Prezerwatywy

Najpopularniejsza forma antykoncepcji

Prezerwatywy to najpopularniejsza i najbardziej rozpowszechniona forma antykoncepcji. Chronią one przed zapłodnieniem, a tym samym niechcianą ciążą, a także przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Popularność prezerwatyw wynika z kilku elementów. Przede wszystkim dostęp do nich jest bardzo łatwy. Dziś prezerwatywy można kupić wszędzie: sklepie, na stacji benzynowej, w kiosku, aptece, drogeriach, w sklepach internetowych. Mają one też niską ceną w porównaniu z innymi środkami zapobiegania ciąży i cechują się wysoką (choć nie 100%) skutecznością. Doceniane są również za to, że ich stosowanie nie wymaga przyjmowania przez organizm hormonów. W naszej drogerii internetowej proponujemy prezerwatywy renomowanych producentów, w różnych rozmiarach i o różnych właściwościach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Prezerwatywy: rozmiary

W naszej drogerii można kupić kondomy w różnych rozmiarach. Standardem są te o długości 180 mm i szerokości 53 mm. Oferujemy też prezerwatywy w niestandardowych rozmiarach, które idealnie dopasują się do długości i szerokości członka. Oferujemy produkty od najwęższych do najszerszych, te pasujące na krótkiego, jak i długiego penisa. Rozmiar prezerwatywy zawsze należy dobierać indywidualnie. Standardowe rozwiązania rzadko kiedy się sprawdzają. Odpowiednio dobrany rozmiar prezerwatywy jest ważny ze względu na bezpieczeństwo – wyeliminuje to zsunięcie się czy pęknięcie zabezpieczenia.

Rodzaje prezerwatyw

Producenci prezerwatyw prześcigają się w oferowaniu klientom coraz to nowszych rozwiązań, które mają podgrzać atmosferę w sypialni, a także wzmocnić doznania miłosne. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo kondomów, które różnią się od siebie materiałem wykonania, kształtem, kolorem, smakiem czy właściwościami.

W zakresie materiału wykonania wyróżnia się prezerwatywy lateksowe, czyli te najpopularniejsze. Wykonane są one z naturalnego kauczuku, czyli lateksu. Sprawia to, że są rozciągliwe i nieprzepuszczalne. Osoby uczulone na lateks mogą wybierać, dostępne w naszej drogerii prezerwatywy bez lateksu. Wykonywane są one z syntetycznej żywicy AT-10 lub poliizoprenu. Wyróżniają się one tym, że są wyjątkowo cienkie, a w dotyku przypominają ludzką skórę.

Prezerwatywy z wypustkami czy bez?

Popularnym zakupem są prezerwatywy z wypustkami. Ten typ prezerwatyw posiada prążkowaną powierzchnię, która ma zintensyfikować doznania seksualne obojga partnerów. Prezerwatywy z wypustkami docenią przede wszystkim kobiety, którym łatwiej będzie osiągnąć orgazm. W naszej drogerii można kupić kondomy z wypustkami u podstaw, które podczas ruchów frykcyjnych dodatkowo stymulują łechtaczkę.

Właściwości prezerwatyw

Prezerwatywy mogą mieć różne właściwości, dzięki temu każda para może wybrać takie, które w sypialni będą jej najbardziej odpowiadać. W naszym sklepie dostępne są zarówno klasyczne prezerwatywy, jak i te o dodatkowych właściwościach. Zakupić można je w opakowaniach po kilka sztuk – od 1 aż do 40. Wśród oferowanych produktów można odnaleźć:

  • Prezerwatywy nawilżane – pokryte są one lubrykantem zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz; ma to ubawić stosunek, a także pomoc w sytuacji, kiedy kobieta ma problemy z suchością pochwy;
  • Prezerwatywy przedłużające stosunek – pokrywane są benzokainą, czyli substancją mającą pomóc w przedłużeniu stosunku; chętnie wybierane są przez starszych panów lub wręcz odwrotnie – przez tych, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne;
  • Prezerwatywy z żelem chłodzącym lub rozgrzewającym – to produkty przeznaczone dla par lubiących eksperymentować w sypialni; intensyfikują one doznania i sprawiają, że seks jest ciekawszy;
  • Prezerwatywy smakowe i zapachowe – mogą mieć smak owocowy, miętowy, waniliowy lub każdy inny, jaki przychodzi do głowy; prezerwatywy o różnych smakach i zapachach to urozmaicenie zabaw w sypialni; pobudzająco działają na zmysły partnerów i uprzyjemniają seks oralny;
  • Prezerwatywy o różnych kolorach i kształtach – to kolejne produkty przeznaczone dla par, które chcą zerwać z nudą w sypialni i wnieść do swojego życia miłosnego nieco ekstrawagancji; kolorowe prezerwatywy przebierają kolory czarne czy złote; dostępne są też kondomy świecące w ciemności; w zakresie kształtów w naszej drogerii można zakupić te z drażniącymi włoskami, czy gęstymi wypustkami. 

Ile kosztują prezerwatywy?

Prezerwatywy to nadal najtańszy sposób antykoncepcji. Ceny wahają się od kilkudziesięciu groszy do kilkunastu złotych za sztukę. Na koszt wpływa wiele czynników m.in. marka, miejsce zakupy czy właściwości prezerwatywy. W naszej drogerii zakupić można prezerwatywy czołowych producentów, które wyróżniają się wysoką jakością oraz skutecznością w atrakcyjnych cenach.  Oferujemy promocje i akcje specjalne, które dodatkowo obniżają niskie ceny.

Skuteczność prezerwatyw

Zgodnie ze wskaźnikiem Pearla skuteczność prezerwatyw wynosi od 2 do 15. Oznacza to, że tyle kobiet na 100 badanych zaszła w ciążę przy regularnym współżyciu i stosowaniu tej formy antykoncepcji. Aby zabezpieczenie się prezerwatywą było skuteczne, powinna być ona odpowiednio dopasowana rozmiarem, właściwe zakładana i zdejmowana, zakładana we właściwym momencie, produkt powinien posiadać certyfikat oraz żadnych uszkodzeń na opakowaniu. Konieczne jest też właściwe przechowywanie kondomów oraz nieużywanie ich po wskazanej przez producenta dacie ważności.