Eyelinery

Jak zrobić kreski na powiece?

Eyelinery to kosmetyki, które potrafią zdziałać cuda. Jego moc poznały już starożytne Egipcjanki. Eyelinery równie chętnie wykorzystywane są i we współczesnym makijażu. Wizażyści, a także zwykłe fanki makijażu stosują, aby podkreślić oko i nadać mu wyrazistości, optycznie powiększyć i zagęścić rzęsy, a także zmienić kształt oka i go skorygować. W naszym sklepie dostępne są eyelinery największych marek kosmetycznych. Oferujemy produkty L’Oreal Paris, Maybelline, BELL, Vipera, Eveline, Miss Sporty, Rimell, Joko, Revlon, Estee Lauder, Dior, Golden Rose czy Max Factor.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Historia jednego kosmetyku

Eyelinery dziś to jedne z podstawowych kosmetyków do makijażu oka. Można je używać przy każdym typie i kształcie oczu. Co ważne, pasują na każdą okazję. Eyelinery to kosmetyki wszechstronne, które równie dobrze odnajdą się w kuferku wizażystów, jak i kosmetyce zwykłych kobiet, które nie są mistrzyniami w trikach makijażowych. Moda na stosowanie eyelinerów nastała w latach 60. XX wieku, kiedy to wynaleziono jego płynną wersję. To wtedy kobiety zaczęły używać go przy makijażu oczu i wyraziście podkreślić spojrzenie pełną ekspresji kreską. Eyelinery przede wszystkim wykorzystywane były i nadal są do stworzenia popularnego efektu tzw. kociego oka. Makijaż z grubą kreską zakończoną jaskółką nosiły takie ikony stylu jak Brigitte Bardot.

Eyelinery: rodzaje

Eyelinery występują w kilku rodzajach. To, dlatego wybór tego idealnego nie jest takie łatwe. Na szczęście w naszej internetowej drogerii można zakupić wszystkie rodzaje tego kosmetyku do oczu. Idealny eyeliner można znaleźć, biorąc pod uwagę swoje potrzeby, typ urody, zaawansowanie w nakładaniu makijażu, rodzaj make-up, który się najczęściej wykonuje.

Eyelinery w pisaku

Eyelinery w pisaku to zdecydowanie najpopularniejsze kosmetyki tego typu. Idealnie są one dla laików makijażowych trików. Bardzo łatwo nimi namalować idealną kreskę. Eyelinery w pisaku używa się tak samo, jak zwykłego pisaka, tylko rysuje się nim po powiece. Jednym pociągnięciem można namalować kreskę na całej powiece. Eyelinery w pisaku idealnie spisują się, aby uzupełnić niedociągnięcia na linii rzęs. Pisak można znaleźć w ofercie każdej marki kosmetycznej.

Eyelinery w pędzelku

Eyelinery w pędzelku to sposób na najbardziej precyzyjne kreski na powiece. Wprawna ręka sprawi, że na powiece pojawi się kreska o mocnym i wyrazistym odcieniu i to bez nakładania wielu warstw kosmetyku. Po preparat chętnie sięgają panie, którym zależy na prostej i wygodnej aplikacji.

Eyelinery w żelu

Sposobem na mocny makijaż są eyelinery w żelu. Pozwalają uzyskać perfekcyjną kreskę bez większego wysiłku. Podobne efekty pozwala uzyskać eyeliner w sztyfcie, który jest miękki i świetny do rozcierania oraz tworzenia efektu smokey eye. Sięgając po kosmetyk w sztyfcie, można uzyskać ciekawy, grunge’owy efekt.

Jaki kolor eyelinera wybrać?

Podczas wykonywania makijażu oka ważne jest, aby wszystkie kosmetyki pasowały do odcienia tęczówki i podkreślały jej naturalne piękno. Ta zasad tyczy się również eyelinerów. W naszej drogerii kupić można nie tylko standardowy czarny eyeliner, ale także kosmetyk w całej palecie kolorystycznej.

Wizażyści doradzają, aby panie z oczami brązowymi sięgały po eyelinery w kolorze zielonym lub fioletowym, podkreślą one barwę tęczówki i sprawiają, że oczy będą lśniły naturalnym blaskiem. Do oczu niebieskich idealnie pasują eyelinery srebrne z mieniącymi się drobinkami. Dobrym wyborem będą też eyelinery w odcieniach morskim, śliwkowym i burgundowym, które stanowią kontrast do niebieskich oczu. Zielonookie powinny wybierać eyelinery w odcieniach różu oraz filety, a także kolorze brązu i złota, który będzie idealnie sprawdzała się przy wieczorowym makijażu.

Eyelinery: jaki makijaż nimi wykonać?

Eyeliner pozwalają na wykonanie na powiece różnorodnych kresek. Najczęściej wykonuje się cienką kreskę. Jej narysowanie nie jest trudne – prosto można to zrobić, sięgając po eryelinery w słoiczku lub żelowe. Malowanie należy rozpocząć od wewnętrznego kącika oka, a następnie delikatnie i płynnie przechodzić do wewnętrznej części. Kreska powinna być dopasowana do kształtu i budowy oka oraz układu twarzy.

Eyelinery pozwalają wykonać też na powiece popularną jaskółkę, kocie oko, kreski prostokątne, ostro zakończone, szerokie, rozmazane, geometryczne, kwadratowe, cienkie, na dolnej powiece, na całej powiece, niebieskie z kropką oraz dyskretne.

Trik z Eyelinerem

Eyelinery wykorzystać można do różnorodnych trików makijażowych. Można je zastosować przy oczach w kształcie migdałów (podkreślić ich naturalny łuk i uzyskać seksowne i zalotne spojrzenie), oczu z opadającą powieką (kosmetyki otworzy oczy i sprawi, że będą one większe), oczu z opadającymi kącikami (eyeliner podnosi kąciki i wyrówna proporcje oka), oczy okrągłych (odpowiednio narysowane kreski wysmuklą oka i zbliża je do migdałowego kształtu), oczu małych (efekt to powiększone i wysmuklone oko), oczy skośnych (makijaż z wykorzystaniem eyelinera podkreśla egzotyczną urodę lub wręcz przeciwnie wyprostują oko).