Soczewki miesięczne

Miesięczne szkła kontaktowe

Soczewki kontaktowe miesięczne to najpopularniejsze modele szkieł pozwalających korygować wady wzroku. Do zakupu soczewek miesięcznych zachęca niska cena oraz wysoka jakość. Znakomicie spisują się one na wyposażeniu osób, które chcą na stałe zrezygnować z okularów i nosić soczewki na co dzień. W naszej internetowej drogerii można zakupić szkła kontaktowe miesięczne najlepszych producentów. Przeszły one wszystkie wymagane testy i zostały dopuszczone do obrotu na rynku europejskim. Stosując je, ma się 100% gwarancję bezpieczeństwa.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Soczewki kontaktowe na 30 dni

Soczewki miesięczne stosuje się przez 30 dni, a następnie wymienia na nowe. W naszym sklepie miesięczne szkła kontaktowe można zakupić w zestawach zawierających 3 opakowania. Oznacza to, że przy jednych zakupach nabywa się zapas soczewek, aż na 3 miesiące. Przy pierwszych zakupach warto również odwiedzić dział płyny i akcesoria do soczewek, w którym zgromadziliśmy przedmioty pozwalające zachować sterylność szkieł kontaktowych. W dziale tym można zakupić pojemniki do soczewek miesięcznych oraz dobre płyny do soczewek.

Wygodne soczewki miesięczne

Podstawą przy noszeniu soczewek kontaktowych jest komfort i wygoda. Powinny one korygować wadę wzroku, zapewniać wyraźne widzenie, a także nie dyskomfortu w czasie użytkowania. Aby zagwarantować sobie wygodę noszenia szkieł kontaktowych przez cały, miesiąc należy stosować się do kilku podstawowych zasad. Pierwsza z nich mówi, aby soczewek miesięcznych nie nosić przez cały czas – najlepiej ściągać je po 8 godzinach. Jeśli z jakichś względów ten okres musi ulec wydłużeniu, warto sięgnąć po krople nawilżające do oczu, które można kupić bez recepty w aptece. Kolejna zasada dotyczy higieny. Soczewki miesięczne powinny być przechowywane w sterylnym pojemniku, w specjalnym płynie – zgodnie ze wskazaniami producenta na opakowania. Przed ich dotknięciem zawsze należy dokładnie umyć ręce delikatnym mydłem, obficie spłukać wodą i wytrzeć ręcznikiem niepozostawiającym na dłoniach pyłku.

Jakie soczewki miesięczne wybrać?

Wybór wśród soczewek kontaktowych miesięcznych jest bardzo duży. Można zdecydować się na modele hydrożelowe lub nowocześniejsze silikonowo hydrożelowe, które charakteryzują się większym uwodnieniem oraz tlenoprzepuszczalnością. Soczewki miesięczne powinny być również dopasowane do posiadanej wady wzroku. Osoby daleko oraz krótkowzroczne powinny stawiać na szkła kontaktowe sferyczne – to dla nich najlepszy wybór. Warto też wspomnieć, że z soczewek miesięcznych nie muszą rezygnować osoby z astygmatyzmem – bez względu na to, czy dotyczy on jednego, czy dwóch oczu. Dla nich producenci szkieł kontaktowych przygotowali soczewki miesięczne toryczne. Większość modeli sferycznych i torycznych wyposażona jest w filtr UV, który chroni wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Zalety soczewek miesięcznych

Główną zaletą soczewek miesięcznych jest ich niska cena. Szkła kontaktowe 30 – dniowe można nabyć o wiele taniej niż te jednodniowe, tygodniowe czy dwutygodniowe. Jednocześnie niska cena nie przekłada się na kiepską jakość. W trosce o użytkowników producenci w soczewkach miesięcznych stosują najwyższej jakości materiały, które zapewniają komfort oku oraz wygodę noszenia. Soczewki miesięczne w stosowany są proste i łatwe. Pozwalają one cieszyć się doskonałą korekcją wzroku w różnych sytuacjach, w których okulary nie zdają egzaminu. Dzięki soczewkom ma się zapewnioną swobodę ruchu, a uprawianie nawet najbardziej ekstremalnego sportu nie jest problemem. W soczewkach miesięcznych można biegać, jeździć na nartach rowerze, pływać czy prowadzić samochód – wszystko bez ograniczeń.

Hydrożelowe czy silikonowo hydrożelowe?

Producenci oferują soczewki miesięczne wykonane z dwóch materiałów. Pierwsze to szkła hydrożelowe. Wyróżniają się one mocnym uwodnieniem, co chwili wielu ich użytkowników. Jednak mogą mieć niższy współczynnik przepuszczalności tlenu. Dla osób, które odczuwają to dotkliwie czy uszykowaniu soczewek przeznaczone są bardziej zaawansowane soczewki silikonowo – hydrożelowe. Połączenie tych dwóch materiału sprawia, że tlen łatwiej dostaje się do oka, a przez to soczewkę można nosić dłużej w ciągu dnia. Soczewki silikonowo hydrożelowe to doskonały wybór dla osób, które dużo pracują przy komputerze lub większość czasu spędzają w zamkniętych pomieszczeniach klimatyzowanych.

Soczewki miesięczne całodobowe

Większość soczewek miesięcznych to modele, które przeznaczone są do użytku dziennego. Oznacza to, że przed snem należy je zdjąć. Producenci proponują jednak również szkła kontaktowe w trybie dzień/noc. Są one przeznaczone do noszenia przez cały czas, nawet przez 30 dni. To, czy soczewki miesięczne dzień/noc mogą być tak wykorzystywane, należy zawsze uzgodnić ze swoim lekarzem. 

Kolorowe soczewki miesięczne

Jeśli przy okazji korekcji wady wzroku chce się zmienić kolor swojej tęczówki, warto zwrócić uwagę na kolorowe soczewki miesięczne. Stają się one coraz modniejsze i pozwalają na szybką zmianę barwy tęczówki. Oprócz standardowych odcienie dostępne są też te we wzorki. Soczewki kolorowe w trybie miesięcznym mogą posiadać właściwości korekcyjne lub tylko być kosmetycznym gadżetem.