Perfumy dziecięce

Zapachy dla dzieci

Perfumy dla dzieci to kontrowersyjne kosmetyki. Ich stosowanie budzi wiele pytań. Czy perfumy dla dzieci są bezpieczne? Jakie zapachy powinni stosować najmłodsi? Czy perfumy są bezpieczne dla wrażliwej skóry maluchów? To tylko niektóre z nich. Przemysł perfumeryjny wychodzi jednak naprzeciw potrzebom najmłodszych i proponuje szeroką gamę perfum dziecięcych. Są to specjalnie przygotowane kompozycje zapachowe, z których najmłodsi mogą bezpiecznie korzystać. Wyróżniają się one delikatnym zapachem, który na myśl przywołuje dzieciństwo, radość i zabawę.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czy dzieci mogą używać perfum?

Używanie przez dzieci perfum budzi wiele kontrowersji. Wynikają one z różnych przyczyn. Pierwszą jest skład substancji zapachowych. Tradycyjne perfumy stworzone są na bazie alkoholu oraz substancji drażniących, co może być niebezpieczne dla delikatnej i wrażliwej skóry dzieci. To, dlatego najmłodsi absolutnie nie powinni używać perfum dedykowanym dorosłym i to nawet w niewielkiej ilości. Przeciwwskazaniem do używania przez dzieci perfum dla dorosłych są też ich wonie – większość z nich tworzonych jest na bazie afrodyzjaków. Wynika to z tego, że perfumy w założeniu mają kusić, wabić i przyciągać wzrok płci przeciwnej.  Przypadku dzieci takie działanie substancji zapachowej nie jest dobre.

Czy istnieją perfumy dla dzieci?

Mimo licznych przeciwwskazań dzieci nie muszą całkowicie rezygnować ze stosowania perfum. Powinny one jednak sięgać po specjalnie przygotowane dla nich kompozycje zapachowe. Perfumy dziecięce to kosmetyki przeznaczone dla najmłodszych w różnym wieku. Nasz sklep oferuje typowe perfumy dziecięce, a także szeroki wybór zapachów dla nastolatków. Takie kosmetyki wyróżniają się brakiem w składzie szkodliwych i drażniących substancji, a także zastosowanie delikatnych nut zapachowym. W zapachach dla dzieci odnaleźć można przede wszystkim wonie owocowe: jabłkowe, malinowe, truskawkowe, porzeczkowe.

Kiedy kupić perfumy dziecięce?

Perfumy dziecięce przeznaczone są dla maluchów, które skończyły 4 lata. Są one doskonałym pomysłem na prezent. Można kupić je solo lub w zestawie z innymi kosmetykami np. owocowymi kremami, lub żelami pod prysznic. Z prezentu ucieszą się głównie dziewczynki. Będą one idealnym uzupełnieniem ich toaletki. Po perfumy dziecięce chętnie sięga też młodzież szkolna. Ich wybór to przede wszystkim mini zapachy nawiązujące do topowych domów perfumeryjnych. Piękne wonie zamknięte są w fikuśnych buteleczkach, które swoim wyglądem nawiązują do ulubionych bajek, kreskówek i filmów animowanych. Dla dziewczynek idealnym perfumami dziecięcymi będą te Barbie, natomiast chłopcy chętnie sięgają po perfumy Ultimate Spiderman, Marvel czy Angry Birds Green.

Perfumy dziecięce to idealny pomysł na prezent na różne okazje. Piękne flakony i opakowania cieszą oko, a zapachy zachwycają najmłodszych. Dzieci otrzymując perfumy, będą czuły się doroślejsze, bowiem flakony z zapachowym płynem często utożsamiane są przez nie z atrybutem dorosłości.

Jakie perfumy dziecięce wybrać?

Podstawą przy wyborze perfum dziecięcych jest bezpieczeństwo ich stosowania. Należy wybierać zapachy, które w składzie nie będą zawierały alkoholu, wysuszające i podrażniającego skórę. Kosmetyki dla dzieci powinny również posiadać certyfikaty i atesty, które poświadczają ich bezpieczeństwo. Przy zakupie perfum dla dzieci ważne są też zapachy. Dla najmłodszych wskazane są nuty owocowe, kwiatowe, cytrusowe, roślinne. W kategorii perfumy dziecięce znaleźć można zarówno pozycje dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Oferujemy też duży wybór perfum uniwersalnych, które mogą stosować obydwie płcie.

Jakie perfumy dla nastolatków?

W naszym sklepie zapachy dla siebie kupią też nastolatki. Ich wybór zazwyczaj pada na perfumy sygnowane nazwiskiem celebrytów – piosenkarzy, piłkarzy, modelek, gwiazd kina o bardziej skomplikowanych nutach zapachowych. Obracają się one wokół aromatów kwiatowych, owocowych, roślinnych. Najpopularniejsze perfumy dla nastolatków to Justin Bieber, The Key, On Direction, You&Me, Zippo, Breakzone, Adidas Get Ready. Wśród zapachów dla nastolatków można znaleźć propozycje i dla dziewcząt, i dla chłopców. Różnią się one nie tylko wonią, ale i wyglądem flakonów.

Perfumy dziecięce dla alergików

Ze stosowania pięknych zapachów nie muszą rezygnować mali alergicy. Dla nich przygotowane są specjalne perfumy dziecięce. Charakteryzują się one hipoalergicznym składem i naturalnymi kompozycjami zapachowymi. Należy jednak pamiętać, że liczba perfum dla dzieci hipoalergicznych jest organiczna. Najpopularniejsze zapachy to Alphanova Sante Bebe czy Koto Parfums Trousselier Ange Lapin. Po te zapachy można sięgać bezpieczne. Hipoalergiczne perfumy dziecięce to propozycja dla dziewczynek i chłopców.

Ile kosztują perfumy dziecięce?

Perfumy dziecięce są o wiele tańsze niż te dla dorosłych.  Najtańsze wody toaletowe dostępne są już od 15 złotych. W tej cenie nabyć można również odświeżające mgiełki do ciała dla najmłodszych. W naszym sklepie oferujemy tanie, a zarazem bezpieczne perfumy dziecięce. Ich cena dodatkowo jest obniżana w trakcie wyprzedaży, akcji rabatowych czy promocji. Perfumy dziecięce można zakupić u nas on-line, bez wychodzenia z domu. Zamówienie dotrze pod wskazany adres w ciągu kilku dni.