Soczewki dwutygodniowe

Wyraźne widzenie bez okularów 

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą swoim oczom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, a przy tym nie wydawać majątku na szkła. Zakup soczewek dwutygodniowych jest bowiem tańszy niż szkieł jednodniowych, a nawet tygodniowych. Przygotowywanie ich w odpowiedni sposób oraz zachowanie podstawowych zasad higieny sprawia, że szkła 14-dniowe nie będą stanowić żadnego zagrożenia dla oczu. W naszej drogerii internetowej można zamówić soczewki dwutygodniowe m.in. marki Johnson&Johnson i innych. 

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są soczewki dwutygodniowe?

Soczewki dwutygodniowe to szkła kontaktowe, które przeznaczone są do użytku w trybie czynnym przez maksymalnie 14 dni od otwarcia opakowania. Jako produkt do wielokrotnego użytku wymaga właściwej pielęgnacji. Po zdjęciu konieczne jest wyczyszczenie ich specjalnym płynem dezynfekującym i umieszczenie na noc w pojemniku wypełnionym specjalną cieczą. Dzięki temu soczewki dwutygodniowe będę bezpieczne dla oczu oraz zapewniają wyraźne widzenie przez cały czas użytkowania.

Soczewki 14- dniowe: rodzaje

Soczewki dwutygodniowe dostępne są w różnych rodzajach. Pierwszy podział następuje ze względu na materiał wykonania szkieł kontaktowych. W tym zakresie wyróżnia się soczewki hydrożelowe oraz nowsze soczewki silikonowo hydrożelowe. Soczewki dwutygodniowe dzieli się również ze względu na wady wzroku, jakie mają korygować. W naszej ofercie znajdują się więc soczewki przeznaczone dla osób krótkowzrocznych, dalekowzrocznych, z astygmatyzmem itd. Oznacza to, że nasz asortyment obejmuje m.in. toryczne soczewki dwutygodniowe oraz sferyczne soczewki dwutygodniowe.

Czy soczewki dwutygodniowe trzeba zdejmować na noc?

Co do zasady tradycyjne szkła kontaktowe powinno się ściągać przed nocnym odpoczynkiem (snem). Spanie w soczewkach nie jest zalecane przez okulistów. Jednak sięgając po szkła kontaktowe dzień-noc można zrezygnować z ich zdejmowania na noc. Przeznaczone są one do noszenia w trybie ciągłym, jednak warunkiem jest tu ich wymiany po tygodniu użytkowania. Soczewki dzień – noc 7-dniowe można zakupić w naszym sklepie w kategorii soczewki tygodniowe. Idealnie spisują się one w czasie wszelkich podróży, gdzie prawidłowa higiena szkieł kontaktowych jest znacznie utrudniona.

Kiedy warto kupić soczewki dwutygodniowe?

Dwutygodniowe szkła kontaktowe są rekomendowane dla osób, które posiadają dużą wrażliwość gałek i przez to nie mogą stosować soczewek miesięcznych czy trzymiesięcznych. Należy pamiętać o zasadzie, że im krótszy okres użytkowania soczewki, tym mniejsze ryzyko zanieczyszczenia jej powierzchni, a tym samym infekcji bakteryjnej oczy. Podkreśla się też, że krótszy czas użytkowania wpływa na komfort, co wynika z niedociąganie systemy pielęgnacji szkieł, do którego zawsze dochodzi nawet przy największej staranności. 

Soczewki 14-dniowe są dobrym rozwiązaniem dla osób, które na stałe chcą zrezygnować z noszenia okularów korekcyjnych i nie martwić się, że wada wzroku utrudnia normalne funkcjonowanie. Dobrze dobrane szkła kontaktowe pozwalają na jazdę samochodem czy uprawianie wszelkich sportów. Po soczewki 14 – dniowe sięgnąć mogą również osoby, które dopiero testują noszenie szkieł kontaktowych i chcą zobaczyć, jak będą się one sprawdzać w rzeczywistości. Jeśli okaże się, że będą one lepsze od okularów korekcyjnych, można odwiedzić nasz działa soczewek miesięcznych i zakupić tam te służące na dłużej.

Dwutygodniowe szkła kontaktowe sprawdzają się także w okresie urlopów i letnich czy zimowych wakacji. Pozwalają zapomnieć o okularach korekcyjnych i cieszyć się aktywnością. Warto wspomnieć, że soczewki dwutygodniowe mogą być noszone zarówno w trybie dziennym (przez 14 dni), jak i ciągłym – dzień i noc (przez 7 dni). W ofercie naszej drogerii znajdują się soczewki dwutygodniowe najwyższej jakości, które zapewniają maksymalny komfort użytkowania – wysoko uwodnione i z filtrem UV pozwalają cieszyć się sokolim wzrokiem. Wysoka jakość szkieł pozwala korzystać z nich osobom pracującym do późno, przebywającym w pomieszczeniach klimatyzowanych i ogrzewanych, wykonujących pracę przy komputerze.

Wybór i rodzaj soczewek dwutygodniowych (czy też innych) najlepiej skonsultować ze swoim lekarzem – okulistą. Pomoże on dobrać optymalny model.

Soczewki dwutygodniowe a akcesoria

Decydując się na zakup soczewek dwutygodniowych, koniecznie trzeba zaopatrzyć się również płyny i akcesoria do szkieł kontaktowych. Dostępne są one w szerokiej gamie w naszej drogerii internetowej. Podstawą jest płyny do soczewek kontaktowych, którym codziennie przemywa się szkła oraz je przechowuje w nocy. Kolejne podstawowe akcesorium to pojemnik na soczewki. Dzięki tym produktom można zachować podstawową higienę szkieł kontaktowych.

Soczewki kontaktowe w naszym sklepie

W naszym sklepie znaleźć można soczewki kontaktowe jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe i miesięczne pochodzące od zaufanych producentów z całego świata. Sprzedane produkty są w 100% oryginalne oraz wysokiej jakości. Każde uzyskały certyfikat oraz zostały dopuszczone do sprzedaży na rynku europejskim. Kupując soczewki kontaktowe w naszej drogerii, można liczyć nie tylko na świetną jakość, ale także atrakcyjne ceny oraz błyskawiczną realizację zamówienia.