Soczewki jednodniowe

Soczewki na jeden dzień

Jednym z popularniejszych soczewek kontaktowych są modele jednodniowe. Wygodne i praktyczne pozwalają na odzyskanie ostrości wzroku i pozbycie się okularów na stałe. Soczewki jednodniowe, jak sama nazwa ich mówi, należy wymieniać codziennie na nowe. Choć zabieg wydaje się czasochłonny, to soczewki jednodniowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Do ich zalet zalicza się sterylność, bezpieczeństwo i wygodę stosowania.  Soczewki jednodniowe znamienitych marek można zakupić on-line, korzystając z oferty naszej drogerii.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wygoda i bezpieczeństwo

Soczewki jednorazowego użytku to przede wszystkim komfort, higiena i bezpieczeństwo. Nie wymagają one wdrażania w życie restrykcyjnych zasad dbania o szkła kontaktowe i ograniczają konieczność zakupu akcesoriów takich jak płyny do minimum. Soczewki jednodniowe wyjmuje się rano z opakowania, zakłada, a wieczorem zdejmuje i wyrzuca – kolejnego dnia sięga po nową parę, która jest zamknięta w sterylnym opakowaniu.

Rodzaje soczewek kontaktowych jednodniowych

W naszym sklepie oferujemy soczewki jednodniowe w wielu wariantach. W ofercie znajdują się te korygujące krótko – i dalekowzroczność, czyli soczewek sferyczne, a także szkła kontaktowe toryczne dla osób z astygmatyzmem. Oprócz tego asortyment wzbogaciliśmy o modele progresywne – idealne dla osób cierpiących na tzw. starowzroczność. Szeroki wybór zapewniamy też w zakresie soczewek jednodniowych kosmetycznych. Nie korygują one wad wzroku, ale pozwalają na szybką i czasową zmianę barwy tęczówki oka.

Jednodniowe szkła kontaktowe wykonane są z różnych materiałów. Na rynku dostępne są soczewki hydrożelowe lub silikonowo-hydrożelowe, które charakteryzują się wysokim uwodnieniem i tlenoprzepuszczalność. Modeli silikonowo – hydrożelowych używać mogą nawet osoby borykające się z suchymi oczami. Dostępne w naszym sklepie modele (bez względu na materiał wykonania) zapewniają oku dobre nawilżenie i wysoką przepuszczalność tlenu, co w znaczący sposób przekłada się na użytkowanie szkieł. Badania wskazują, że soczewki jednodniowe znacznie minimalizują ryzyko przesuszenia oczu, ich pieczenie oraz zaczerwienienia, a także rozwoju infekcji np. zapalenia rogówki czy spojówek. Modele jednodniowe polecane są alergikom, ale co do zasady uważa się je za uniwersalne. 

Jednodniowe szkła kontaktowe dla krótko i dalekowidzów

Jednorazowe szkła kontaktowe mogą stosować osoby zarówno z krótkowzrocznością, jak i dalekowzrocznością. Pozwalają one skorygować obydwie wady. Jednodniowe soczewki kontaktowe są na ogół dostępne w zakresie od -0,25 do -12 dioptrii oraz od +0,25 do +8 dioptrii. Jeśli oprócz krótkowzroczności lub dalekowzroczności występuje astygmatyzm, to przy zakupie soczewek oprócz liczby dioptrii, czyli mocy soczewki, należy znać także wartość oraz oś cylindra odpowiednio dla każdego oka. Cylinder i oś cylindra to dwie dodatkowe wartości, które wyznaczane są u osób z astygmatyzmem. Cylinder wyrażany jest w dioptriach, a jego wartość może być dodatnia lub ujemna, natomiast oś cylindra wyrażana jest w stopniach w zakresie od 0 do 180. Wszystkie te parametry można poznać podczas badania u okulisty lub optometrysty.

Soczewki jednodniowe: kiedy warto?

Soczewki jednodniowe to doskonale rozwiązanie dla osób aktywnych, uprawiających sport. Mogą z nich korzystać w czasie treningu, a po nim od razu wyrzucić. W soczewkach można grać w piłkę nożną, siatkową czy koszykową, jeździć na rowerze, nartach czy pływać. Po soczewki jednodniowe warto też sięgnąć, wybierając się do sauny lub na solarium. Wiele osób wybiera je też jako szkła kontaktowe na podróż. Wynika to z tego, że nie wymagają one zabierania ze sobą licznych akcesoriów pielęgnacyjnych. Jednorazówki to także idealne wyjście dla osób, które okulary noszą na co dzień, ale na wyjątkowe okazje chcą z nich zrezygnować. Zakładają więc oni soczewki jednodniowe na wesele, studniówkę czy bal sylwestrowy.

Jednorazowe szkła kontaktowe na początek

Soczewki jednodniowe najlepiej wybrać na samym początku swojej przygody ze szkłami kontaktowymi. Można kupić ich niewielką ilość oraz wybrać po kilka sztuk szkieł różnych producentów, aby przetestować, które będą się najlepiej spisywać. Pozwoli to podjąć decyzję, czy zmiana okularów na soczewki będzie dobrą zmianą.

Ile można nosić soczewki jednodniowe?

Jednodniowe szkła kontaktowe można nosić od rano do wieczora – należy zdjąć je przed snem. Bezpiecznie można je usuwać do kilkunastu godzin, ale wszystko zależy od stylu, życia i indywidualnych uwarunkowań. Po zdjęciu soczewki trzeba wyrzucić, a rano ubrać kolejną – nową parę. Soczewek na jeden dzień nie można zakładać dwukrotnie. Konieczne jest też pilnowanie, aby nie założyć szkieł po terminie ważności.

Ile kosztują soczewki jednodniowe?

Cena soczewek jednodniowych jest wyższa niż modeli przeznaczonych do stosowania przez dłuższy czas. Trzeba jednak pamiętać, że w ich przypadku nie ponosi się dodatkowych kosztów związanych z pielęgnacją, zakupem płynów do soczewek i innych akcesoriów – te są niezbędne, kiedy korzysta się ze szkieł tygodniowych, dwutygodniowych czy miesięcznych.