Perfumy

Magia perfum: sposób na piękny zapach

Zapachy mają magiczną moc. Chcąc z niej skorzystać, należy odwiedzić naszą kategorię perfumy. W niej znaleźć można perfumy damskie, perfumy dziecięce, perfumy męskie, perfumy unisex oraz zestawy perfum. Oferujemy zapach największych domów perfumeryjnych, kultowe pachnidła, a także nowości. W naszym sklepie zakupić można perfumy na co dzień, jak i zapachy na wieczór, wyjątkowe okazje. Szeroki wybór pozwala wybierać pomiędzy zapachami zmysłowymi, cytrusowymi, kwiatowymi.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Perfumy: rodzaje

Podstawowy podział obejmuje perfumy damskie i męskie, a także zapachy dla dzieci. Spory wybór jest również w kategorii perfum unisex. Warto jednak wiedzieć, że podział jest o wiele bardziej skomplikowany. Przesyły perfumeryjny wyróżnia bowiem:

  • Perfumy – to substancje zapachowe, które zawierają najwięcej olejków zapachowych, bo aż do 40%; perfumy najdłużej utrzymują się na skórze;
  • Wody perfumowane – zawierają one do 10 do 15% olejków rozpuszczonych w 90% roztworze alkoholowym;
  • Wody toaletowe – mają one od 5 do 10% olejków zapachowych w 60-85% alkoholu; w przypadku wód kolońskich dla mężczyzn w 70-80% roztworze alkoholowym znajduje się natomiast 3-5% olejków.

Znając te proporcje, można wybrać produkt o najsilniejszym i najtwardszym zapachu. Panie zazwyczaj sięgają po wody perfumowane, które zapewniają intensywność i trwałość woni, panowie po perfumy. W naszym sklepie popularne są też wody toaletowe, po które sięga się przede wszystkim latem, w czasie wysokich temperatur.

Perfumy: nuty zapachowe

Zanim zacznie się szukać idealnej buteleczki perfum i wybierać pomiędzy markami, warto skupić się na rodzajach nut zapachowych. Należy pamiętać, że perfumy, wody toaletowe i perfumowane są bowiem zawsze klasyfikowane w kilku podstawowych grupach. Wśród najpopularniejszych wyraźnie się perfumy kwiatowe, cytrusowe, drzewne, orientalne, skórzane wodne, zielone, paprociowe, owocowe, ziołowe.

Jak wybrać idealne perfumy?

Wybór perfum to rzecz niełatwa zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Należy pamiętać, że nie każdy zapach tak samo pachnie na każdej skórze. Nuta serca i bazowa może bowiem się rozwijać, a przez to aromat inaczej być odczuwalny na każdej osobie. To, dlatego perfumy zawsze trzeba dobierać indywidualnie. Specjaliści podpowiadają, że na skórze suchej perfumy czuć mniej intensywnie niż na skórze tłustej.

Jeśli chce się wybrać idealny zapach dla siebie, najlepiej przetestować kilka różnych kompozycji. Przed testowaniem nie powinno się stosować balsamów i kremów zapachowych, które mogą wpłynąć na woń pachnideł. Idealnym rozwiązaniem jest zakupić próbkę perfum. Pozwoli ona na kompleksowe testowanie pachnidła, czyli zaznajomienie się nie tylko z zapachem nuty głowy, który utrzymuje się przez pierwsze 30 minut po spryskaniu. Należy pamiętać, że w trakcie jednego testowania nie powinno się wąchać więcej niż 3-4 zapachy, a pomiędzy nimi neutralizować nos np. ziarnami kawy.

Perfumy a cechy charakteru

Mówiąc o perfumach, należy również wspomnieć o tym, że zapachy powinny być dobrane (a także odzwierciedlać) charakter użytkownika. Po inne zapachy powinny sięgać osoby ceniące elegancję, w innych dobrze będą czuć się romantyczki, famme fatale czy sportsmenki. Perfumy dobrze jest więc dopasować do swojego stylu życia, cech charakteru, osobowości.

Jak prawidłowo używać i przechowywać perfumy?

Aby zachować piękny i trwały zapach perfum, muszą być one odpowiednio przechowywane oraz stosowane. Zaleca się, aby flakoniki, buteleczki, wazoniki z wonnymi płynami trzymać w zacienionym, chłodnym miejscu, najlepiej w oryginalnym opakowaniu – nie przelewać ich. Pachnidła powinno się zużyć w kilka miesięcy po otwarciu, a kiedy nie jest to możliwe to trzymać je w lodówce – dzięki temu nie zmienią zapachu, mimo upływu czasu.

Kluczowe jest również odpowiednie stosowanie perfum. Opryskiwać należy się tam, gdzie tętno jest najsilniejsze: za uszami, po bokach szyki, między piersiami na wewnętrznej stronie nadgarstków w zgięciu łokci. Perfumy można też rozpylać przed sobą i wchodzić w zapachową mgiełkę. Przy aplikowaniu perfum należy pamiętać, aby dozownik nie dotykał ciała, grozi to przejściem bakterii ze skóry do buteleczki, co zmieni zapach pachnidła. Jeśli chce się zintensyfikować i utrwalić zapach perfum, warto codzienną pielęgnację uzupełnić kosmetykami o tej samej linii zapachowej: żelami, piankami, kremami, mgiełkami do włosów.

Najlepsze domy perfumeryjne

Wybór perfum w naszym sklepie jest bardzo duży. Oferujemy zarówno tanie pachnidła, jak i te z wysokiej półki. W naszym asortymencie można znaleźć kultowe zapachy, a także pachnidła będące przedstawicielami najznakomitszych domów perfumeryjnych. Szukając naprawdę wyrafinowanych zapachów, warto przejrzeć laureatów tzw. zapachowych Oscarów. Są one przyznawane przez The Fragrance Foundation. W konkursie wyłaniane są najładniejsze perfumy damskie i męskie, a także przyznawana jest nagroda za kreatywny wpływ na przemysł perfumeryjny. Fifi Awards to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży. Gala odbywa się co roku w Nowym Jorku.