Soczewki tygodniowe

Szkła kontaktowe na tydzień

Jeśli na stałe chce się pożegnać z okularami, warto zainwestować w soczewki kontaktowe długoterminowe. Można nosić je dłużej niż jeden dzień. Ich podstawową zaletą jest cena. Za soczewki tygodniowe zapłaci się mniej niż za te jednodniowe. W naszej internetowej drogerii oferujemy szkła kontaktowe tygodniowe znanych i cenionych marek. Zadbaliśmy o to, aby zawsze dostępne były one w atrakcyjnych cenach, które dodatkowo wspomagamy rabatami, zniżkami i okresowymi promocjami.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są soczewki tygodniowe?

Soczewki tygodniowe to szkła kontaktowe wielokrotnego użytku. Jak sama nazwa ich mówi, można je używać przez okres jednego tygodnia. Po tym czasie należy je wyrzucić i sięgnąć po nową parę. Znamienitą część soczewek tygodniowych należy zdejmować na noc i przechowywać w sterylnym pojemniku wypełnionym specjalnym płynem do soczewek. W naszym asortymencie znajdują się jednak i soczewki tygodniowe tzw. dzień – noc, które można nosić przez całą dobę, również w nich spać.

Soczewki kontaktowe tygodniowe to wygodne, bezpieczne i tanie rozwiązanie. Należy jednak bezwzględnie pamiętać o higienie ich przechowywania, a także nie przekraczać zalecanego przez producenta czasu stosowania. 

Jakie soczewki tygodniowe kupić?

Producenci oferują szkła kontaktowe tygodniowe różnego typu. Dedykowane są one osobom z przeróżnymi wadami wzroku. Podstawowe są soczewki tygodniowe dla osób z wadą krótko i nadwzroczności. Soczewki sferyczne korygują tego typu wady i można poznać je po tym, że mają kształt wklęsłej kuli i jednakową moc w każdym punkcie. Szkła kontaktowe sferyczne dostępne są w zakresie od -0,25 do -12 dioptrii oraz od +0,25 do +8 dioptrii. Producenci szkieł kontaktowych przygotowali również osobne modele dla osób borykających się z astygmatyzmem, który występuje wraz z krótko -, dalekowzrocznością. Po soczewki tygodniowe można sięgnąć, nawet jeśli astygmatyzm występuje na jednym oku, a wada znacznie różni się pomiędzy każdym okiem. W przypadku astygmatyzmu wskazane jest sięgnięcie po soczewki tygodniowe toryczne, nieznacznie większe od modeli sferycznych.

Kolejnym rodzajem są multifokalne soczewki kontaktowe tygodniowe. Zostały one stworzone z myślą  o osobach z prezbiopię, czyli wadą wzroku występującą najczęściej po 40 roku życia. Objawiają się one niewyraźnym widzeniem obiektów oglądanych z bliska np. czynieniem teksty widocznego z odległości kilkudziesięciu centymetrów. Soczewki multifokalne mogą być wykorzystywane np. do czytania.

To, po jakie soczewki tygodniowe powinno się sięgnąć najlepiej skonsultować z lekarzem okulistów. Pomoże on dobrać najlepszy model, który koryguje wadę i przywraca ostrość widzenia. Nasza drogeria umożliwia zamówienie soczewek tygodniowych (i nie tylko) on-line.

Ile można nosić soczewki tygodniowe?

Soczewki tygodniowe przystosowane są do użytku przez 7 dni od daty otwarcia opakowania i założenia szkła. Należy pamiętać, aby nie stosować ich dłużej, a w czasie użytkowania właściwe o nie dbać, przechowując zgodnie z ustalonymi zasadami. Jeśli soczewka ulegnie uszkodzeniu przed upływem tygodnia, należy ją wyrzucić i nie stosować – nie nadaje się ona do użytku. Jeśli soczewki stosuje się tylko okazjonalnie, to najlepiej zrezygnować z modli tygodniowych i sięgnąć po jednodniowe szkła kontaktowe, które również dostępne są w naszym sklepie. 

Co do zadany soczewki tygodniowe można nosić przez ok. 12 godzin dziennie przez okres ich przydatność, chyba że okulista zaleci inaczej. Po tym czasie, przed snem obowiązkowo należy je ściągnąć. Wyjątek stanowią soczewki tygodniowe dzień i noc.

Tygodniowe soczewki całodobowe

Jedną z wygodniejszych form soczewek kontaktowych tygodniowych są modele dzień -noc. Pozwalają one nosić szkła kontaktowe przez 7 dni w tygodniu w trybie ciągły i to bez ich zdejmowania. W soczewkach typu day&night można spać. Należy pamiętać, że soczewki do stosowania w trybie elastycznym to specjalne modele – nie wszystkie szkła można nosić bez przerwy. Ich budowa została oparta o nowoczesne technologie, dzięki czemu przepuszczają więcej powietrza i nie wysuszają oka. Stosowanie soczewek całodobowych najlepiej skonsultować z lekarzem – okulistą. Dobrze jest też nie nadużywać tego rozwiązania i sięgać po nie tylko w wyjątkowych sytuacjach np. w czasie wakacji czy dłuższych podróży służbowych. Pozwoli to ograniczyć miejsce w walizce, które zapełniałyby akcesoria i płyny do szkieł kontaktowych.

Kolorowe soczewki kosmetyczne

W naszej drogerii internetowej proponujemy również kosmetyczne soczewki tygodniowe. Pozwalają one na szybką zmianę kolory oczu. W wersji kolorowej dostępne są zarówno szkła kontaktowe korygujące wady wzroku, jak i tzw. zerówki, które dają jedynie efekt kosmetyczny. Kolorowe szkła kontaktowe zmieniają barwę tęczówki na dowolną. W sprzedaży są nie tylko soczewki w standardowych kolorach i odcieniach, ale i te z wzorami – wybór jest szeroki. 

Higiena soczewek tygodniowych

Soczewki tygodniowe tak jak wszystkie inne do długoterminowego użytku powinny być odpowiednio przechowywane. W celu zakupu akcesoriów i środków higienicznych do szkieł kontaktowych zapraszamy do naszego działu płyny i akcesoria do soczewek. Pozwolą one zakupić niezbędne produkty do higieny soczewek, a tym samym wyeliminują ryzyko powstawania groźnych dla oka infekcji wynikłych z nagromadzenia na zaniedbanych soczewkach bakterii i drobnoustrojów.