Kosmetyki do dłoni i stóp

W trosce o piękne dłonie i stopy

Codzienna pielęgnacja obowiązkowo powinna obejmować dłonie i stopy. Te części ciała uważane są za wizytówkę każdej eleganckiej kobiety. O dłonie i stopy szczególnie dbać należy latem, kiedy to najbardziej odkrywamy te części ciała. Przez to stale narażone są na mikrourazy i niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. W pielęgnacji pomocne są kosmetyki do dłoni i stóp. Stosowanie ich spraw, że dłonie i stopy zachowają zdrowy i piękny wygląd, a skóra na nich będzie nawilżona.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kosmetyki do dłoni i stóp – czy warto je stosować?

Skóra na dłoniach jest bardzo delikatna a przy tym narażona na wiele niebezpieczeństw. Naskórek uszkodzić mogą niekorzystne warunki atmosferyczne, kontakt z brudnymi powierzchniami, noszenie ciężkie rzeczy itd. To, dlatego kosmetyki do dłoni i stóp powinny obowiązków stanąć w łazience każdej kobiety. Pozwalają one na przeprowadzenie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych i ochronę dłoni przed przesuszeniem, pęknięciami czy pieczeniem. Podstawowymi kosmetykami do dłoni i stóp są kremy. W naszej drogerii można znaleźć te dedykowane dłonią nadmiernie przesuszonym, zniszczony, z oznakami starzenia się, narażonym na działanie detergentów. Kosmetyki do dłoni i stóp podzieliliśmy też na te dedykowane letniej oraz zimowej porze roku.
Równie ważna, jak pielęgnacja dłoni jest dbanie o stopy. Po kosmetyki do stóp najczęściej sięga się latem, kiedy to stopy widoczne są w niepełnych butach. Najlepiej jednak o stopy dbać przez cały rok, sięgając po specjalistyczne preparaty pielęgnacyjne. Konieczność pielęgnacji stóp wynika z tego, że skóra na nich jest niezwykle wrażliwa i podatna na tworzenie się odcisków czy zgrubień. Uniknąć ich pozwolą takie kosmetyki do dłoni i stóp jak kremy, sole czy dezodoranty.

Kosmetyki do dłoni – jaki wybrać?

Podstawowym kosmetykiem do dłoni jest krem. Największą popularnością w kategorii kosmetyki do dłoni i stóp cieszą się kremy i balsamy nawilżający oraz różnego rodzaju sera o działaniu odżywiającym i regenerującym. Pozwalają one nawilżyć skórę dłoni, sprawiają, że staje się ona gładka i przyjemna w dotyku. W dziale kosmetyków do dłoni i stóp warto przyjrzeć się także maską parafinowym oraz peelingom. Te pierwsze są idealnym rozwiązaniem dla skóry starzejącej się – zabieg pozwala odmłodzić ją o kilka lat i to małym nakładem czasu i kosztów. Peelingi do dłoni to natomiast sposób na złuszczenie martwego naskórka i przygotowanie skóry do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, w tym przyjęcia kremów, balsamów, masek ze składnikami aktywnymi.

Kosmetyki do stóp – jakie wybrać?

Do pielęgnacji stóp konieczne są specjalne kosmetyki i preparaty. Ich zadaniem będzie złuszczać martwy naskórek, nawilżać i wygładzać skórę stóp, a w szczególności dbać o pięty. Przeglądać dział kosmetyki do dłoni i stóp szczególną uwagę należy poświęcić na balsamy i kremy do stóp, sole do kąpieli oraz peelingi. Sole i peelingi pomogą pozbyć się zrogowaciałego naskórka i go zmiękczą, natomiast balsamy i kremy odżywia stopy.

Bezpieczne kosmetyki do dłoni i stóp

Wybierać kosmetyki do dłoni i stóp przede wszystkim warto zwracać uwagę na ich skład. Renomowane marki kosmetyczne promują preparaty przebadane dermatologicznie, bezpieczne i ze składnikami odżywczymi. W kosmetykach do dłoni i stóp znaleźć można m.in. aloes bawełnę, oliwkę, witaminy, kwas mlekowy, kwas undecylenowy, betaina, alantoina czy d-pantenol i wiele innych. Takie składniki pozwolą odżywić, nawilżyć i zregenerować dłonie i stopy. Co ważne, aplikacja domowych kosmetyków do dłoni i stóp jest bardzo łatwa i prosta. Zabiegi pielęgnujące będzie zajmować zaledwie kilka minut. Ich przeprowadzenie nie tylko pozwoli cieszyć się zdrowymi i pięknymi dłońmi i stopami, ale i odpręży, zrelaksuje i pozwoli poczuć się jak w SPA.

Jak stosować kosmetyki do dłoni i stóp?

Szczegółowa instrukcja stosowania poszczególnych kosmetyków do dłoni i stóp jest zawarta na ich opakowaniu. Niektóre preparaty można nakładać na skórę nawet kilak razy dziennie np. nawilżające kremy do rąk, inne powinno się aplikować nie częściej niż raz w tygodniu np. peelingi czy maski parafinowe. W naszym asortymencie znajdują się też kosmetyki, które należy stosować okazjonalnie – raz na kilka miesięcy. Przykładem są skarpety złuszczające do stóp. Zaleca się jednak, aby o dłonie i topy dbać codziennie, a domowe SPA fundować im raz w tygodniu.

STOP potliwości dłoni i stóp

Nasza drogeria oferuje nie tylko preparaty pielęgnujące do dłoni i stóp, ale i te zapobiegające i niwelujące nadmierną potliwość tych części ciała. Nadmierna potliwość wywołuje dyskomfort i jej niezwykle krępująca. Aby ją ograniczyć, warto zaopatrzyć się dezodoranty do butów i stóp, które są produkowane na bazie ziół i posiadają właściwości antybakteryjne i przeciwpotne. Dezodoranty do dłoni i stóp będą działać odświeżająco oraz zapewniają piękny zapach.

Akcesoria do pielęgnacji dłoni i stóp

Zaostrzające się w kosmetyki do dłoni i stóp nie można zapominać też o akcesoriach niezbędnych do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. W naszym sklepie można kupić najlepsze akcesoria do pielęgnacji stóp i dłoni. W oferowanym asortymencie znaleźć można pumeksy z lawy wulkanicznej i te tradycyjne, obcinacze, cążki, nożyczki, pilniczki, polerki i wiele innych przydatnych gadżetów.