Płyny i akcesoria do soczewek

Jaki płyn i akcesoria wybrać do soczewek kontaktowych?

Płyny i akcesoria do soczewek to kategoria obowiązkowa do odwiedzenia przez osoby używające szkieł kontaktowych. Bez względu na to, czy sięga się po soczewki tygodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne konieczne jest zakupienie akcesoriów, które pomogą dbać o ich higienę i sterylność. W dziale płyny i akcesoria do soczewek zakupić można klasyczne pojemniki z oznaczeniem stron, pojemniki antyseptyczne zwalczające baterie, podróżne, pęsety do soczewek twardy, przyssawki i oczywiście płyny do soczewek. Nasza drogeria gwarantuje szeroki asortyment, atrakcyjne ceny oraz ultraszybką dostawę.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Płyny i akcesoria do soczewek: w czym przechowywać szkła kontaktowe?

Soczewki kontaktowe powinno przechowywać się w specjalnych pojemnikach. Muszą one być sterylne i regularnie czyszczone, jedynie płynem do soczewek. W dziale płyny i akcesoria do soczewek zakupić można zarówno najprostsze klasyczne wersje pojemniczków do przechowywania szkieł kontaktowych z oznaczeniem stron (lewa-prawa), jak i pojemniki antyseptyczne zwalczające baterie. Te ostatnie wyróżniają się bardzo wysoką sterylnością, którą zaganiają znajdujące się wewnątrz pojemnika jony srebra. Niszczą one aż 99,9% bakterii zgromadzonych na soczewkach. Wybierają antyseptyczne pojemniki do soczewek, zyskuje się gwarancję, że oczy będą objęte maksymalną ochronę antybakteryjną. Tego typu gadżety polecane są przede wszystkim alergikom, ale korzystać z nich może każdy.

Dostępne w naszym sklepie pojemniki na soczewki to nie tylko ochrona, ale i ciekawy i oryginalny design. oferujemy produkty w różnych kolorach i kształtach od uniwersalnych, po najbardziej szalone. W asortymencie znajdują się m.in. pojemniki na soczewki w kształcie słoników, piłek, świnek czy hipopotamów.

Tabletki do soczewek

Chcąc zachować maksymalną sterylność soczewek kontaktowych, warto oprócz płynów stosować specjalny środek w formie tabletek. Jest on przeznaczony do pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych. Pozwala skutecznie pozbyć się osadów białkowych i drobnoustrojów z powierzchni szkła kontaktowego.

Akcesoria do soczewek twardych

W naszym sklepie znajdziesz także akcesoria do specjalistycznych soczewek twardych. Oferujemy przyrządy, które pozwolą samodzielnie założyć szkło. Asortyment naszej drogerii to m.in. pęsety do soczewek twardych oraz przyssawki do soczewek twardych. 

Zestawy podróżne

Jeśli swoje soczewki chcesz zabrać na wakacje lub wybrać się z nimi w inny typ podróży, koniecznie zaopatrz się w zestaw podróżny. W jego skład wchodzi pojemnik na soczewki, małe buteleczki na płyn do soczewek (które możesz przewiesić w bagażu samolotowym bagażu podręcznym), plastikowa pęseta oraz praktyczne lusterko. Oferowane przez nas zestawy podróżne są kompaktowe i nie zajmą wiele miejsca w walizce kabinowe, a także zmieszczą się w niewielkiej damskiej torebce. Pozwalają one na przechowywanie soczewek w sterylnych warunkach bez względu na miejsce wypoczynku.

Maski na oczy dla noszących soczewki kontaktowe

Po zdjęciu soczewek kontaktowych u niektórych osób może wystąpić zmęczenie czy podrażnienie. Pojawia się ono przy źle dobranych soczewkach lub po długiej pracy na komputerze. Ulgę w takich sytuacjach przynoszą specjalne maski na oczy, które dopasowują się do kształtu twarzy. Pomagają one na opuchnięte i zmęczone oczy. Można stosować je na zimno i na ciepło. W wersji zimnej sprawdzą się u osób z zapaleniem powiek, gradówką, trądzikiem różowatym oczu czy przy suchości. Zimna maska łagodzi obrzęki oczu, bóle głowy oraz zatok. W dziale płyny i akcesoria do soczewek znaleźć można też płatki na oczy np. z ekstraktem z ogórka czy prowitaminy B5. Pomagają one na zmęczone oczy, skutecznie walczą z opuchlizną i rozjaśniają cienie pod oczami.

Płyny do soczewek

Jednym z głównych produktów działy płyny i akcesoria do soczewek są specjalne ciecze pielęgnujące szkła kontaktowe. Bez nich niemożliwe jest zachowanie sterylności soczewek. Płyny do soczewek należy stosować do ich mycia po całym dniu noszenia, a także przechowywać nich szkła, kiedy ich się nie nosi. Szeroki wybór płynów pielęgnujących soczewki pozwala dobrać ten, który będzie najlepszy dla noszonych szkieł kontaktowych. Przy wyborze istotny jest skład preparatu, a także właściwości, jakie on posiada. Najlepszym wyborem będą płyny do soczewek wzbogacone o składniki nawilżające np. hialuronian sodu, bez konserwantów, sztucznych barwników i innych drażniących substancji. Rekomenduje się też sięganie po płyny zawierające prowitaminę B5.  Osoby, które mają problem z zakładaniem soczewek kontaktowych, powinny natomiast sięgnąć po płyny wielofunkcyjne o działaniu pielęgnującym i nawilżającym.

W naszej ofercie znajdują się płyny do soczewek:

  • czyszczące – usuwają wszelkie zanieczyszczenia, które zgromadziły się na powierzchni soczewek kontaktowych podczas ich użytkowania,
  • spłukujące – pozwalają na usunięcie zanieczyszczeń i przygotowuje soczewki do założenia,
  • dezynfekujące – wykorzystywane są do przechowywania soczewek w pojemniku, ich skład umożliwia unicestwienie bakterii, które są odpowiedzialne za powstawanie infekcji,
  • wielofunkcyjne – ich skład pozwala na jednoczesne czyszczenie, płukanie i dezynfekcję soczewki.