Oczu

Piękne i zmysłowe spojrzenia

Piękne i wyraziste spojrzenie to marzenie każdej kobiety. Uzyskać takie można dzięki makijażowi oczu. Dzięki niemu można powiększyć oczy, podkreślić je, nadać im nowy wygląd. Okazuje się jednak, że makijaż oczu to nie taka prosta sprawa, aby go wykonać, nie wystarczy cień do powiek, tusz i pędzel. Sztuka makijażu kryje w sobie o wiele więcej tajemnic. W naszej drogerii można odkryć je wszystkie. Oferujemy kosmetyki do makijażu oczu takie jak bazy pod cienie, kredki, cienie do powiek, tusze do rzęs, kosmetyki do brwi oraz eyelinery.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym jest makijaż oka?

Makijaż oka to nic innego jak malowanie oczy, czyli ich umiejętna korekta. Przy pomocy makijażowych sztuczek i trików można powiększyć oko, bardziej je otworzyć, uwypuklić zalety i ukryć wady. Makijaż oczu zawsze powinien być dobrany do sytuacji. W jednych pożądane będzie zmysłowe spojrzenia, które mocno się podkreśla, w innej oko wystarczy delikatnie podkreślić. Makijaż oczu wykonuje się przy każdym typie make-up. Kosmetyki do oczu używane są przy makijażu dziennym, wieczorowym, fotograficznym/filmowym, okolicznościowym itd.

Jakie kosmetyki są potrzebne do makijażu oczu?

Makijaż oczu wymaga uzupełnienia kosmetyczki o kilka kosmetyków. Podstawą są cienie do powiek i tusz do rzęs, ale lista produktów może (i jest) o wiele dłuższa. Chcąc wykonać perfekcyjny make-up oka, należy wyposażyć się w bazy pod cienie, kredki, kosmetyki do brwi oraz eyelinery.

Malowanie oczu zaczyna się od nałożenia na oczyszczoną skórę oczu bazy, wcześniej skórę można posmarować kremem, poczekać aż kosmetyk wchłania do końca. Dalej można nakładać kolejne kosmetyki. To, jakie się wybierze, zależy od sytuacji i własnych upodabniać. Można wybierać pomiędzy sypkimi lub kremowymi cieniami do powiek, kredką lub eyelinerem kosmetyków do makijażu oka nie brakuje.

Rodzaje makijażu oka

Makijaż oka występuje w wielu rodzajach. Ilość propozycji, która można wypróbować, jest niewykończona, a ciągle pojawiają się nowe. Panie mogą zdecydować się na klasyczny makijaż oczu, a także postawić na najnowsze trendy w make-up. Do najpopularniejszych makijażu oczu należą te rozświetlające, powiększający oczy, tzw. smoky eyes i kocie oko. Rodzaj make-up powinno się dobrać do sytuacji oraz do swoich oczu. Nie chodzi to tylko i wyłącznie o ich kolor, ale i kształt oraz osadzenie. Do koloru tęczówek dobiera się odcień cienia do powiek, eyelinera i tuszu do rzęs. Przy makijażu oczu ważny jest również ich kształt.

Makijaż okrągłych oczu powinien podkreślić ich wyjątkowość, te głęboko osadzone maluje się tak, aby wydobyć ich piękno na zewnątrz, natomiast oczy w kształcie migdałów podkreślą się subtelną i równą kreską na górnej powiece. Wizażyści znają też triki na opadające kąciki, które podniesie eyeliner, a także na oczy osadzone blisko siebie, które powinno się rozświetlić poprzez pomalowanie łuku brwiowego oraz wewnętrznych kąciakach oczy. Panie, które mają problem z opadającą powieką, powinny skupić się na rozświetleniu spojrzenia – ten efekt można osiągnąć, obrysowując ciemnym cieniem strefy wokół załamania. Przy wypukłych oczach polecamy natomiast podkreślenie łuku brwiowego.

Modne makijaże oczu

Absolutnym hitem w makijażu oka jest make-up z kreską. Wydawać może się on prosty i przestarzały, ale to prawdziwa klasyka. Makijaż oczu z kreską polega na rozjaśnieniu całej powieki, a później podkreślaniu linii rzęs dolnych i górnych kredką. Doświadczone fanki makijażu do jego wykonania mogą używać eyelinera. Taki makijaż to prawdziwa klasyka sprawdza się na wszystkie okazje.

Modnym makijażem oczu jest też w ostre V. Pomaga on wyciągnąć kącik oka w górę i sprawdza się przy lekko opadającej powiece lub skierowanych w dół kącikach.

Na topie stale jest również smoky eyes czyli tzw. przydymione oko. Wykonanie tego makijażu nie jest proste. Smoky eye to efektowny make-up, które sprawdza się na wyjątkowe okazje i jako makijaż wieczorowy. Oprócz tego dużym zainteresowaniem cieszy się makijaż fioletowy, który pasuje niemal do każdego typu urody, makijaż metaliczny i spotlight. W modzie są również trendy z lat młodzieńczych naszych matek i babek. Przykładem takiej nieprzemijającej mody jest makijaż z lat 60-tych w stylu Brigitte Bardot.

Jakie kosmetyki do makijażu oka warto mieć?

Makijaż oka to nie tylko kredka i tusz do rzęs. Chcąc czarować spojrzeniem, warto skompletować zestaw kolorowych kosmetyków do makijażu oczu. Na pewno przydadzą się kolorowe cienie do powiek. W swoim asortymencie warto mieć odcienie ciepłe i chłodne, a także metalicznie cienie do powiek, te z błyszczącymi drobinkami lub zupełnie matowe. Kolejny obowiązkowy kosmetyk to tusz do rzęs oraz baza, która zwiększy intensywność masakry oraz będzie pielęgnować drobne włoski. Do makijażu oczu przydadzą się też puder, który nakłada się na rzęsy przed nałożeniem tuszu, a na końcu posypuje nim łuk brwiowym. Dobrym wyborem będzie też rozświetlasz, który powiększy oko – kosmetyk nakłada się na łuk brwiowy oraz w wewnętrzny kącik oka. W kosmetyczce powinna znaleźć się również kredka do oczu w kilku odcieniach. Absolutnym minimum jest czarna i biała kredka do oczu. Za ich pomocą można zaznaczyć linię wodną oka i podkreślić górną powiekę.