnych do codziennego użytku znajduje się oczywiście ładowarka. 

Ładowarka samochodowa to obecnie obowiązkowy gadżet w każdym samochodzie. Podczas jazdy ładujemy smartfony, smartwatche, nawigacje i inne tego typu urządzenia. Ładowarka samochodowa jest kompaktowa (to przecież tylko kabelek), nie zajmuje zbyt wiele miejsca i dodatkowo pozwoli zaoszczędzić wielu problemów związanych z wyczerpaniem baterii w smartfonie w domu lub w pracy. Gdy zaczniesz regularnie jej używać, wejdzie Ci w nawyk podłączanie telefonu za każdym razem, gdy będziesz w samochodzie.

Najnowszym udogodnieniem dla użytkowników ładowarek samochodowych jest inteligentna ładowarka samochodowa, która pomaga zlokalizować samochód na najbardziej ruchliwym parkingu. Taka ładowarka 2w1, czyli lokalizator samochodowy i ładowarka USB mają dwa porty USB do ładowania telefonu podczas jazdy samochodem (również szybciej niż inne ładowarki do zapalniczek), a także pełnią funkcję urządzenia śledzącego Bluetooth, do którego można uzyskać dostęp z telefonu, aby odszukać samochód na parkingu. 

Akcesoria motoryzacyjne – uchwyty

Kolejne miejsce na liście najczęściej używanych akcesoriów motoryzacyjnych należy do uchwytów.  

Uchwytami używanymi w samochodach są zwykle te do smartfonów, nawigacji lub napojów. Rzesze zwolenników zyskały w ostatnim czasie uchwyty do smartfonów banalnie poste w obsłudze: uchwyt zaczepia się do otworów wentylacyjnych w samochodzie, a smartfon „przykleja się” przy pomocy bardzo silnego magnesu. Magnes można przymocować pod obudowę naszego telefonu – w ten sposób jest zupełnie niewidoczny. Innym rodzajem uchwytu samochodowego na smartfona lub nawigację jest uchwyt przymocowany przy pomocy przyssawki do szyby lub uchwyt mocowany w uchwycie na kubek (bez zbędnych przyssawek). 

Akcesoria motoryzacyjne – podkładki

Warto przyjrzeć się również akcesoriom motoryzacyjnym, jakim są podkładki umieszczane na górze deski rozdzielczej,  które pomieszczą Twój telefon, klucze i wiele więcej. Silikonowa podkładka nie wymaga instalacji – po prostu umieszczasz ją na desce rozdzielczej. Możesz przechowywać na niej okulary przeciwsłoneczne, klucze czy kable w osobnych komorach. Co więcej, podkładki samochodowej jesteś w stanie użyć do zamontowania telefonu, dzięki inteligentnej zakładce, która podpiera go pod kątem.

Jakie akcesoria motoryzacyjne warto kupić?

Zupełnie osobną grupę akcesoriów motoryzacyjnych stanowią wszelkiego rodzaju organizery samochodowe: czy to montowane na oparciach foteli, czy te, które organizują przestrzeń w bagażniku. 

Do podstawowych organizerów stosowanych w bagażniku należy składana skrzynka na zakupy. Dzięki niej zapomnimy o problemie rozsypujących się na cały bagażnik zakupów, które później z trudem musimy zapakować przed domem z powrotem do siatek, żeby nie wspomnieć o problemie rozlanych płynów, albo  zgniecionych owoców. Do plusów akcesoriów motoryzacyjnych, jakimi są tego typu produkty, należą z pewnością praktyczność, wygoda oraz design, który możemy dopasować do kolorystyki naszego samochodu. 

Innym typem organizera jest ten montowany na zewnętrznym oparciu fotela. Kto wozi swoje pociechy na tylnych siedzeniach, ten wie, że takie produkty świetnie sprawdzają się także jako ochraniacz na pokrowce fotelowe – dzieci kopią bucikami po oparciach, co po kilku podróżach, szczególnie w deszczowe lub śnieżne dni, kończy się przymusem prania tapicerki. Do organizera na fotel możemy przy okazji włożyć ulubiony soczek dziecka, książeczkę lub nawet tableta (w specjalnie przygotowanej pod to komorze).

Będąc w tematyce wyjazdów rodzinnych, nie sposób nie wspomnieć o innych akcesoriach motoryzacyjnych przydatnych w przejażdżkach z całą familią. To tej grupy należą foteliki samochodowe oraz osłony przeciwsłoneczne na okna. 

W aktualnych przepisach dotyczących przewozu dzieci w fotelikach samochodowych nie ma kryterium wieku, (tak jak w dawnych restrykcjach).  Znajdują się natomiast wymagania dotyczące wzrostu – w foteliku trzeba przewozić dziecko poniżej 150 cm wzrostu. Zatem także takie, które ukończyło 12 lat, ale nie osiągnęło wymaganego wzrostu, musi być przewożone w foteliku samochodowym lub specjalnym urządzeniu przytrzymującym.

Osłonki przeciwsłoneczne świetnie sprawdzą się nie tylko na dłuższe wyjazdy, ale także na krótkie wypady, ponieważ rażące promienie słoneczne wpływają negatywnie nie tylko na wzrok dziecka, ale także na jego humor i samopoczucie. W ofercie producentów znajdziemy wiele różnych kształtów, wzorów i kolorów akcesoriów motoryzacyjnych, jakimi są osłonki na okna samochodowe.

Wideorejestratory – nowoczesne akcesoria motoryzacyjne

Wideorejestratory to niewielkie kamery samochodowe, które nagrywają oraz zapisują obraz podczas korzystania z pojazdu. Kiedy przydaje się takie urządzenie? Chociażby w sytuacjach spornych na drodze, możemy posłużyć się zapisem z kamery, by rozstrzygnąć, kto ponosi winę za kolizję, dlatego zakup kamery wchodzi w nawyk coraz większej liczbie kierowców. 

Nagrania z kamer samochodowych często pojawiają się w sieci, a najciekawsze z nich zyskują bardzo dużą popularność. Możemy na nich zaobserwować niecodzienne zjawiska atmosferyczne, zabawne lub niebezpieczne sytuacje na drogach czy karygodne zachowania innych użytkowników drogi.