Golenie i depilacja

Przepis na gładkie ciało

Idealnie gładkie ciało to współczesny kanon piękna. Niestety matka natura zarówno kobiety, jak i mężczyzn obdarzyła naturalnym owłosieniem i to nie tylko na skórze głowy. Oznacza to, że niechcianych włosków należy pozbyć się samodzielnie za pomocą golenia i depilacji. Po produkty do golenia sięgają więc i kobiety, i mężczyźni. Współcześnie golenie i depilacja obejmują takie fragmenty ciała jak plecy, klatka piersiowa, pachy, miejsca intymne, łydki, ręce, nogi. Nasz sklep oferuje produkty, które pozwolą szybko i bezboleśnie pozbyć się niechcianych włosów. W dziale golenie i depilacja zgromadziliśmy, balsamy, kremy, pianki i woski do golenia oraz maszynki do golenia.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Golenie czy depilacja?

Golenie i depilacja to zabiegi, które często są ze sobą mylone. Warto jednak wiedzieć, że są one czymś zupełnie innym. Dobrze jest poznać różnicę, bo produkty do golenia są inne niż te przeznaczone do depilacji. Golenie jest mechanicznym usuwaniem włosków, które wyrosły ponad powierzchnię skóry i które dostrzec można gołym okiem. Depilacja jest natomiast usunięciem włoska wraz cebulkom. W praktyce oznacza to, że golenie jest najprostszym, najtańszym i najmniej bolesnym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia. Niestety po goleniu włoski szybko dorastają. O wiele większą skuteczność ma depilacja, ale jest ona droższa i boleśniejsza.

Golenie i depilacja: kosmetyki

Specjaliści radzą, aby zbędne owłosienie z ciała usuwać przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Za takie uważa się wszelkiego rodzaju żele, pianki czy kremy do golenia. Kosmetyki te mają nie tylko ułatwić zgolenie włosów, ale i chronić skórę przed podrażnieniami, które może wyrządzić maszynka. Co więcej, ich dużą zaletą jest to, że pozwalają na dokładniejsze pozbycie się włosków. Wybór kosmetyków do golenia i depilacji jest bardzo duży. W naszym sklepie proponujemy klasyczne balsamy i kremy do golenia, pianki do golenia, a także woski do golenia. Ciekawym zakupem są też maszynki do golenia, które posiadają specjalne paski nasączone kosmetykiem np. żelem ułatwiającym golenie. Takie akcesorium sprawia, że kosmetyczki nie trzeba uzupełniać o osobne kremy czy pianki.

Golenie i depilacja: jak skutecznie pozbyć się włosków?

Najskuteczniejsza metoda pozbycia się niechcianego owłosienia to depilacja. Zabieg można wykonać w salonie kosmetycznym lub w domowym zaciszu. W domu depilację wykonuje się z pomocą urządzenia zwanego depilatorem lub wykorzystując do tego wosk. Woski do golenia możesz zakupić w naszym sklepie. Oferujemy zarówno te na ciepło, jak i na zimno. Woski do golenia pozwalają pozycji się włosów z różnych partii ciała, również z twarzy. Depilować nimi można wąsik u kobiet czy bokobrody.

Golenie i depilacja: mechaniczne usuwanie włosków z ciała?

Ze względu na szybkość i bezbolesność wiele kobiet rezygnuje z depilacji i wybiera standardowe golenie. Aby zabieg wykonać prawidłowo i nie ominąć żadnego włoska najlepiej skorzystać z pomocy kosmetyków do golenia. Należy dokładnie nałożyć je na ciało, dzięki temu dokładnie będzie widać, które obszary zostały ogólne, a które jeszcze nie. Golenie wykonuje się maszynką, która po każdym ruchu powinna być opłukana pod pierzącą wodą. Nie należy jej wycierać o gąbkę czy ręcznik, bo się stępi. Miejscom takim jak pachy, kolana czy pachwiny trzeba poświęcić więcej czasu. Golić nie powinno się w pośpiechu, ponieważ nie tylko będzie się niedokładnym, ale i nabawi się ran lub podrażnień skóry. Na koniec zabiegu na skórę dobrze jak nałożyć łagodzący balsam o działaniu nawilżającym.

Jakie kosmetyki do golenia i depilacji wybrać?

Wybór kosmetyków do golenia i depilacji jest bardzo dużo. W swojej ofercie preparaty tego typu ma większość znaczących marek kosmetycznych. Oferują one zarówno kremy i balsamy do golenia, które nie wymagają używania maszynek, jak i pianki czy żele służące jako baza do golenia maszynką. To, po jakie kosmetyki się sięgnie, w dużej mierze zależy od rodzaju skóry. Panie ze skórą wrażliwą i delikatną powinny wybierać kosmetyki, które pomogą unikać podrażnień po depilacji. Najlepszym wyborem będą dla nich te o działaniu nawilżającym i łagodzącym, które zawierają takie składniki jak masło kakaowe, aloes czy pantenol.

Warto również pamiętać, aby kosmetyki i akcesoria do depilacji dobra do miejsca, z którego chce się pozbyć włosów. W naszej drogerii zakupić można np. klasyczne maszynki do golenia, które sprawdzą się przy depilacji nóg czy pach, a także wąskie maszynki do golenia typu bikini, przeznaczone do pozbywania się włosków z okolic intymnych.

Kosmetyki po depilacji

Golenie i depilacja to zabiegi, które znacznie obciążają skórę. Może on być po nich podrażniona, lekko zaczerwieniona, sucha. Z tego powodu nie można zapominać o jej pielęgnacji po goleniu. W naszym sklepie znajdziesz szereg kosmetyków dla kobiet i mężczyzn, które można stosować po goleniu i depilacji. Kremy i balsamy łagodzą dolegliwości oraz dezynfekują naruszony obszar. Dobrym wyborem jest także sięgnięcie po tradycyjną oliwkę przeciw podrażnieniom. Taka kompleksowa pielęgnacja pozwoli cieszyć się gładką skórą bez najmniejszych zaczerwienień, wrastających włosków czy nieestetycznych, czarnych kropek.